x-kom hosting

Zabawne historie wynikające z nieznajomości tematyki hardware itp.

MatiZneedSpeed
komentarz
komentarz

Pytam raz kumpla na placu czy ma "Radeon" czy "geforce".
Odpowiada : "Dajmos"

  • 3 tygodnie później...

Gość
komentarz
komentarz

poszłem kiedyś do sklepu komputerowe Alsen Nova

JA:Ma pan jakieś dobre chłodzenie do 50pln do O/C na soket lga775
ON:Tak mamy AC ALPINE 7 GT
JA:tylko że on sie nie nadaje do O/C
ON:CO z tego każde sie nadaje do o/C

Albo kiedyś chciałem paste termo i facet mi próbuje wciskać Spire 420 to sie uśmiałem

  • 2 tygodnie później...
Cendrek
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc kupując kompa dostalem propozycje zestawu , mniej więcej taki jak w sygnie z tym ze proponowal mi zasilacz o marki NOname o mocy 300 W :| ja do niego dzwonie i mowie ze to jest za slaby zasilacz na te podzespoły. no to facet pomyslal i zaproponowal zasilacz marki Amacrox 350 W padłem. Mowie mu ze sa slaby on ze to wystarczający zeby mi dal przynajmniej Chiefteca jakiegos albo modecoma .Po chwili namyslu powiedzial ze musi poszukac pozegnalem sie z nim i juz wiecej nie dam mamie kupowac w tym sklepie ( PS mam 15 lat więc mogłem sie pomylic i moze nie mialem racji z tym zasilaczem )

Edytowane przez Cendrek
PaQre
komentarz
komentarz

No faktycznie nie miałeś racji z tym zasilaczem bo Amacrox to dobra firma.
I nie wiem co ma wiek do tego.

Lipton
komentarz
komentarz

Amacrox AX400PFN pociągnąłby ten sprzęt.

Cendrek
komentarz
komentarz

no tak ale to byl 350w to moze by pociągnął ale jak długo?

PaQre
komentarz
komentarz

Amacrox,który podał Lipton to jest właśnie wersja 350W.

W czwartek mieliśmy test z infy na kompach i na koniec trzeba było skopiować jakiś plik na komputer czy sieć nauczyciela.
Niekiedy nie da się wejść tam więc trzeba nacisnąć na jakiś dysk i jeszcze raz spróbować a mamy w klasie taką trochę dziwną dziewczynę i podszedł do niej nauczyciel i mówi żeby dała dysk D a ona dotknęła palcem monitora tam gdzie jest D

Magrim95
komentarz
komentarz

Kiedyś na informatyce mój kolega chciał zażartować z informatyczki i zmienił kolor tekstu w wordzie na biały. Poszedł do niej i powiedział, że coś się zepsuło i mu się ani nie chce wydrukować, ani nie widać tekstu na ekranie.
Kobieta męczyła się z tym 10 minut, nie doszła co się stało i powiedziała, żeby sam to naprawił, bo nie ma czasu, czy cóś :D

Gość
komentarz
komentarz

może trochę z innej beczki no ale cóż:

Pani od informatyki nam przez 2 lata tłumaczyła, że cokolwiek się stanie z komputerem, nawet jak zacznie się dymić mamy nie panikować i zgłosić to jej. No i stało się w 3 klasie gimnazjum nagle zaczął dymić komputer i to tak ostro, ktoś powiedział do pani "proszę pani, komputer zaczął dymić", a pani w ekspresowym tempie z wielką panika ulotniła się z sali i zaczęła wołać o pomoc :D

A43vil
komentarz
komentarz

Nie chce mi się tego przepisywać więc wkleje moją wiadomośc z PW

"Tak żebyś ie mogła pośmiać powiem Ci że ostatnio chciałem zakupić wiatrak 120 x 120, i spoko sprawdziłem na stronie są, wziąłem 30 zł poszedłem do tego właśnie sklepu, gdzie przy kasie była Pani informatyk spytała się mnie ładnie czego potrzebuje to jej powiedziałem wiatraka 120 x 120 do kompa, ona na to taki duży? a ja mówię no największy możliwy wiatrak do komputera to jest, a on okej okej. Poczekałem z 3 minuty nie wiem ile można szukać wiatraka na własnej stronie, po czym się mnie zapytała w jakiej cenie a ja mówię że 30zł a ona do mnie NIE MA! ja tak myślę hm? ona mi pokazuje swojego laptopa na którym szukała i pokazuje mi wiatrak taki do pokoju duży za 200zł wtedy to nie wiedziałem czy płakać czy się śmiać."

endriu16
komentarz
komentarz

Ja mialem taka przygode w 6 podst. mielismy spr. mielismy skopiowac jakis program z dysku serwerowego i go zainstalowac niestety program posiadal bledy zglosilem to nauczycielowi poczym podszedl popatrzal poklikal i powiedzial dobrze to masz tu 6 i odszedl juz sie wiecej nie odzywalem co by mi nie obnizyl oceny.

