x-kom hosting

Internet neostrada.

Mate56
utworzono
utworzono

Witam posiadam neostrade do 10 mb/s. Aktualnie mam zawsze lekko ponad tylko 1 mb/s i już od pewnego czasu się zastanawiam czy neostrada sama ustala nam jaką mamy prędkość?

Internet jest kablowy czyli od slupa do routera. Da się jakoś polepszyć ten internet?

gj88
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Mate56 napisał:

Witam posiadam neostrade do 10 mb/s. Aktualnie mam zawsze lekko ponad tylko 1 mb/s i już od pewnego czasu się zastanawiam czy neostrada sama ustala nam jaką mamy prędkość?

Internet jest kablowy czyli od slupa do routera. Da się jakoś polepszyć ten internet?

Niestety neostrada to bardziej skomplikowany wytwór usługi niż wiekszośc ludzi wie. Kabel telefoniczny licznymi zajrętasami, złączeniami idzie od centrali do ciebie. Po drodze setki puszek i słupów.

 

Daja od 1Mb do 10Mb w twojej ofercie i ustala to stabilizator na centrali według parametrów lini, które możesz odczytać z routera ich, albo swojego. Są to SNR, parametry szumów itp.

 

Wszystko idzie miedzią i czym wiecej ludiz an centrali i podrodze tym zawsze gorzej, ale tez czym dalej od centrali tym gorzej..

 

Odczytaj parametry lini w googlach znajdziesz gdzie w routerze od operatora sa, a w jak masz inny to musisz poszukac różnych dB itp. Wklej je tutaj i sie okaże :)

 

Ja się z nimi szarpałem 12 lat i nigdy wiecej chyba, że już nic innego nie będę miał do wyboru ;)

Mate56
komentarz
komentarz

 

Nie wiem czy może w tym problem jeszcze jest, że kabel idzie od slupa do domu, potem kablem do takiego gniazdka, a potem z 2-3 metry kabla do routera. 

 

Pamietam ,ze po podpisaniu umowy internet był dużo lepszy, bo teraz to jest tragedia. W gry da się grać, bo ten ping jest w okolicach 70-90, ale żeby marne 5 gb pobrać to jest tragedia. 

 

Tryb: ADSL_2plus
Typ Ruchu: ATM
Status: Połączono
Stan zasilania linii: L0
 
  Pobieranie Wysyłanie
Modulacja linii (Trellis):
Margines sygnał-szum (0.1 dB): 59 97
Tłumienie (0.1 dB): 620 325
Moc wyjściowa (0.1 dBm): 151 124
Osiągalna prędkość transmisji (Kb/s): 3,197 729
 
  Ścieżka 0  
  Pobieranie Wysyłanie
Prędkość (Kb/s): 1,529 508
 
MSGc (# bajtów w nagłówku komunikatu kanału): 103 16
B (# bajtów w ramce danych multipleksera): 8 14
M (# ramek danych multipleksera w ramce danych FEC): 1 1
T (ramki danych multipleksera na bajtach synchronizacji): 3 3
R (# bajtów kontrolnych w ramce danych FEC): 8 4
S (stosunek długości ramki danych FEC do ramki PMD): 0.1962 1.0000
L (# bitów w ramce danych PMD): 693 152
D (głębokość przeplotu): 320 64
Opóźnienie (milisek.): 16 16
INP (symbol DMT): 14.50 6.50
 
Super ramki: 99,654 96,466
Błędy super ramek: 2 0
Słowa RS: 32,586,939 2,101,068
Naprawialne błędy RS: 99,036 0
Nienaprawialne błędy RS: 44 0
 
Błędy HEC: 5 0
Błędy OCD: 0 0
Błędy LCD: 0 0
Suma komórek: 5,762,082 1,913,243
Komórki danych: 1,102,416 125,684
Błędne bity: 0 0
 
Suma ES: 1 0
Suma SES: 0 0
Suma UAS: 0 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gj88
komentarz
komentarz

Masz tłumienie download 62 dB czyli mniej wiecej jestes 5-6 km od centrali. Dobrze, że łapie 1Mb/s. Albo cie przepieli do starszej ecentrali, albo miałes dobrze bo stabilizator sie nie ustanilizował do parametrów lini, a teraz to zrobił. Czyli ustawił maksymalną prędkośc do stabilności łącza. Przy takim tłumieniu 1Mb to jest maks. Ja mając 44-48 dB gnebiłem ich za 6Mb/s ;) Wkońcu pewnie by się skończyło tym, że ORange by zerwała chyba ze mną umowe bo mieli rekordową ilośc zgłoszen w systemie o awarie. Naszczeście umowa sie konczyła podziekowałem, mam LTE z T-Mobile mam 30-50Mb/s pingi 30-50ms wiec nie mam co narzekac :)

