x-kom hosting

Instalacja Windows 8.1 - zacina na wstępie

szeyf_rottingham
utworzono
utworzono

Cześć. Chcę zrobić downgrade z Windowsa 10 do Windowsa 8.1, gdyż dziesiątki nie mogłem aktywować i mam przez to stosunkowo duże problemy. Zrobiłem za pomocą Media Creation Tool bootowalnego pendriva z ósemką, w trakcie uruchamiania wybieram aby komp odpalał z USB i wtedy... Ładuje mi się instalator, wszystko pięknie, wyskakuje pierwsze oienko instalatora systemu windows i na tym się zacina. Nie mam kursora, klawiatura nie działa. Nie mogę wybrać języka, formatu godziny i waluty, nie mogę przejść dalej, nic do ch** nie mogę. 

 

Czy wiecie w czym jest problem? Najpierw się bujałem z dziesiątką, której aktywować nie mogłem, była niestabilna, miałem problem ze sterownikami, teraz nie mogę wrócić do ósemki...

 

Mój sprzęt to asus x205ta. 

 

Prosiłbym was drodzy forumowicze o szybką pomoc, gdyż na tym przenośnym złomie zarobkuję. Najchętniej wyrzuciłbym go przez okno i korzystał tylko z blaszaka, ale... Czasy się zmieniają i potrzeby też. 

szeyf_rottingham
komentarz
komentarz

Podbijam temat. Ktoś coś?

bolek1960
komentarz
komentarz

Co masz piracika że nie mogłeś aktywować tej 10 bo nie ma z tym problemów.

Fakt jest jeden problem, trzeba kupić system.

Na stronie Asusa sterowniki są dostępne tylko pod system 32 bitowy i taki powinieneś zainstalować.

W8.1 czy 10 to już twój wybór taki na jaki masz licencję.

szeyf_rottingham
komentarz
komentarz

Kupiłem laptopa z licencją na windows 8.1 i chcę wrócić do mojego domyślnego systemu. 

bolek1960
komentarz
komentarz

Pobierasz ze strony Microsoftu Windows 8.1 32 bity a wersja pewnie Home bo nie wierze że tam jest licencja pro.

Pobierasz jako ISO dla innego komputera a nie żaden flash usb.

Potem robisz bootowalnego pendrive choćby programem Rufus.

I instalujesz, chyba że jest wadliwy dysk albo pamięć.

Windows 10 powinien się bez problemu aktywować tylko musi się zgadzać wersja systemu z licencja czyli nie aktywujesz Pro

na kluczu Home z Windows 8.1.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.