x-kom hosting

Chłodzenie na grafe

janusz19
utworzono
utworzono

bede mial 8800GS od gainwarda i zastanawiam się czy montować chłodzenie pentagrama na nim to dobry pomysl?

Gość
komentarz
komentarz

Jakie chłodzenie? dokładnie model

janusz19
komentarz
komentarz

PENTAGRAM FREEZONE XC-70 Cu+

dobre ? bez problemu przy montażu ? ciche ? płacę za nie 62zł

falcon1984
komentarz
komentarz

Bardzo łatwy w montażu i w podobnej cenie jest Zalman VF700-Cu. Polecam.

janusz19
komentarz
komentarz

A no moi specjaliści ze sklepu stwierdzili że jednak nie warto i że wystarczy stockowe chłodzenie. Ja słyszałem że te chłodzenie od gainwarda nie jest takie dobre i dlatego wybrałem pentagrama no ale coś Ci specjaliści mieli z tym problem.

Sonido
komentarz
komentarz

falcon, a o ile u Ciebie tempa spadła na tym Zalman'ie. Pytam z ciekawości ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

39C w idle, 55-57C w stresie i to wszystko w trybie silent (5V). Na 12V jest jeszcze chłodniej.

Wentyl niesłyszalny, jedyną jego wadą jest fakt, że zbiera sporo kurzu i trzeba go co jakiś czas odkurzyć

W porównaniu do CoolerMaster to różnica ogromna, tam miałem odpowiednio 50 w idle i 85 w stresie :lol:

sx1
komentarz
komentarz

mam gainwarda ze stockoym chłodzeniem które wyje niemiłosiernie... ponawiam pytanie czy opłaca się zmienić chłodzenie, czy da to mniejszą temp i czy będę mógł małe oc zrobić

janusz19
komentarz
komentarz

No temperatura na pewno spadnie , jak masz kasę kup zalmana tego co wcześniej polecał Falcon. A jak masz mniej to bierz pentragrama ^^

Kosmoj
komentarz
komentarz

ja tez mialem brac tego zalmanka, ale jednak pomyslem, ze jak sie traci gwarancje, to troche przypalowo.

ogolnie ten zalman jest bdb z opini ktore czytalem i slyszlem wiec jezli na gwarancji ci nie zalezy to raczej wart;)

mis456
komentarz
komentarz
ja tez mialem brac tego zalmanka, ale jednak pomyslem, ze jak sie traci gwarancje, to troche przypalowo.

Jęsli an grafice nie am plomby to jak oni się poznaja że zmieniałeś chłodzenie?

falcon1984
komentarz
komentarz

Jka nie ma pomb i karta by padła, to montujemy stare chłodzenie i dajemy na gwarę :lol:

sx1
komentarz
komentarz

jest na jednej śrubce od chłodzenia mała naklejka i ledwo się trzyma w sumie łatwo by odeszła i nie zostawia śladu po oderwaniu tak jak niektóre plomby, jeżeli będę miał kase pomyślei może zmienię bo naprawde głośne jest, ps jak się orientuje to chłodzenie to co proponujecie dedykowane jest dla starszych wersji 6xxx i 7xxx chyba, a że 8800gs ma takie same rozstawy to będzie pasować tak??

tazman
komentarz
komentarz

Zalman VF700-Cu jest wydajniejszy ale niestety głośniejszy więc wybór należy do ciebie, aczkolwiek obie wspomniane konfingi tj zalman i pentagram to czysta miedź więc zobacz tylko paratmetry głośnościowe, zalman głośniejszy ale chłodzi i lepiej

falcon1984
komentarz
komentarz

W trybie 5V Zalman jest niesłyszalny i temp. bardzo dobre wtedy. Na 12V jest jest słyszalny, ale nie jest też głośny i po co komu 12V :)

tazman
komentarz
komentarz

Fakt ale co miedź to miedź<lol>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.