x-kom hosting

Windows 8 czy 7

Kostero
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy duża jest różnica pomiędzy windowsem 8 a 7. Chodzi mi jak to się przekłada na wydajność w grach oraz czy można wgrać do win 8 jakieś nakładki wywalające te brzydkie kafelki. Bo mam do wyboru kupić 7 na 1,5 roku lub dostać za darmo 8 i nie wiem który wybrać lecz odpowiedź wydaje się oczywista.

Youki
komentarz
komentarz
54 minuty temu, Kostero napisał:

nakładki wywalające te brzydkie kafelki.

Można.

54 minuty temu, Kostero napisał:

Chodzi mi jak to się przekłada na wydajność w grach

W grach bez większych różnic.

Kostero
komentarz
komentarz

Czyli jak za 1,5 roku będę miał możliwość przejścia na 10 to nie warto teraz wydawać na 7 i brać 8.1 za free?

bolek1960
komentarz
komentarz

Aktualizacja Windows 7/8.1 zakończyła się w lipcu, darmowa aktualizacja.

Kto daje W8.1 za free i jak można kupić Windows 7 na 1,5 roku.

On w ogóle jest trudny do kupienia i dość drogi.

Kostero
komentarz
komentarz

Z uczelni mam kod do w8 a za 1,5 roku dostane do 10 więc dlatego.

bolek1960
komentarz
komentarz
5 minut temu, Kostero napisał:

Z uczelni mam kod do w8 a za 1,5 roku dostane do 10 więc dlatego.

 

Ale takiego systemu nie możesz używać na kompie na którym nie ma żadnej licencji Windowsa.

Za darmo nie ma nic i pora to zrozumieć zwłaszcza że masz zamiar studiować czyli myślisz zdać maturę.

Kostero
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie ,że od nich dostaje licencje z ważnym kodem. Korzystając z oprogramowania zawartego w MSDN AA, jednostka zobowiązuje się do jego niekomercyjnego wykorzystania, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury na uczelni (np. nie wolno go używać w dziekanacie, jako serwera wydziałowego, do obsługi własnych systemów administracyjnych lub informatycznych). Studenci i pracownicy dydaktyczni jednostki mogą oprogramowanie pobierać oraz instalować je na swoich komputerach osobistych w celach edukacyjnych. Oprogramowanie może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Więcej informacji - uzupełniające postanowienia licencyjne."

Edytowane przez Kostero
bolek1960
komentarz
komentarz

Warunki użytkowania systemu z msdn są znacznie bardziej rygorystyczne.

Jednym z istotnych wymogów jest to że takiego systemu nie wolno instalować na czysty komputer bez żadnej licencji Windowsa.

Dopytaj dokładnie kogo trzeba albo sam poszukaj możesz nie wierzyć ale taki jest czysto formalny wymóg.

  • 4 tygodnie później...
dzejdzej
komentarz
komentarz

Podobne się  pod temat.

 

Otóż aktualnie posiadam w 8.1, chce w końcu zalegalizować związek z Microsoftem i zakupić Windowsa. Znalazłem w wersji OEM Windows 7 pro i Windows 8.1 pro. Pytanie moje jest takie czy warto wracać do 7?  Nie będzie to krok w tył i nie pod upadnie na wydajności w grach itp?  

bolek1960
komentarz
komentarz

Ile te Twoje wersje "Pro" kosztują bo legalny system na licencji Pro to koszt sporo ponad 6 setek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.