x-kom hosting

Programy do O/C

janusz19
utworzono
utworzono

Jakie programy mogą się przydać np do testowania stabilności komputera po o/c? dokładnego sprawdzania temperatur , podkręcania karty graficznej oraz może inne ? Podawajcie programy oraz ich zastosowanie i ciekawe funkcje.

snip91
komentarz
komentarz

Do OC grafiki polecam ATI Tool.

Do sprawdzania stabilności Orthos.

Do temperatur Everest.

Tomek
komentarz
komentarz

jeżeli masz GeForca to ATI Tool nie działa

polecam zainstalowanie na GeForce nTune z strony Nvidia i w panelu sterowania możesz zmieniac zegary core i pamięci.

falcon1984
komentarz
komentarz
jeżeli masz GeForca to ATI Tool nie działa

polecam zainstalowanie na GeForce nTune z strony Nvidia i w panelu sterowania możesz zmieniac zegary core i pamięci.

Bzdura, AtiTool działa na GF. Wiem, bo sam mam GF i używam AtiTool'a

nTune to dopiero szajs dla mnie, u mnie powodował blue screeny. Po jego odinstalowaniu wszystko śmiga jak należy.

kszyhu87
komentarz
komentarz

miałem GF 7300GT i atitool działał.

do grafiki oprócz ATItoola polecam rowniez Riva tuner'a

janusz19
komentarz
komentarz

A właśnie nie pamiętam w którym bo albo w ATI albo w RIVA było wyszukanie max core and mem. w którym i jak rozsądnie tego używać?

snip91
komentarz
komentarz

ATI Tool ma te funkcje.

kszyhu87
komentarz
komentarz

w ati tool jest taka możliwosc - ale nie polecam jej!

lepiej samemu podwyzszac i obserwować reakcje karty.

przynajmniej nie ma naglych zwiech, jak program sam za duzo podwyzszy.

janusz19
komentarz
komentarz

Myślę że nie wydawali by produktu który by nie był sprawdzony ale można zrobić tak że zegary nie odpowiadają , można przecież pomniejszać stopniowo. Znamy wtedy mniej więcej możliwość.

Jakieś jeszcze programy? A jak używać Orthosa? ma rozszerzenie CAB i nie wiem czym można go otworzyć.

janusz19
komentarz
komentarz

A dzięki + wędruje do was , to już wszystkie potrzebne programy? :)

falcon1984
komentarz
komentarz

Do odczytu temperatur są jeszcze SpeedFan, CoreTemp, Thermal Analysis Tool.

Do grafiki raczej RivaTuner i AtiTool tylko z przyzwoitych programów.

Sonido
komentarz
komentarz

A do odczytu i pełnego info karty graficznej i procesora(a także RAM i płyty) odpowiednio: GPU-Z i CPU-Z.

janusz19
komentarz
komentarz

A jeżeli mam 8800gs od gainwarda no i oczywiście chcę go kręcić to jednak ATI TOOL będzie lepsze niż expertool czy może jednak nie?

Gość
komentarz
komentarz

Niedawno weszła nowa wersja Rivy v2.07, mam ją i spoko się nią podkręca. Można regulować obroty wiatraka, sprawdzać temperatury itp. Shadery podkręcają się razem z rdzeniem.

janusz19
komentarz
komentarz

A co myślisz o ATI tool i jego max core and mem?

Gość
komentarz
komentarz

Po ustawieniu tego sypie artami w grach aż miło :D Trzeba trochę zejść z taktów o 15-20mhz i myślę, że będzie OK.

janusz19
komentarz
komentarz

A są jakieś programy które robią test procesorowi i stwierdzają że jednak trzeba obniżyć FSB?

I za każdym razem jak zmienię FSB to zmiany zapisuję w biosie i resetuje komputer i sprawdzam stabilność?

Gość
komentarz
komentarz
A są jakieś programy które robią test procesorowi i stwierdzają że jednak trzeba obniżyć FSB?

Hmmm... raczej nie, bo fsb nie trzeba obniżać, no chyba, że masz MSI P35 Neo-FR/FiR :D

I za każdym razem jak zmienię FSB to zmiany zapisuję w biosie i resetuje komputer i sprawdzam stabilność?

Po zmianie fsb naciskasz klawisz zaapisu (f10) i nie musisz go restartować, sam się uruchamia ponownie.

janusz19
komentarz
komentarz

Oczywiście chodziło mi jeżeli najpierw te FSB znacznie zwiększymy , dojdziemy do 3,5ghz ale tu program pokazuje że to za dużo jak dla tego procka i obniżamy o to chodziło. Orthos wiem że robi test ale to jest na 100% jeżeli tylko zda procek ten test?

Ale tak czy tak jest reset <_<

Gość
komentarz
komentarz
Oczywiście chodziło mi jeżeli najpierw te FSB znacznie zwiększymy , dojdziemy do 3,5ghz ale tu program pokazuje że to za dużo jak dla tego procka i obniżamy o to chodziło

:blink: o co ci chodzi? Nigdy się z takim czymś nie spotkałem

janusz19
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to że jeżeli zmienisz FSB na powiedzmy 380 no i się okaże że odpalasz "jakiś" program (ten którego szukam) i on wtedy piszę Ci że procesor w tych ustawieniach nie może działać stabilnie itp ?

Gość
komentarz
komentarz

o orthosa ci chodzi. Robisz test (co najmniej 2h, najlepiej jakieś 8h) i jeśli go przejdzie to możesz być pewien w 95% że procek jest stabilny. Jeżeli będzie sypał błędami to obniż taktowanie lub zwiększ napięcie procesora.

Np. u mnie gdy mam proc na 3.1ghz (def. vcore) to orthos wywalił błąd po 2s, ale wyszystkie gry dobrze działają i nie ma resetów, ani blue screenów.

janusz19
komentarz
komentarz

No właśnie , wiem że orthos a jest taki co w krótkim czasie stwierdzi że na 100%? Wolę napięcia nie zmieniać.

Gość
komentarz
komentarz
a jest taki co w krótkim czasie stwierdzi że na 100%?

Nie. Innym programem może być OCCT.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.