x-kom hosting

Bezprzewodowa mysz nie działa

Hagenti
utworzono
utworzono

Witam, 

otóż mam następujący problem: przestała działać mi mysz bezprzewodowa usb. Oczywisty problem jak to, że mysz została uszkodzona jakoś mechanicznie lub baterie są słabe odpada, ponieważ działa idealnie na innych urządzeniach a 3 inne myszki bezprzewodowe nie działają tylko na moim laptopie. Szukałam na kilku innych forach odpowiedzi jednak bezskutecznie. Ogólnie wygląda to tak, jakby coś zakłócało sygnał pomiędzy myszką a odbiornikiem (próbowałam w kilku innych pomieszczeniach a mysz od odbiornika zawsze była w odstępie max 10cm), gdy ruszam myszką odbiornik powinien się świecić, jednak tak nie jest. Gdy wyłączam mysz w menadżerze urządzeń odbiornik zaczyna wychwytywać myszkę i się świeci (no ale kursor się nie rusza bo mysz wyłączona). Próbowałam wyłączać różne procesy w nadziei znalezienia tego, który mógłby ewentualnie zakłócać pracę myszki, odinstalować, wyłączać i aktualizować myszkę w menadżerze urządzeń oraz sprawdzałam w BIOS'ie czy porty usb są faktycznie włączone jednak żadna z tych opcji nie dała najmniejszego rezultatu. Dziwi mnie to, że mysz na kablu działa idealnie a bezprzewodowa nie. 

Z góry serdecznie dziękuję i bardzo proszę o pomoc, nie chcę formatować komputera z powodu myszki :<

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Z jakim modelem (jakimi modelami) myszy występuje ten problem?

Hagenti
komentarz
komentarz (edytowane)

1 to Natec Stingray, 2 Lenovo n50 i kolejna to esperanza em120w. Znalazłam jeszcze kolejną 4 mysz bezprzewodową niestety stara i zamazane wszystkie dane, jednak skutek ten sam. Podłączam -> zaczyna się wieszać -> przestaje działać. Nie działają tylko myszki bezprzewodowe. Mysz z kabelkiem oraz touchpad działają tak jak powinny. 
Dodam jak wyżej, że każda z tych myszek jest w 100% sprawna i działają idealnie na innych komputerach. Problem pojawił się nagle, włączyłam komputer i po prostu się tak zaczęło dziać :/

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Domyślam się, że odbiorniki tych myszy są na USB... Próbowałaś je podłączać do innych gniazd USB?

 

Jaki masz system operacyjny?

Hagenti
komentarz
komentarz

Tak próbowałam podłączyć do każdego, efekt taki sam. 

Mam Windows 10 (oryginalny)

Hagenti
komentarz
komentarz

ref :<

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, to kolejne pytanie: jaki to dokładnie laptop (marka i model)? Czy dałabyś radę wrzucić listę programów, które uruchamiają się wraz z systemem? Możesz cyknąć screena w msconfig... możesz też po prostu zrobić screena uruchomionych procesów po kliknięciu ctrl+alt+del.

Hagenti
komentarz
komentarz

Tablet to Lenovo z510. Jedynie martwi mnie ogromna ilość procesów, które są zawsze uruchomione systemowo, może to tam leży problem? Może po prostu jakieś świnstwo się zainstalowało?

 

 

 

2.png

3.png

4.png

5.png

6.png

7.png

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

To nawet nie musi być kwestia żadnego świństwa w rozumieniu wirusa czy trojana - zdarza się, że problemy sprawiają programy domyślnie (fabrycznie) zainstalowane na danym komputerze. Czytałem już o kilku takich przypadkach i "liczę na to", że i u Ciebie jest podobnie, bo wtedy łatwo byłoby pozbyć się problemu. Zajrzę na to wieczorem, może uda mi się coś wykopać. :)

Hagenti
komentarz
komentarz

Oki, serdecznie dziękuję :)

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Sprawdziłem kilka najbardziej podejrzanych jak dla mnie aplikacji z pokazanych przez Ciebie screenów, ale większość to oprogramowanie i sterowniki touchpada. Można ewentualnie spróbować je wyłączyć (wszystko co ma "ETD" w nazwie), ale wtedy pozbawiasz się obsługi touchpadem bez pewności, że mysz ruszy - więc raczej nie polecam tej opcji.

 

Z tego co widzę w sieci, jeśli komuś udaje się coś takiego naprawić, to na ogół po omacku. Ale spróbuj poniższych czynności:

 

 

Opcja 1 (tylko jeśli laptop ma wyjmowaną baterię)

 

Wyłącz komputer, odłącz go od prądu i wyjmij z niego baterię. Odłącz transmiter myszy bezprzewodowej. Odczekaj chociaż minutę. Potem odpal komputer (obojętne czy na zasilaniu sieciowym czy na baterii), jak odpali Windows, włóż transmiter myszy. Sprawdź, czy wtedy Windows jakoś inaczej się zachowa.

 

Opcja 2

 

Wejdź do BIOSu przy włączaniu komputera. Niestety nie wiem, jak to rozwiązano w Lenovo i którego przycisku trzeba użyć... spróbuj F1 lub F2. Jeśli żaden nie zadziała, spróbuj także Del, F12 oraz kombinacji Ctrl+F1 (ta ostatnia działa np. na moim laptopie, ale to staroć innej marki). Jeśli uda Ci się odpalić BIOS, we wszystkich kategoriach poszukaj czegoś takiego jak "USB Mouse Support" - jeśli taka opcja będzie, sprawdź czy jest ustawiona na "Enabled". Jeśli nie - ustaw ją w tej pozycji i wyjdź z BIOSu, zapisując ustawienia.

