x-kom hosting

Laptopowy Napęd CD w komputerze stacjonarnym

cocaine22
utworzono
utworzono

Dzień dobry,
Potrzebuję pomocy w znalezieniu nazwy kabla, który potrzebuje. Już piszę co i jak...
Zakupiłem dla syna komputer stacjonarny, który jest bardzo malutki, mieści się w plecaku, znalazłem taki zestaw na youtube kanał morele. 
Problem jest w tym, że jest tam napęd, dokupiłem go oddzielnie, który wielkościowo wygląda jak laptopowy, szukam i szukam kabla od napedu do zasilania i nie potrafie znaleźć, byłem nawet u paru informatyków to powiedzieli, że jest to sata jakieś tam, nie pamiętam dokladnie jaki, ale powiedzieli mi nazwe to kupiłem go na allegro, niestety jest on o połowe za duży.
Proszę o pomoc, potrzebuje je do odtworzenia filmów DVD oraz pamiątek z wakacji, wesela...

Pisałem do firmy morele i napisali najpierw, że nie mają u siebie tego towaru, a następnie, że nie można takiego kabla nigdzie dostać. Potrzebuję albo kabla albo przejściówki!  
W załączniku podsyłam jak to wygląda dokładnie


Pozdrawiam serdecznie 

13461237_984520555000281_1626758790_o.jpg

Znalazłem na allegro coś takiego : http://allegro.pl/adapter-konwerter-mini-sata-msata-do-sata-hdd-ssd-i5433023900.html
Czy to będzie pasowało na pewno?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Wygląda na to, że znaleziona przez Ciebie przejściówka powinna pasować. Przynajmniej pod względem fizycznym - nie jestem w stanie nic powiedzieć pod kątem tego, czy to będzie prawidłowo (albo w ogóle) działać, niestety nie miałem z tym do czynienia. Osobiście pewnie bym zaryzykował, w najgorszym razie awaria napędu CD/DVD to mniejszy kłopot niż awaria dysku twardego, jakby nie patrzeć. :)

  • Dobra wypowiedź 1
amso
komentarz
komentarz

A nie myślałeś miniSata na USB? :)

  • Dobra wypowiedź 1
cocaine22
komentarz
komentarz

Nie znam się na komputerach, więc nie wiem czy to będzie działało.
Ten kabel co mam nie pasuje, ponieważ jest za szeroki, a muszę podłączyć jeszcze jeden kabel do tego napędu chyba z płyty główniej z tego co pamiętam

amso
komentarz
komentarz

A czemu ma nie działać? To napęd slimowy równie dobrze mógłbyś kupić taki sam w kieszeni i podpiąć go do usb jako napęd zewnętrzny. Moim zdaniem kupienie przejściówki na USB jest wygodniejsze.

  • Dobra wypowiedź 1
cocaine22
komentarz
komentarz (edytowane)

amso, tylko, że to nie będzie jakoś za ładnie wyglądać hehe, jak podłącze pod usb to nie wsadze do tego slotu na napęd tak?
Wydaje mi się, że to powinno zadziałać :http://allegro.pl/adapter-konwerter-mini-sata-msata-do-sata-hdd-ssd-i5433023900.html
http://allegro.pl/kabel-minisata-usb-odd-hdd-ssd-fv23-i5084954704.html napęd wtedy by leżał oddzielnie od PC prawda? 

Edytowane przez cocaine22
amso
komentarz
komentarz

Zgadza się :) Podłączasz go wtedy kiedy potrzebujesz a tak to sobie leży grzecznie w szafce biurka:). Ja tak mam co prawda ja mam lapka dell 6230 bez napędu dlatego mam zewnętrzny napęd, i gdy go potrzebuje to podpina, a kiedy nie nie zawal mi miejsca. :)

  • Dobra wypowiedź 1
cocaine22
komentarz
komentarz

Dziękuję! problem zatem rozwiazany :)

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.