x-kom hosting

Niestabilność połączenia

Vistallo
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam internet z Neostrady (Orange) już xx lat. W ostatnim czasie coś zaczęło się psuć. Mianowicie prędkość internetu drastycznie spadła. W poszukiwaniu problemu zauważyłem że internet działa z normalną prędkością przez 10-15 min gdy podłączony jest do sieci jeden komputer, gdy dwa czasami może nawet nie przez 20 sekund. Stwierdziłem że może być to wina sprzętu, otóż nie: przetestowałem problem na innym routerze (też TP-LINK). Na innych komputerach problem też jest taki sam. Zainstalowałem też ponownie router i przywracałem ustawienia fabryczne.
Po restarcie routera internet działa z prędkością 1mb/s przez kilka minut, gdy podłącze się kolejnym urządzeniem prędkość spada do 0,1-0,2 mb/s. 
Gdzie szukać przyczyny? Może to być wina dostawcy internetu czy raczej szukać u mnie czegoś?

politolog
komentarz
komentarz

Wrzuć screena z SNR oraz tłumienia z tego TP-LINKA tutaj . 

Vistallo
komentarz
komentarz

"osiągi" łącza gdy wszystko jest ok
http://www.speedtest.pl/test/133863785

internet.png

politolog
komentarz
komentarz

 Masz bardzo duże tłumienie  prawie 60 dB , zgłoś na infolinii Orange rozłączanie internetu ( taki myk , żeby technicy ruszyli się celem sprawdzenia linii ) .Powiedz dodatkowo, że sprawdzałeś na 2 routerach .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.