x-kom hosting

Nie mogę zainstalować windows 10

kubalyo1111
utworzono
utworzono

Ponad rok temu zaktualizowałem oryginalny windows 8.1 do wersji 10. Wczoraj zrobiłem format kompa i nie mogę zainstalować systemu 10 przez ten program "Media creation tool".

Wiem, że od 29 lipca nie można już aktualizować darmowo windowsa do wersji 10, ale ja przecież zrobiłem to dużo wcześniej teraz tylko chce wrócić do tego co było.

W jaki sposób to zrobić?

 

bolek1960
komentarz
komentarz

Windows 8.1 był legalny?

Windows 10 był aktywowany?

Jeśli tak to nie powinno być żadnego problemu z instalacja Windows 10, tylko musi się zgadzać wersja systemu.

kubalyo1111
komentarz
komentarz

tak, legalny na płycie wersja BOX. W ciągu roku ze 3 razy robiłem format i za każdym razem normalnie mogłem zainstalować windows 10, a teraz wyskakuje jakiś błąd

bolek1960
komentarz
komentarz

Ale jaki znowu błąd przez ten media creator tool.

Pobierasz najnowszą wersję Windows 10 tylko zgodny z posiadaną licencją, pobierasz jako ISO do innego komputera

a nie żadne tam flash usb.

Potem normalnie instalujesz system czy to z dvd czy to z usb.

Windows 10 można zainstalować bez podawania klucza ale u Ciebie nawet nie powinno go żądać skoro był aktywowany na tym sprzęcie.

Chyba że zmieniłeś jakiś podzespół w komputerze to wtedy może byc problem z aktywacją ale przez telefon powinna przejść.

 

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Pobieram ten program media creation tool i wybieram uaktualnij system. Pobiera mi ok 1h i potem wyskakuje takie okienko. Jak wpisze kod windows 8.1 to nie moge kliknąć dalej bo kod jest zły nie wiadomo czemu.

 

 

Jeśli natomiast wybiorę opcje ponownie instaluje system windows 10... to wyskakuje błąd 

 

 

 

 

windows 10.png

windows 10 1.png

gj88
komentarz
komentarz (edytowane)

Klucz podajesz od windowsa 8.1??

kubalyo1111
komentarz
komentarz

A skąd mam mieć inny?

gj88
komentarz
komentarz

Po co robisz reinstalację systemu na zainstalowanym juz systemie?? :E

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Że co ??

Miałem zainstalowany windows 10 zrobiłem pełny format.

Po zainstalowaniu windowsa 8.1 i sterowników chciałem pobrać windows 10, którego miałem już wcześniej, ale nie mogę.

gj88
komentarz
komentarz

Nie rozumiem Cie kompletnie. :E trzeba wybrac w mediacreation tworzenie nosnika i pobiera wtedy itworzy albo iso, albo pendrive-a i nie trzeba hbylo wracac po to do 8.1 :E

bolek1960
komentarz
komentarz

Instalator Windows 10 powinien zaakceptować klucz z Windowsa 8.1.

Od razu zainstaluj 10 a nie najpierw 8.1 a potem dopiero aktualizujesz do 10.

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Aha czy mówisz, żeby nagrać to na pendrive i zainstalować samą 10 pomijając 8.1 ? Niewiedziałem, że się tak da, spróbuje.

gj88
komentarz
komentarz
5 minut temu, kubalyo1111 napisał:

Aha czy mówisz, żeby nagrać to na pendrive i zainstalować samą 10 pomijając 8.1 ? Niewiedziałem, że się tak da, spróbuje.

Jest to nie zgodne z licencja, ale podobno dziala ;)

Propagowanie piractwa  jest zabronione na Forum //politolog

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Legalne?

Bo jeśli nie to po co mam robić to na nie legalu skoro kupiłem windows 8.1 za 400zł...

gj88
komentarz
komentarz

Ale 8.1 już nie zaktualizujesz za darmo do windows 10 bo bylo to do 28 lipca 2016.

kubalyo1111
komentarz
komentarz (edytowane)

No, ale jakim cudem. Miałem zainstalowany windows 10 od razu po premierze i teraz kiedy chce zrobić format to nie mogę go przywrócić? 

To jest nie logiczne

Ludzie którzy w ogóle go nie sciągneli nie powinni mieć teraz do niego dostępu..

gj88
komentarz
komentarz
1 minutę temu, kubalyo1111 napisał:

No, ale jakim cudem. Miałem zainstalowany windows 10 od razu po premierze i teraz kiedy chce zrobić format to nie mogę go przywrócić? 

