x-kom hosting

Szkoła informatyczna.

Tomenis2000
utworzono
utworzono

Witam . Nie wiem czy wybrałem dobry temat , a nawet stronę ale mam pewne pytanie. Właśnie za 2 tygodnie zacznę chodzić do technikum informatycznego. Chciałbym wiedzieć czego mógłbym się nauczyć żeby móc zabłysnąć w informatyce i żebym miał ogólnie łatwiej w szkole. A do tego mam jeszcze jedno pytanie . Po technikum informatycznym nie chciał bym iść na studia a jedynie na jakieś kursy albo szkoły po licealne czy coś takiego. Co miałbym robić w tej szkole przez te 4 lata ( czego się uczyć ) żeby po zakończeniu szkoły mieć jakąś dosyć dobrą pracę.

  • 5 tygodni później...

waldot
komentarz
komentarz

Podejrzewam, że jak sie przyłożysz do nauki, to na pewno dobrą pracę znajdziesz. Wszędzie można znaleźć ogłoszenia firm, które szukają informatyków. Nie mówię też o pracy za granicą - ta jest jeszcze lepiej płatna. Tylko tu dochodzi jeszcze nauka języka, najlepiej angielskiego 

DiMateo
komentarz
komentarz

Ucz się matmy, to jest ważne dla informatyka, uczy logicznego myślenia.

 

I do tego programowanie

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zależy w czym chcesz się specjalizować. Bo z tego co się orientuję, to program nauczania w szkołach jest nieprzystosowany do realiów i wymogów rynku pracy. Jeśli interesuje cię programowanie na przykład, tworzenie stron, to zorientuj się, co się obecnie od takich programistów oczekuje. Szkoła nie przygotuje cię zawodu, nauczy tylko jakiś prawie bezwartościowych podstaw. Ucz się sam, nie polegaj na szkole, traktuj ją tylko jako papierek.

 

Tutaj ciekawy blog na ten temat:

http://www.dobreprogramy.pl/kubut/Nauka-to-potegi-klucz-czyli-technikum-informatyczne-i-zestaw-kluczykow,24907.html

http://www.dobreprogramy.pl/kubut/Nauka-w-technikum-informatycznym-czesc-druga,24962.html

 

Moim skromnym zdaniem, jeśli nauka w twojej szkole będzie wyglądała jak w powyższym blogu to uznaj to za sukces. Bo bardzo często, nauczycielami przedmiotów informatyki są nauczyciele starszej daty, po kursach doszkalających. Ich wiedza, obeznanie w temacie jest często na bardzo niskim poziomie.

amso
komentarz
komentarz

Ja potwierdzę wypowiedzi innych niestety w szkole nie uczono mnie dobrze. Informatyka była źle prowadzona a to niby było liceum o klasie z rozszerzoną informatyką i na dobrą sprawę mało stamtąd wyniosłem. Większość rzeczy nauczyłem się sam z książek kupowałem je po prostu moje zamiłowanie to było witryny internetowe oraz składanie komputerów nadal to mój konik i lubię go :). 

 

Moim zdaniem po prostu rób to co proszą Cię nauczyciele, a jeśli Ci się to podoba do pogłębiaj swoją wiedzę literaturą. Jeśli zaś inny dział informatyki będzie Cię bawił to w domu go rozwijaj twórz baw się kombinuj eksperymentuj dzisiejsze czasy są o tyle łatwiejsze, że wszystko jest dostępne i mniej czasu potrzeba, aby niektóre zagadnienia znaleźć, a zwłaszcza rozwiązania. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.