x-kom hosting

Program do monitorowania stanu podzespołów.

Pieselek
utworzono
utworzono

Witam, 

mam pytanko. Czy jest może jakiś program który pokazuje nam czy podzespoły naszego komputera są w dobrym stanie lub w jakim są stanie. 

Nie chodzi mi o np. temperaturę (jak program Speccy) ale jak np. HD Tune. Pokazuje, że stan naszego dysku jest "dobry". 
Mam nowy komputer (sama składałam) i chciałabym na bieżąco mieć informację o jego stanie. 

Mam nadzieję, że wypowiedź nie jest za chaotyczna i w miarę zrozumiale to napisałam. 

Youki
komentarz
komentarz
5 minut temu, Pieselek napisał:

Pokazuje, że stan naszego dysku jest "dobry". 

Tylko to tak na prawdę nic konkretnie nie mówi, bo dysk może być w kiepskim stanie, a może pisać "dobry".

Nic mi o takowym programie nie wiadomo, ale jeśli coś będzie uszkodzone to będzie to odczuwalne podczas codziennego użytku.

IdCzarek
komentarz
komentarz

Dokladnie jak kolega napisal.

 

Musisz miec jako taka wiedze ze np co jakis czas 2 -3 lata wartonwymienic paste na procku czy ukladzie grafiki. Dodatko czy to stacjonarka czy laptop to trzeba dbac o jego chigiene wewnatrz zeby nie byl zawalony kurzem bo to nigdy nie jest dobre.

 

Jak zacznie sie cos psuc to odczujesz np BS to wiadomo ze dysk pada lub system podobnie jak zrzucanie pamieci. Zwiechy czy restarty to kondensatory na mobo lub zasilacz. Problemy z ladowaniem w lapku to albo albo bateria albo gniazdo albo zasilacz

Pieselek
komentarz
komentarz

Jestem troszkę przewrażliwiona jeśli chodzi o spawy komputerowe, dlatego myślałam, że coś takiego jest.

Prawie wszystkie podzespoły mam nowe (dysk jest stary). Zawsze się zastanawiałam, skąd będę wiedzieć co akurat wysiadło w danym momencie i żeby np. zgłosić to jako reklamacje (podzespoły mam od lipca). 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.