Mate56
komentarz
komentarz

A jakiś inny internet da się sprawdzić czy będzie u mnie dzialał. Nigdy się nie interesowałem tym tematem, bo można powiedzieć, że zawsze byłem z neostrada związany. Kiedyś mi to nie przeszkadzało, bo nie pobierałem nic oraz rodzice placili za internet, Teraz ja place i aż szkoda mi pięniędzy za to, bo około 70 zl za taki internet. Jak już musze pobrać coś to korzystam z internetu z telefonu, bo tam mam prędkość 6-10 mb/s, gdzie porównując to do tego 1 mb/s to jest nieba a ziemia. Wiem, że są te internety na karte mobline, gdzie można kupić antenki i inne bajerki żeby był lepszy zasięg, tylko czy u mnie na wsi to w ogole będzie dzialać. Jest jakaś strona do sprawdzenia?

gj88
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupujesz startery każdego operatora i testujesz inaczej nie sprawdzisz bo stronki u operatoró z zasiegiem sa na zewnatrz budynku i śa mało wiarygodne.

 

Wejdz na ta strone: http://beta.btsearch.pl/

 

Zaznaczasz UKE, LTE i wpisujesz na górze dokłądny swóadres. Pokaże ci wszystkie dostepne nadajniki w okolicy Twojej o ile jakiś nadajnik LTE jest u Ciebie i kupujesz starter tego co jest w miare najblizej ciebie i testujesz na telefonie. Jak będzie zadowalający to wybierasz.

 

Pamietaj o jednym na osobę prywatna LTE jest z limitem 100GB pobierania. Jeszcze jedno po 100GB jedni przycinaja tak predkośc, że się nie da korzystać, a inni 1-2Mb/s maks. Na firmę lub organizację jest bez limitu 3G i LTE przynajmiej w T-Mobile bo sam mam na firme i przez wakacje to z dziecmi brata pewnnie zużyłem tyle, ze nawet nie mam pojęcia, mnóstwo youtuba, pobierania gier, grania online, skype itp.

 

Z neostrady przed koncem umowy nie zrezygnujesz no chyba, ze stać cie na zwrot ulgi, którą dostałeś w promocji :P

 

Powodzenia w testowaniu i wyborze.

Mate56
komentarz
komentarz

Najbliżej mam t-mobile gdzie do nadajnika mam 1.75 KM. Teraz jeszcze sprawa te startery gdzie kupie, i jeśli już znajde coś co bedzie lepsze od mojej nestrady, to tylko router trzeba kupić tak? 

 

Te 100gb na ile jest miesiąc? Z neostrady nie będe rezygnował, bo za duże koszta, juz będe placił do konica umowy.

gj88
komentarz
komentarz
2 minuty temu, Mate56 napisał:

Najbliżej mam t-mobile gdzie do nadajnika mam 1.75 KM. Teraz jeszcze sprawa te startery gdzie kupie, i jeśli już znajde coś co bedzie lepsze od mojej nestrady, to tylko router trzeba kupić tak? 

 

Te 100gb na ile jest miesiąc? Z neostrady nie będe rezygnował, bo za duże koszta, juz będe placił do konica umowy.

Router dostaniesz podpisując umowe za jakiegoś dychacza w T-Mobile bierz D-Link DWR-921 ;)

 

100GB jest na miesiac tzn na okres rozliczneiowy, który jest różny. Ja mam od 9 dnia do 8 dnia miesiąca :)

 

To co zaznaczyłem kupuj:

Przechwytywanie.png

 

Możliwe, że się coś pozmioeniałoz  limitami dla osoby prywatnej więc się w salonie dokłądnie dowiedz od T-Mobile do jakiej predkości ci zmniejsza po ewentualnych 100GB i czy to dalej jest :)

Mate56
komentarz
komentarz

Czyli pierw musze i tak kupić starter t-mobile i sprawdzić jak będzie tutaj u mnie dzialać tak?

gj88
komentarz
komentarz

Tak, ale musisz starter doladowac za conajmiej 2-3 dychy, zadzwonic na infolinie ich podaną w tym czyms z karta sim i poprosic o aktywację LTE i zobaczyć własnie w godzinahc wiecozrnych 18-22 jak bedzie dizałąc i podjąć decyzje.

Mate56
komentarz
komentarz

Okej to chyba ostatnie pytanie, ten starter trzeba rejestrować? Czy ide tam do kiosku czy gdzie kupuje starter dzwonie na infolinie i aktywuja mi lte.

gj88
komentarz
komentarz

Niestety trzeba.

Telefon od jakiego operatora masz Ty i ktoś z kolegów, rodziny? Moze ktoś ma w T-Mobile i by wpadłz  telefonem, który też ma LTE i byś sprawdził. Jak zrobisz 2-3 speedtesty an telefonie i bedzie fajnie to raczej musiałaby cała wies kupić T-Mobile i zazynać nadajnik, a jak wiadomo ludzie leca tam gdzie fajna reklama czyli do operatoró głównie na "P" :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.