x-kom hosting

[kupno] Windows 10 - kupno licencji

alien1987
utworzono
utworzono

Witam chcę kupić licencję - system Windows 10 64bit oczywiście wersja pl na jedno stanowisko. W sklepach takich jak morele czy esc jest to koszt koło 400zł 

dlatego chciałbym zapytać jak to jest możliwe że na aukcji sprzedają klucz licencyjny ( na płycie dvd ) sprzedają od 100zł ?

Czy np z takiej aukcji warto kupować ?

http://allegro.pl/windows-10-pro-pl-32-64-bit-automat-24-7-fv23-i6258917216.html

Youki
komentarz
komentarz

Lewe, używane klucze. Szkoda pieniędzy.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Miej na uwadze, że jeśli komputer już masz od jakiegoś czasu i teraz chcesz na nim zainstalować Windowsa 10, to nie możesz kupić systemu w wersji OEM - jest to niezgodne z warunkami licencji. Pewnie by to działało, ale po co wydawać 400 zł na coś, co i tak będzie nielegalne. ;) Opcje są, o ile mi wiadomo, dwie: albo Windows w wersji BOX (który kosztuje horrendalne pieniądze), albo wersja upgrade, która pozwala np. zaktualizować swojego Windowsa 7, 8 czy 8.1 do 10.

 

Ten system chcesz do komputera już przez Ciebie używanego, tak? Jaki system masz aktualnie? Czy chcesz stary system "wymienić" na nowy czy chcesz mieć dwa systemy?

alien1987
komentarz
komentarz

Komputer używany od stycznia tego roku, wersja testowa 90 dniowa win 10 i tak sobie latam po tych testowych. Chcę uzbroić w legalny system win 7 z możliwością aktualizacji do 10 lub od razu 10 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, w takiej sytuacji szczerze mówiąc nie wiem jak to wykombinować, czy OEM będzie legalnym wyborem czy nie. Najlepiej by było gdybyś zadzwonił na infolinię Microsoftu i tam zapytał o te kwestie licencjonowania, żeby potem nie było zdziwka. Sam ostatnio tam dzwoniłem w sprawie komputera biurowego i mają całkiem niezłą jakość obsługi na infolinii. :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie wszystkie, są też BOX. Ale tak jak mówię, nie wiem jak do Twojego przypadku ma się wersja OEM. My ostatnio do biura kupowaliśmy wersję upgrade do Windowsa 8, bo BOX za drogi a OEM nie mogliśmy ze względów licencyjnych.

alien1987
komentarz
komentarz

już wszystko wiem dzwoniłem na infolinię microsoftu wersje oem sa sprzedawane tylko do nowych urządzeń i wgrywne przed sprzedażą do urządzenia z naklejaną naklejką i rejestrowane przez sprzedawcę gdzieś tam w innym wypadku kupno wersji oem jest nielegalne mimo iż np legalnie kupione nie właściwie instalowane przez co traci swoją ważność .

Zostaje tylko wersja box.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To z tym "sprzedawcą" to małe uproszczenie, bo jeśli to Ty sam sobie złożyłeś komputer z zamówionych części, to teoretycznie wersję OEM też mogłeś kupić, zainstalować i aktywować w pełni legalnie. Niestety, było to możliwe tylko od razu po złożeniu komputera, przed instalacją tych testowych wersji Windowsów.

 

Więc tak, obawiam się, że zostaje tylko BOX. Uważaj żeby nie pomylić tego z tańszym ESD.

alien1987
komentarz
komentarz

tak mogę ale za te zgłoszenie i aktywację dopłaca się dla microsoftu i oni dosyłają ta naklejkę przynajmniej tak mi powiedział gośc z infolinii czyli praktycznie wychodzi na to samo bo płacisz za oem i aktywację  i wychodzi tyle co za box koło 400zł 

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie wiem jak jest z Windowsem 10 ani 8/8.1, ale w XP i 7 jak kupowało się wersję OEM, to naklejka normalnie była w zestawie, aktywacja też nie wymagała żadnej opłaty.

 

BOXy Windowsa 10 w większości sklepów kosztują ok. 470-500 złotych.

alien1987
komentarz
komentarz

Chce kupić nowy ssd więc może wtedy od razu i oem ? popytam jeszcze na infolinii

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak to działało jakiś czas temu (można było np. kupić jednocześnie myszkę za 5 zł), ale o ile mi wiadomo, zmienili warunki licencjonowania. Ale jak najbardziej możesz o to dopytać, informacji nigdy za wiele. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.