x-kom hosting

Internet Wi-fi działa dobrze, po kablu ...porażka

Jakub.b3321
utworzono
utworzono

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problem ze słabo działającym internetem. Ciągłe skoki pingu lub czasami ok. 600-800 stały w godzinach wieczornych, problem z uruchomieniem nawet google.com czy youtube.com oczekiwanie ok. 15 sekund , ale tylko i wyłącznie na komputerze, który jest połączony kablem do routera, na telefonie w tym samym momencie działa zupełnie normalnie, czyli szybko, bez ścin, 1080p działa bez problemu odpala, pobieranie aplikacji w standardowej szybkości. Myślałem że to wina karty sieciowej, kabla , ale po wymianie całego sprzętu nadal występują te irytujące problemy. Wie może ktoś czym to może być spowodowane ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się modem/router ? Sprawdz w trybie awaryjnym z obsługa sieci jak działa internet . 

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Air live WL-5460AP v2 . Zaraz sprawdzę tryb awaryjny .

gj88
komentarz
komentarz

Już po nazwie widze, że to Acces Piont, a nie router i żaden modem. AP słuzy jako "przedłużacz" sygnału wifi połączony kablem z źródłem internetu.

Jakub.b3321
komentarz
komentarz (edytowane)

Wygląda na to że internet w tym trybie działa o wiele lepiej .http://www.speedtest.pl/test/135331915

 

gj88
komentarz
komentarz

System kiedy stawiałes i jaki to windows?

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Jakub.b3321 napisał:

 

Wygląda na to że internet w tym trybie działa o wiele lepiej .

 

To posprzątaj ,, śmietnik  w komputerze ,, i powinno być lepiej . 

gj88
komentarz
komentarz
1 minutę temu, politolog napisał:

To posprzątaj ,, śmietnik  w komputerze ,, i powinno być lepiej . 

Chyba miałes na mysliw  systemie, a nie w komputerze :D

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Windows 10, jakoś 1 miesiąc temu. Wydaję mi się, że nie mam za bardzo co czyścić :/ 

Nowy system, całkowicie nowy komputer. 

 

gj88
komentarz
komentarz

Jakies GG, torrenty, cos sie pobiera w tle jak aktualizacje systemowe, jakies Uplay, Steam, Origin cały czas w tle nie lata?? Skype?? To wszystko mniej lub bardziej obciąża łącze. Jakbyś miał światłowód z Orange 600Mb/s to bys nie poczuł zapewne :D

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Nic się nie pobiera, wszystko wyłączone, a i tak są właśnie takie problemy :P Naprawdę nie mam pojęcia gdzie jest problem... Zadzwonię jutro do dostawcy może on coś poradzi. 3 km od nadajnika to chyba nie jest zbyt daleko ? Orange 600Mb/s :D Mogę o takim pomarzyć, w 2017 jest jakiś plan na światłowody więc pozostaje mi czekać na lepszy internet może .

 

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Jakub.b3321 napisał:

Zadzwonię jutro do dostawcy może on coś poradzi

NIC ci nie poradzi , usłyszysz u nas wszystko w porządku .

gj88
komentarz
komentarz

A moze ktos w domu siediz na wi-fi cos zasysa i dlatego po kablu zwalnia. To normalne wtedy ;)

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Nikt w domu nie korzysta z internetu oprócz mnie, czasem rodzice przeglądają coś :P Sam nie wiem czasem jest dobrze czasem jest fatalnie z tym internetem, np. teraz chula jak powinien ;P

gj88
komentarz
komentarz

Pochwal sie jaki masz router do internetu i jaki dostawca internetu? Podaj tez prędkośc jaka jest na umowie, a jaka masz teraz poprzez sppedtest.net.

 

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

router  Air live WL-5460AP v2 . Dostawca internetu to fortes - http://www.fortes.pl/ . Na umowie jest 10 Mb pobierania z tego co kojarzę, czasem jest 11 czasem jest 2 czasem jest 5 Mb teraz jest akurat nawet nie może policzyć stronka na speedtest.pl 900 pingu i download i upload się nie chcą nawet liczyć a przed chwilą było wszystko okey :P

gj88
komentarz
komentarz

Ten AP dostałeś od dostawcy czy sam kupiłes?

 

Internet do domu doprowadzony jest kablem czy radiowo?

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Dostałem od dostawcy, radiowo

gj88
komentarz
komentarz

To normalne, ze tak działa. Internet radiowyw  technlogi Wi-Fi 5Ghz zapewne działą gorzej często niż LTE :) Bo mimo, że LTE to tez radiowe to jednak zupełnie inna technologia. :)

To tak dla porównania ci napisałem. :)

Jakub.b3321
komentarz
komentarz (edytowane)

No, Niestety ale do mnie na tą chwile radiówka tylko i wyłącznie dosięga, mam do wyboru "to coś" co mam teraz albo orange (CDMA- nie wiem nawet co to jest ) :P 

 

 

gj88
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Jakub.b3321 napisał:

No, Niestety ale do mnie na tą chwile radiówka tylko i wyłącznie dosięga, mam do wyboru "to coś" co mam teraz albo orange (CDMA- nie wiem nawet co to jest ) :P 

 

 

CDMA to wolniejsze od 3G.

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

A to trochę lipa ;P

 

gj88
komentarz
komentarz

Tak to jest jak sie mieszka gdzieś tma na odludziach. :P Mój brat ma ten sam ból :P

Jakub.b3321
komentarz
komentarz

Jak jeszcze mieszkałem w Kielcach to było dobrze :P Teraz mieszkam 23 km od nich tak że no :P Jedyna nadzieja to światłowody, ale to mogę się już nie doczekać, bo będę w Krakowie/wrocławiu za ok. 2 lata :P Dzięki za pomoc :) Dobranoc :) 

gj88
komentarz
komentarz

Dobranoc. Ja tez chciałęm światłowód, ale 800 zł za przyłączenie to mnie niestać :P

Mam LTE od T-Mobile do andajnika 800-900 metrów i mam te 20-50Mb/s i bez pchania sie w koszty. A chwlaic sie na wsi nie mam komu :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.