x-kom hosting

Czy na tą płytę główną wejdą te procesory?

BenQ711
utworzono
utworzono

Witam mam szybkie pytanie czy na tą płytę główną : http://allegro.pl/plyta-gowna-msi-ms-7728-core-i3-i5-i7-ddr3-s-1155-i6127914835.html 

Wejdą procesory i3 2100 ,i3 3240,i3 3220? Czy na tą płytę główną wchodzą wszystkie modele i3,i5,i7?

PS : Nie chodzi mi o socket czy po prostu bedą działać na tej płycie te procesory?

Youki
komentarz
komentarz

2100 będzie dzialać. Pod 3240/3220 potrzeba aktualizacji BIOS przy założeniu, że takowa była przygotowana.

BenQ711
komentarz
komentarz

Tylko teraz pytanie jeżeli kupię ta plytę np : z tą i3 3220 albo 3240 to jak mam zaakutalizowac bios jak nie bede mógł wejsc na pulpit ani nic bo kupie co dopiero plyte i procesor

bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, BenQ711 napisał:

to jak mam zaakutalizowac bios jak nie bede mógł wejsc na pulpit ani nic bo kupie co dopiero plyte i procesor

 

Musiałbyś mieć jakiś procesor który obsługuje najstarsza wersja BIOSu lub zanieść płytę do jakiegoś serwisu PC aby Ci go zaktualizowali. 

 

BenQ711
komentarz
komentarz

No to jestem za przeproszeniem w du*** bo nie jestem tak bogaty ,żeby kupywać specjalnie i3 2100 np zeby zaakutalizowac bios i kupic lepszy musi byc jakaś opcja zapewne akutalizacja biosu z biosu tak jakby nie z systemu tylko nie moge znalezc takich plików do biosu i nie wiem zabardzo jak to się robi potem...A jak kupuje nową płytę to tam przecież  powinna być najnowsza chyba wersja biosu czy nie?

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, BenQ711 napisał:

musi byc jakaś opcja zapewne akutalizacja biosu z biosu tak jakby nie z systemu tylko nie moge znalezc takich plików do biosu i nie wiem zabardzo jak to się robi potem

 

Nie ma takiej opcji, jeśli BIOS nie obsługuje danego procesora to komputer się nie uruchomi.

 

2 minuty temu, BenQ711 napisał:

A jak kupuje nową płytę to tam przecież  powinna być najnowsza chyba wersja biosu czy nie?

 

Nie musi, poza tym to nie są typowo nowe płyta główne tylko jakieś "leżaki magazynowe".

BenQ711
komentarz
komentarz

no to skąd masz pewność ,że nie obługuje to jest bezsensu piszę i3/i5/i7 a skąd mam wiedzieć jakie modele? ku*** kupywać na farta to musi gdzieś pisać. Jest opcja Update BIOS jak się do biosu wchodzi na pewno coś takiego jest bo już robiłem update biosu tylko z pulpitu tylko nw czy mam dobre pliki do przeprowadzenia takiej akutalizacji 

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, BenQ711 napisał:

Jest opcja Update BIOS jak się do biosu wchodzi na pewno coś takiego jest bo już robiłem update biosu tylko z pulpitu tylko nw czy mam dobre pliki do przeprowadzenia takiej akutalizacji 

 

Czy ty rozumiesz że nawet do BIOSu  nie wejdziesz gdy procesor będzie nieobsługiwany (będzie tylko czarny ekran), co do obsługiwanych procesorów spróbuje znaleźć jakieś informacje. 

BenQ711
komentarz
komentarz

A no tak przecież...a znając zycie gdy sie takie coś daje do serwisu to oni podpinają pod swoje podzespoły i robią update po prostu ale no kurde i3 3220 np nie jest jakaś nową nie wiem czy kupywać do to na farta ? że wejdzie albo nie bo jak by nie działał to musiałbym płytę do serwisu dać i czekać aż mi update zrobią ale nie zawsze chyba jest potrzebny update biosu  nie wiem... co mam teraz serio. A taka akutalizacja widziałem na 1 stronie sobie za to biorą 40 zł...

bemol911
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie ta płyta nie obsługuje i3 trzeciej generacji.

 

https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=10448.0

 

 

BenQ711
komentarz
komentarz

Tak chyba tak bo własnie znalazłem taką tabelkę na wiki

rafalluz
komentarz
komentarz
Quote

Czy ty rozumiesz że nawet do BIOSu  nie wejdziesz gdy procesor będzie nieobsługiwany (będzie tylko czarny ekran)

 

Niekoniecznie.

 

Swego czasu miałem E8400 na płycie Asus P5E-VM HDMI ze starym BIOSem. Komputer odpalał normalnie, ale była informacja, że CPU jest nierozpoznany i trzeba zrobić update. Nie sprawdzałem też, czy taktowanie się zgadza - jak nie rozpoznaje, może ustawiać zaniżoną szynę (choć akurat dla tych i3 to nie ma znaczenia).

 

Może też być, że się nie odpali. Ryzyk-fizyk.

Youki
komentarz
komentarz

Tak, poza tym w tym sklepie za darmo przed wysyłką mogą zaaktualizować BIOS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.