x-kom hosting

Internet radiowy !

MoredisekPL
utworzono
utworzono

Witam jestem posiadaczem internetu od Orange [Neostrada] do 80Mb/s.

Nie mogę narzekać ostatnio na Upload oraz Download - Upload [ok. 7,5Mbps] oraz Download [ok. 60Mbps].

 

Z pingiem to różnie bywa raz jest po 45/60 czasami po 70/80. Ale jedynym  największym minusem tego moim zdaniem "ch******o" internetu jest niestabilność i ciągłe rozłączanie się neta na 3-5 sekundy.

 

 jestem graczem i potrzebuje jedynie niskiego pingu w ok. 40/30/20 [Na wszystkich zagranicznych serwerach] oraz stabilności internetu - Mam zamiar wziąć umowę na internet radiowy [bezprzewodowy] 5GHz. Do anteny głównej  mam myślę, że ok. 500m. W poniedziałek dowiem się jaką będą mogli mi zaoferować szybkość internetu. Na dachu mojego domu będzie montowana antena z której będzie prowadzony kabel prost do mojego komputera.

 

Dostępna są: [Przepisane prosto ze strony]

 

EKO 4,0 Mbit / 256 kbit

KOMFORT 10,0 10 Mbit / 1,0 Mbit

PLUS 20,0 Mbit / 2,0 Mbit

MIDI 30,0 Mbit / 5,0 Mbit

 

Myślę, że bez problemu będę mógł wsiąść usługę "MIDI" i jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądała sprawa z pingiem w grach? Dotyczy to się gier takich jak: CS:GO, BF4, BF1.

 

Dodam, że kolega posiada również internet radiowy 5Mb/s i ma ping max do 50. 

 

Chciałbym też wiedzieć najlepiej o co się zapytać monterów w Poniedziałek o tym internecie? Jakie polecacie zadać im pytania aby dowiedzieć się jak najwięcej o tym internecie smile.png

 

PS: Jestem zielony w sprawach dotyczących internetu!

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wykonaj na tym nowym necie komendę:

ping wp.pl -t

Zobaczysz wtedy, jakie masz opóźnienia.

 

Druga sprawa to upewnij się, czy prędkość 30/5 mbps jest gwarantowana w umowie czy jest to tylko prędkość maksymalna. Wykonaj test na stronie speedtest.net i przekonaj się jakie osiągasz prędkości. Jeśli ping i/lub prędkość cię nie zadowala, to nie podpisuj umowy.

 

Jeśli wszystko jest dobrze, to pamiętaj by później co jakiś czas sprawdzać prędkość neta, bo dostawcy potrafią lecieć sobie kulki.

gj88
komentarz
komentarz
5 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Wykonaj na tym nowym necie komendę:


ping wp.pl -t

Zobaczysz wtedy, jakie masz opóźnienia.

 

Druga sprawa to upewnij się, czy prędkość 30/5 mbps jest gwarantowana w umowie czy jest to tylko prędkość maksymalna. Wykonaj test na stronie speedtest.net i przekonaj się jakie osiągasz prędkości. Jeśli ping i/lub prędkość cię nie zadowala, to nie podpisuj umowy.

 

Jeśli wszystko jest dobrze, to pamiętaj by później co jakiś czas sprawdzać prędkość neta, bo dostawcy potrafią lecieć sobie kulki.

Najważniejsze sprawdzić w umowie lub Regulaminie czy jest napis "Do" lub "maksimum", to oznacza, że nie gwarantują predkości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.