x-kom hosting

SE K850i vs Nokia N82

tofik
utworzono
utworzono

Witam

Mam zamiar kupić telefon i zastanawiam się nad dwoma modelami: SE K850i lub Nokia N82. Do tej pory miałem dwa SE i już troszkę mi się znudziły. Telefon oprócz do rozmów i esów służy do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Kasa nie gra roli. I tu moje pytanie...

Jak patrzyłem w necie to w K850i użytkownicy wymieniają następujący błąd:

-czasami niedziałające przyciski dotykowe

A w Nokii N82:

-zacinający się Symbian

Prosiłbym osoby,które miały lub mają te telefony o weryfikację czy tak jest naprawdę z tymi wadami.

  • 2 tygodnie później...

Gość
komentarz
komentarz

Na początek powiem coś o se telefon jak telefon aparat fajny, wada szybko wysiada soft, i jak juz wymieniałeś te przyciski.

Teraz o noki telefon według mnie extra poza przycinaniem sie Symbianu (kart) włożysz 1gb i sie tnie a przy 2gb dopiero sam sprawdziłem, telefon robi ładne zdjatka.

Ja polecam Nokie.:)

Foq66
komentarz
komentarz

Jak masz nieograniczony budzet to kup n95 miałem kilka razy okazje sie nim "bawic" i jest super : super aparat,super glosnik,super wyglad,super wyswietlacz itp.

Przemek
komentarz
komentarz

Paker ma racje. Skoro kasa nie gra roli to kup N95-1 najlepiej N95-2.

Swietny telefon. Symbian dziala szybko i sprawnie a przytym zapenia wysmienita funkcjonalnosc. Wiem z doswiadczenia ze niektore modele ciezko sobie radza z Symbianem jednak nie ta Nokia.

Jesli juz bedziesz mial zamiar kupic N95-1 to szukaj z napisem Nseries na klapce od baterii. Poprawiony slider oraz zasowka od obiektywu aparatu.

DjConrado
komentarz
komentarz

I Paker21 miał oczywiście na myśli N95 z dyskiem 8GB ;)

Foq66
komentarz
komentarz

" Paker21 miał oczywiście na myśli N95 z dyskiem 8GB " jak kasa nie gra roli to tylko 8gb.

tofik
komentarz
komentarz

Ale ta Nokia N95 to jest slider...Jakoś nie mam zaufania do tego typu rozwiązań <_< . I te rozmiary... Chyba jednak N82. I tu mi pozostanie czekać na czarną wersję.

allegromasss
komentarz
komentarz

Po pierwsze: Slider w N95 jest zupelnie innym sliderem niz te od przecietnych telefonów, posiadam go od pół roku i nie dzieje sie z nim kompletnie nic złego :)Po drugie: N95 8GB - najlepszy wybórPo trzecie: SE = Kicz, ten telefon nie ma nic oprócz aparatu, natomiast zastosowanie nokii jest wszechstronne, od aparatu, odtwarzacza muzycznego, WIFI, az do nawigacji GPS, pozatym Symbian to również nieograniczone możliwości softowe, wszyscy symbiana kojarza z "wieszajacym" sie systemem, jednak jest to SYSTEM który daje możliwości multimedialne przy których chowa się SEPo czwarte: W N82 jest zastosowany WOLNIEJSZY procesor niz w N95, dlatego jeszcze raz polecam ten model.aha, nie dodałem jeszcze ze Nokia tworzy filmy w jakosci MP4 a SE? W marnym 3GP

  • 3 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Brałbym n955 8gb, super telefonik. Powód zapytasz? Przede wszystkim filmy 640x480 przecież to cyfrówka normalna. k850i kręci filmy w 320x240 a matryca ta sama.

N95 jest o wiele lepsza i jak na razie pozostaje na miejscu lidera w telefonni komórkowej, pozatym ceglata nie jest jak na "komputeR"

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Ja jestem zagorzałym zwolenikiem Sony Ercissonów (sam posiadam K750i), nie mam do niego zastrzeżen i naprawdę obsługa jest bardzo przyjemna.

Gość
komentarz
komentarz

Trinitrotoluen- sam jestem zagorzałym zwollenikiem SE ale niestety k850i wysiada przy n95. Taka jest prawda, nic lepszego nie ma. No być może za deasignem (jak dla kogo) no i wygodnym klawiszami. Filmy jak na 5mpx odpadają, myślałem że będą co najmniej jakości jak z n95 a to zonk.

