x-kom hosting

Problemy ze sterownikami po reinstalacji systemu w laptopie.

MistGunV4
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mój brat ma takiego "roboczego" laptopa na W7, i chciał żebym go przeniósł na XP, myślałem że z laptopem to będzie godzinka, dwie, a męczę się drugi dzień. Pomijając to że po drodze miałem masę błędów, to przejde do aktualnego.  Otóż wiem że XP nie jest już wspierany, lecz w połowie sterowników wyskakują mi błędy. Najbardziej zależało mi na internecie, to wtedy bym sobie ściągnął tą śmieszną aplikacje della i by mi reszte zainstalowali, niestety kiedy próbowałem je zainstalować przez pendrive (oczywiscie z oficjalnej strony della do tego modelu i wersji windowsa) wyskoczył mi błąd do jednego ze sterowników do karty sieciowej, i internet działa tylko przez kabel, bez wifi. Pomyślałem że i przez kabel moge sobie to ściągnąć. Więc podłączyłem, włączyłęm explorera i jak załadowała mi się trzecia strona (chciałem chroma zainstalować) to wyskoczył mi błąd na czerwono (treści już nie pamiętam) i internetu już praktycznie nie widziałem. Działa tylko przez 2/3 sekundy odrazu po włożeniu kabla, potem umiera. Wyłączyłem zapore tą całą, ale też nic nie dało. W diagnostyce sieci w explorerze pisze +/- że "system nie może połączyć się z internetem przy uzyciu protokołu (...) Jest to prawdopodobnie spowodowane ustawieniami zapory na tym komputerze.Sprawdź ustawienia zapory dla portu HTTP, HTTPS i FTP" Ma ktoś jakieś pomysły? Bo najchętniej wyrzuciłbym to za okno.

Zapomniałęm podać specy, DELL LATITUDE E6410 Windows XP Professional SP3

kamyk201619
komentarz
komentarz

najlepiej radzil bym ci wrocic do win 7 bo na xp wiekszosc programow juz nie dziala i w ogole xp to juz przezytek pozdro

MistGunV4
komentarz
komentarz
15 godzin temu, kamyk201619 napisał:

najlepiej radzil bym ci wrocic do win 7 bo na xp wiekszosc programow juz nie dziala i w ogole xp to juz przezytek pozdro

Dlatego na swoim mam 7, a pytałem się o problem a nie o to czy zmieniać 0.o

bolek1960
komentarz
komentarz

Jak zainstalowałeś tego XP-ka to laptop na SATA i bez kombinowania XP nie zainstalujesz w tym trybie a przełączenie

w BIOS-ie na IDE to prymitywne rozwiązanie.

Po drugie to laptop z serii biznesowej pewnie miała licencję na jakiś system czy to  była 7 czy inny?

Skąd masz nośnik systemu może on powoduje problemy.

W Dellach istotna jest kolejność instalacji sterowników

Jako pierwsze należy zainstalować Dell System Software.

Oczywiście po instalacji każdego drivera restart komputera.

Może też być winny dysk albo ram ale najpierw należy wykluczyć wine softu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.