 

 

Opcja 3

 

Wciśnij klawisze Windows+R, wpisz devmgmt.msc. Nie wiem, czy to działa na Windows 10, jeśli nie, poszukaj menedżera urządzeń. Odszukaj tam swoją mysz, kliknij prawym przyciskiem touchpada i wybierz coś w rodzaju "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętowych". Możesz też spróbować usunąć mysz z listy urządzeń (wyjmując uprzednio transmiter z USB) - po kolejnym włożeniu transmitera system też powinien spróbować ponownie zainstalować sprzęt. Sprawdź także we właściwościach myszy, czy Windows nie ma włączonej funkcji w stylu "Pozwól na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii".

 

 

Opcja 4

 

Ze strony http://support.lenovo.com/pl/pl/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Z-Series-laptops/IdeaPad-Z510-Notebook?query=&Shallow=1&Type=&OperatingSystems=&Component=&Symptom=&linkTrack=Homepage%3ABody_Search%2BProducts&beta=false (kliknij na View All) można spróbować pobrać Touchpad Driver - być może aktualna wersja jakoś koliduje z myszami, a nowsza rozwiązałaby problem. Osobiście pewnie bym też aktualizował sterowniki do chipsetu (Intel Chipset Driver), ale pewnie już bez przekonania.

  • Dobra wypowiedź 1
Hagenti
komentarz
komentarz

Dziękuję Ci za tak obszerne opisanie tego jak i za samo zainteresowanie tematem, jednak niestety żaden z powyższych rozwiązań nie podziałał ;/
1. Bateria niestety się nie wyjmuje

2. Na wstępie pisałam, iż już szukałam w BIOS'ie, ale dla pewności teraz zrobiłam to ponownie i niestety rezultat ten sam - nie działa nadal

3. Próbowałam 

4. Sterowniki też aktualne 

 

Czyli zostaje mi tylko format ? :<

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Kurczaki pieczone, masakra jakaś... Z formatem się jeszcze wstrzymaj, nie zdziwiłbym się gdyby też nie pomógł. Będę próbował znaleźć jeszcze jakieś sposoby, postaram się najpóźniej jutro jeszcze coś dopisać. Co do BIOSu to przepraszam, umknęło mi że już próbowałaś.

cryzyz
komentarz
komentarz

Mam tego samego laptopa i on sie tak poprostu pier... Myszke podłączam po 20 razy zanim załapie, pendrive/telefon i wszystko inne też. Jeszcze mi powiedz że masz problem z łączeniem sie z wifi to już będzie kopia mojego złoma.

Hagenti
komentarz
komentarz

Nie mam problemu z wifi i w sumie nigdy nie miałam. Z podłączaniem czegokolwiek innego telefon/pendrive też nic mi się nie działo. Jedynie jaki problem od jakiegoś czasu się pojawił poza tą myszką to magicznie uciekający % baterii. Jako że ten komputer posiada kartę graficzną zintegrowaną to zawsze siedzę "na kablu". Jak włączam komputer to np mam 0% baterii mimo, że wcześniejszego dnia siedziałam cały czas na kabelku czyli był naładowany do pełna. Albo siedzę i odepnę kabelek to komputer mi się wyłącza bo się rozładował xD no ale to nie jest aż tak uciążliwe i nie występuje często jak właśnie problem z myszką czego właśnie dotyczy ten temat. Bo myszka nie działa mi żadna bezprzewodowa a mam tylko takie w domu i takie nawet preferuje :D

Hagenti
komentarz
komentarz

Ech... Zrobiłam format komputera. Wgrałam sobie system Windows 8.1 Pro i mysz nadal nie działa. Co zrobić? ;x

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Przepraszam, że nie pisałem, miałem ostatnio sajgon w pracy...

 

Przykro słyszeć, że dalej nie działa. ;/ Obawiam się, że nie jestem w stanie pomóc, być może to faktycznie kwestia wadliwego modelu komputera... Będę jeszcze szukać czegoś, gdybym na coś natrafił, napiszę do Ciebie na PW (żebyś dostała powiadomienie na email).

Hagenti
komentarz
komentarz

Nic się nie stało szukałam informacji na innych forach jednak kompletnie nic nie znalazłam bądź informacje zawarte na nich albo nie zadziałały albo już zostały przez Ciebie podane. No nic chyba będę musiała pogodzić się z myszką na kabelku. 

 

Ale i tak bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam serdecznie. :)

  • 4 lata później...
kris1313
komentarz
komentarz

Stary temat, ale nadal aktualny z pewnie wieloma myszami bezprzewodowymi.

Wkurzała mnie moja Vakoss TM-685UX (choć jest miła w ręku i pokazywaniu), bo wyłączała sie po ok.minucie.

Co gorsze nie budziła sie po naciśnięciu czegokolwiek, dopiero uruchamiała się pstrykiem włącz/wyłącz.

Doczytałem ,że ma system oszczędzania energii - no tylko projektant partacz zapomniał o budzeniu!!!

Mam Win 10 i we właściwościach płytki Touch pisze, że do używania myszy USB należy wyłączyć Touch Pad i Joystik.

Zrobiłem to no i mysz nie zasypia!!!!

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.