Poprostu aparat w tym k850i to zacytuje pewną osobę z forum

QPA

I tu nie ma co się przeciwstawiać bo prawda jest taka.

tofik
komentarz
komentarz

Już się pojawiłą czarna N82 :lol: . Teraz poczekam około dwóch miesięcy i trzeba ją zdobyć :D .

Alherein
komentarz
komentarz

Bierz SE ładniej wygląda i jest mniejszy. Moim zdaniem N95 jest dla takich trochę biznesmenów. A SE normalny telefon dla każdego. ;)

zibi777
komentarz
komentarz

A nie zastanawiałeś się może nad Lg viewty swietny telefon aparat 5 mega no i nagrywa filmy 120kl/s a poza tym świetny dotykowy ekranik i oczywiście bardzo ładny wyglą mysle że jest to bardzo ciekawa alternatywa dla tych 2 telefonów.

Boski4
komentarz
komentarz

Zdecydowanie bierz N95 jak masz nieograniczony budżet. Sam amm SE i narzekam na niego co prawda sie nie wiesza, a teraz kupuje nokię N73. tez podobno świetny telefon.

Piwciu_10
komentarz
komentarz

N73 bdb tel ale symbian...

Bierz N95

Kamix
komentarz
komentarz
Symbian dziala szybko i sprawnie a przytym zapenia wysmienita funkcjonalnosc. Wiem z doswiadczenia ze niektore modele ciezko sobie radza z Symbianem jednak nie ta Nokia.

Ja mam od miesiąca Nokię E51 - ten sam symbian co w N95, tylko troche szybszy procek(370Mhz, a N95 ma 320Mhz) i 80Mb RAMu.

Symbian się się zacina, mam kartę 2GB i nie odczuwam różnicy jak ją wyjmę lub włożę. Jak z kumplem wrzuciliśmy 2GB do K750i to moja była dużo szybsza.

No i funkcjonalność Symbiana jest ogromna.

Symbianowi złą opinie wyrobiły np. N70 zacina się już przy karcie 1GB. N73 też prędkością nie grzeszy :D

Ja mogłem brać N73, ale wziąłem E51, ponieważ jest dużo szybsza i ma Wi-Fi.

EDIT:

N95 8GB ma procek Dual Core więc 320x2 ;)

nokia
komentarz
komentarz

Ja jestem od miesiąca użytkownikiem N95-1;)

Jestem bardzo zadowolony;

Mam neta przez WLAN;) Jest też super GPS i 5MPX które robi extra foty;)

POLECAM tego fona;)

Na allegro.pl wersja bez dysku jest już za ok. 1000zł a 8GB za 1400-1500zł;)

Kamix
komentarz
komentarz
Na allegro.pl wersja bez dysku jest już za ok. 1000zł a 8GB za 1400-1500zł;)

Jednak polecę 8GB - ma procka Dual Core :)

Gość
komentarz
komentarz

weż SE , robi lepsze foty i nie zamula jak nokie z symbianem.

  • 3 tygodnie później...
tofik
komentarz
komentarz

Czy robi lepsze fotki?? Hmm... :huh: -polemizowałbym... Słyszałem,że to Nokia N82 robi lepsze zdjęcia. A z tym zamulaniem Symbiana to też różnie bywa-jedni piszą, że to prawda, a inni, że to jakieś bzdury (i weź tu człowieku byj mądry...).

Mam już N82 i jedyne do czego się mogę doczepić to bateria-trzyma 2-3 dni. Zacinający się Symbian?? Mit-na 2GB mam zajęte ponad 500MB i telefon elegancko działa.

  • 3 miesiące później...
Bednar09
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja powiem tak n82 to prawdziwy kombajn multimedjalny posiada wszystko co powinien mieć już każdy fon : Wi-fi, symbian, dobry aparat z xenonem (5mp, lepszy od k850i i n95), nawet duży wyświetlacz (mniejsze od znanego z n95) itd. Każdy fon z symbianem będzie sie cioł jeżeli nie umisz się nim posługiwać umnie z kartą 4gb wszysko jest jak należy, miałem dużo telefonów min.n73me, se k810i, k850i itd. jednak wg. mnie n82 jest git, każdu lubi to co ma :P

// sprawdź datę powstania tematu a potem odpowiadaj

// następnym razem będzie ostrzeżenie

// Tomek

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.