x-kom hosting

Zasilanie drugiego dysku z innego komputera

ja2
utworzono
utworzono

Mam obecnie komputer zastępczy do którego chciałbym podłączyć drugi dysk w celu ściągnięcia istotnych dla mnie danych. (Możliwe że dysk ten jest uszkodzony więc nie mogę z niego odpalić systemu). Cały problem polega na tym iż komputer owy posiada tylko jeden przewód zasilający dysk systemowy bez kolejnych wtyczek stąd niemożność podłączenia dysku o którym mowa. CD ROM z kolei posiada inną wtyczkę zasilającą (mniejszą).

Przyszło mi do głowy czy nie można podłączyć samego zasilania dysku z innego komputera.

Czy można tak zrobić bez negatywnych skutków dla pozostałych podzespołów komputera?

Dodam że chcę to zrobić jak najszybciej i jednorazowo tak więc wszelkie kable-przejściówki nie wchodzą w grę.

Jeśli ktoś miał podobną sytuację proszę i o wiadomość.

Z góry dziękuję

Gość
komentarz
komentarz

Możesz tak podłączyć ten dysk twardy, ale najpierw włącz drugi zasilacz, a potem właściwy komp.

ja2
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie, zadziałało bez problemów! :o

tazman
komentarz
komentarz

Najprościej było by kupienie rozgałęźnika i po kłopocie

Gość
komentarz
komentarz

tazman, Po co kupować, skoro gość miał już inny zasilacz?

remix
komentarz
komentarz

ale jak bedzie chcial miec obydwa dyski to po co ma miec dwa zasilacze

tazman
komentarz
komentarz

No tak, ale taki rozgałęźnik kosztuje ok 5zl, a nadto po co włanczać 2 zasilacz i czerpac waty

Gość
komentarz
komentarz

Ale do przegrania danych chyba można zrobić jednorazowo.

chciałbym podłączyć drugi dysk w celu ściągnięcia istotnych dla mnie danych

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.