x-kom hosting

Przeinstalowany windows xp. Pytania o aktualizacje i programy. Podaje szczegóły.

domimura15
utworzono
utworzono

Witam. Niedawno zrobiłem format komputera na i z windows xp, gdyż komputer oddaje bratu do użytku bo posiadam nowy. Chciałem mu go jak najlepiej przygotować do gier bo pomimo tego, że ma parę ładnych lat, wszystkie gry pięknie śmigały (lol, cs go itp.100 fps pod wydajność). Kompletnie zapomniałem o tym, że xp przestał być wspierany. Po drodze napotkałem problemy które niżej są opisane. W załączniku podaje screeny z aktualnie zainstalowanymi rzeczami, jaki xpek, specyfikację kompa. Wersja wina to windows xp home edition wersja 2002 + service pack 2 2002.  Zainstalowałem stery do grafiki i płyty głównej. Na dole w punktach opisze problemy, a potem pytania. Bardzo proszę o pomoc i bardzo to doceniam. Z góry dziękuję.

 

1. Za pierwszym formatem miałem problem z instalacją antywirusa, ccleanera, aktywacji windowsa. Nie mogłem otworzyć instalek z antywirusami bo wyskakiwał błąd związany z kennel32.dll, po zainstalowaniu ccleanera i po każdym jego uruchomieniu komputer się resetował, a po udanej instalacji jakiegoś antywirka komputer za każdym razem się resetował bo on automatycznie się uruchamiał. Potrzebny był format. Inne programy typu przeglądarka, steam dały się zainstalować po odblokowaniu ale oprócz firefoxa nic nie opalałem. Na explorerze internet nie działa i nie działa aktywacja wina przez sieć, musiałem przez tel. 

 

2.Po drugim formacie wszystko zainstalowałem ( stery) i poszukałem problemu w necie, na lapku. Pobrałem service pack 3, explora 8 i update agent stąd : http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujące-temat/#entry179768. Instalowałem service pack 3 i podczas jego instalacji która się chyba nie skończyła nie wiem co się stało zresetowało mi kompa i już zamiast normalnego włączania musiałem się zalogować, po zalogowaniu przerzuciło mnie do systemu, w którym wyskoczył problem, że explorer.exe nie działa i trzeba go zakończyć i zostaje tylko ruszanie myszką na pulpicie bez niczego, bez tła itp. 

 

Formatowałem go może z 4 razy ogólnie. Moje pytanie to jak przygotować go do pracy, aby działał antywirus, ccleaner i te wszystkie programy. Abyśmy mogli sobie go po prostu używać jak dawniej. Pograć, po surfować w sieci, coś obejrzeć. Co zainstalować po kolei np. ten service pack aby działało i nie było tych problemów co wymieniłem. Dodałem załączniki.

 

 

bez tytułu 2.JPG

bez tytułu.JPG

r102
komentarz
komentarz

Czyli tak powolutku:

 

1. System na płytce to winxpSP2 - instalujesz

2. Pierwsze co trzeba następnie to instalacja SP3

3. Po udanej instalacji SP3 komputer aktualizujesz /Bill jak najbardziej udostępnia aktualizacje tyle że do dnia zakończenia wspierania, a nawet jakieś nowsze też się zainstalują choć  niby ich nie ma. Na przykład narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania sierpień 2016.

4. Szukasz sterowników do płyty głównej /najważniejsze/, karty graficznej czy tam czego i instalujesz

 

5. Wtedy można zacząć się bawić w instalację co tam chcesz - antywirusa, ccleaner,  itp

6. Nie zapomnij o defragmentacji dysku po tych zabawach.

domimura15
komentarz
komentarz

Już sp3 zainstalowane, wcześniej po prostu jakiś problem musiał wystąpić. Internet Ex. 8 zainstalowany, te do update też. Jak wszedłem w update przez explorera to zainstalowało mi jakąś łatkę raz dwa i jak chcę resztę to jak dochodzę do sprawdzania czy system jest legalny czy coś takiego wywala że błąd połączenia, a net jest bo inne strony działają, Trzeba zrobić aktywację systemu? Dziś nie da rady bo niedziela :D. Proszę o pomoc.

bolek1960
komentarz
komentarz

Aktywacja przez neta nie działa?

Aktywowałem XP kilkanaście razy i zawsze zero problemów fakt było to dość dawna sporo przed 8 kwietnia 2014

czyli datą zakończenia wsparcia dla XP.

domimura15
komentarz
komentarz

Tak jak napisałem wyżej przez neta mi nie działa ;/. 

domimura15
komentarz
komentarz

Poradziłem sobie z problemem, dzięki wszystkim pozdro.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W jaki sposób sobie poradziłeś? A nuż komuś innemu to pomoże :)

domimura15
komentarz
komentarz

Miałem wyłączoną usługę jakąś dotyczącą sieci i wystarczyło ją włączyć i poszło :D . Potem aktualizacje i gg. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.