To jest nie logiczne

Ludzie którzy w ogóle go nie sciągneli nie powinni mieć teraz to niego dostępu..

Jak przywrócić o co Tobie chodiz bo mieszasz pojecia?? :E

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Napisze wszystko od początku.

 

2 lata temu kupiłem windows 8.1 box. Kiedy wyszła darmowa aktualizacja do win 10 pobrałem ja. Co jakiś czas robiłem format kompa. Potem tylko instalowałem 8.1 z płyty i pobierałem przez media creation tool windows 10 i śmigało. 

Teraz kiedy go pobieram wyskakuje jakiś błąd lub kod jest nieprawidłowy ( kod do win 8.1, ale wtedy go wpisywałem i działało ). 

gj88
komentarz
komentarz

Moze za czesto formatowales i aktualizowales i lklucz sie zużył od 8.1.

kubalyo1111
komentarz
komentarz

co ty brałeś...

Ile razy mam pisać, zainstalowałem windows 8.1 normalnie z klucza, teraz tylko nie moge pobrać win 10

gj88
komentarz
komentarz
2 minuty temu, kubalyo1111 napisał:

co ty brałeś...

Ile razy mam pisać, zainstalowałem windows 8.1 normalnie z klucza, teraz tylko nie moge pobrać win 10

A Ty co brałes?? W jednym poscie ci napisalem wybioerz w Creation tools tworzenie nosnika, a nie aktualizowanie!!

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Napisałem, że spróbuje, a ty na to że to nie legalne. 

Nie po to kupowałem oryginał za 400zł żeby piracic

Nawet Youki mi odpisał tak " To jak robiłeś aktualizację to teraz tylko pobierz iso W10 ze strony Microsoft i zainstaluj normalnie system. "

bolek1960
komentarz
komentarz
9 godzin temu, gj88 napisał:

Jest to nie zgodne z licencja, ale podobno dziala ;)

Propagowanie piractwa  jest zabronione na Forum //politolog

 

Co jest niezgodne z licencją, bo na pewno nie instalacja Windows 10 na kluczu z Windows 8.1.

Tylko podstawowy warunek ta 10 musiała być aktywowana na danym komputerze przed 28 lipca 2016 roku.

 

@autor

Nie zmieniałeś nic w komputerze bo ponoć Windows 10 aktualizowany z 7 czy 8.1 nie pozwala na żadne zmiany w sprzęcie nawet RAM czy 

wymiana dysku na SSD, to musi być ten sam komputer co podczas aktywacji.

gj88
komentarz
komentarz
2 godziny temu, bolek1960 napisał:

 

@autor

Nie zmieniałeś nic w komputerze bo ponoć Windows 10 aktualizowany z 7 czy 8.1 nie pozwala na żadne zmiany w sprzęcie nawet RAM czy 

wymiana dysku na SSD, to musi być ten sam komputer co podczas aktywacji.

Ja swoją winde 8.1 zaktualizowałem do 10-tki w połowie tego roku, dwa razy wymieniłem SSD i żadnych problemów. System przypisuje się do płyty głównej, szczególnie gdy sie instaluje w trybie UEFi, jak instalujesz w trybie klasycznym z sektorem MBR to normalnie jak kiedys działa.

12 godzin temu, gj88 napisał:

Jest to nie zgodne z licencja, ale podobno dziala ;)

Propagowanie piractwa  jest zabronione na Forum //politolog

Jaka jest róznica między propagowaniem, a informowaniem, ze moze to byc piractwo panowie moderatorzy i reszta?? :E

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Zainstalowałem windowsa 10 na czysto z pednrive'a. Wszystko było by ok. gdyby nie to ,że ta wersja 10 wygląda inaczej niż ta którą miałem przed formatem.

Niby mam napisane że wersja została poprawnie aktywowana tylko, że nazwa komputera po zainstalowaniu windowsa była jakaś kompletnie z dupy i musiałem ją zmieniać. Dziwne

Po 2 sprawy techniczne.

W poprzedniej wersji nie miałem tej ikonki powiadomienia na pasku zadań, a teraz znajduje się za data na pasku zadań

Nie mogę ustawić tego otwieranego menu, które znajduje się na dole po lewej stronie, na cały ekran. A jak wybiore tryb tabletu to jako pulpit mam te kafelki. Chce żeby puplit był standardowy tylko te kafelki po nacisnieciu windows były na cały ekran.

Edit:

Menu na cały ekran już ogarnąłem, ale sam windows jest dalej inny niż przed formatem. Wy też mieliście jakieś aktualizacje, które widocznie zmienił wygląd ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.