Teraz jestem w 1 technikum na profilu teleinforamtyk mam na nich lekcje KWP komputerowe wspomaganie projektowania, na jednej lekcji mielismy zaprojektowac pusze od kawy, lecz mialem z tym problemy zawolalem pana on podszedl poklikal i odszedl nic nie mowiac a na ekranie jak bylo tak bylo nic sie sie zmienilo. Co po kilku lekcjach okazalo sie ze program do projektowania nie dziala zbyt dobrze na viscie

  • 1 miesiąc później...
Gość
komentarz
komentarz

To mi kumpel opowiadał jak przychodzi do ProLine 2 gości i zamawiali kompa wypytywali się jak by kompa na oczy nie widzieli.
No i facet przynosi kompa w kartonach do zmontowania a oni na to A TO TAKI KOMPUTER...

  • 2 tygodnie później...
raazor90
komentarz
komentarz

Nasz profesor od informatyki był niesamowity :D Jeden nasz kumpel zawsze miał problemy z wykonaniem zadania, to coś poprzestawiał, to coś nie tak włączył, za każdym razem prosił sora o pomoc... A ten przychodził coś poklikał, stwierdził że mu się nie chce tego naprawiać i całą pracę usuwał :P A kumpel czerwony ze złości musiał robić wszystko od nowa :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Raz z dwoma kumplami oglądaliśmy w jakiejś gazecie laptopy. Jeden przyuważył gniazdo na karty PCMCIA. I do nas tekst "ej, a co to jest [b]pecemcia[/b]?" :lol2:

naekana
komentarz
komentarz

Może nie hardware, ale też zabawne :haha: Dzisiaj Miś wracał z kumplem z pracy i ten chciał wiedzieć jak odblokować światowy internet, bo ma tylko polski :rotfl: Miś jest wredny, więc se z kola bekę utoczył, że ma się skontaktować z dostawcą netu i za dychę mu ten światowy odblokują :lol2:

Gość
komentarz
komentarz

z kumplem sie pytamy
- ile kosztuje najtansza plyta glowna pod pci-e ?
- 100 zl
-a jest gdzies tutaj taka
- nie takich gownien nie sprowadzamy
PO 1 MINUCIE OGLEDZIN
-W jakiej cenie ta plyta ?
-110 zl :D

Mephic
komentarz
komentarz

Epic fail z zakresu znajomości na temat internetu

W jednej z krakowskich knajp pracowała pewna nie do końca ogarnięta blondyneczka. Przychodzi facet (klient) i pyta: "Macie WiFi?". Na jej twarzy uśmiech od ucha do ucha i odp.: "Sprawdzę w karcie". Babka sprawdza, stwierdza, że w karcie nie ma, więc do klienta: "Niestety nie mamy niczego takiego w karcie". Facet na to: "Chodzi mi o Hot Spota". Ta znów niezrażona, tym razem do barmana: "Słuchaj bo tu jakiś facet przylazł i on chciał wifi, albo hotspota, ale nie mamy takich drinków nie??" Barman powstrzymując łzy - "Chodzi mu o Internet. Internet bezprzewodowy".

"AHAAAAAAA!"

:lol2:

Od tamtego czasu w knajpie serwowany jest drink Wi-Fi na cześć tej sytuacji :)

[color="#FF0000"]//haha co to za knajpa? :D
//snip91[/color]
O ile pamiętam Boogie, ale jeszcze sprawdzę :) Kolega ostatnio opowiadał :)

Gość
komentarz
komentarz

hahaha dobre ;D a jaki ma smak ten Wi Fi ? :D

  • 4 tygodnie później...
Hablababla
komentarz
komentarz (edytowane)

Może troszkę nie na temat ale nie wiedziałem gdzie to umieścić a sprawa naprawdę śmieszna jeśli chodzi o wrabianie ludzi :) Jak widać na zdjęciach jest EN9800GT TOP Asusa w cenie 599zł samo to już dziwi , a na kartce cenowej też umieszczonej na zdjęciu jest model "gtx" co robi wielką różnicę gdy spytałem się dlaczego wprowadzają w błąd ludzi to najpierw powiedział mi "Że to osoba robiąca ceny jest za to odpowiedzialna " , a następnie , że ta karta i tak jest warta te 599zł kazałem mu sprawdzić w sklepach internetowych i wychodziło że przeciętna cena to 349zł kiedy to zobaczył zrobił wielkie oczy i odszedł bez słowa kompletnie mnie ignorując , szedł z opuszczoną głową i z wielkimi oczami (sprawiło mi to satysfakcję lecz nie można go za to winić ;) )
[url="http://yfrog.com/1sp1302101627j"]Fotka [/url]

@
Media Markt - Nie dla idiotów / i reklama się sprawdza żeby kupić tam coś z hardware trzeba dużo myśleć bo np. GodRAM 1GB kosztuje tam aż 170zł...

Edytowane przez SB&FB
  • 4 tygodnie później...
xmager
komentarz
komentarz (edytowane)

Bylem ostatnio w Vobisie i pokazuje gosciowi zestaw.
Procesor Core 2 Duo E8500, gosc mowi mi ze nie ma.
Chce mi wcisnac jakiegos E8[b]400[/b] za [b]100zł[/b] wiecej.
Ja mu mowie ze on jest gorszy, a on mowi ze wie ale ma tak ustalone zeby mowic,
jesli widzi ze ktos [b]nie[/b] zna sie na informatyce.

Ja wyszedlem ze sklepu i lach na calego.

I jeszcze to xD
http://nonsensopedia.wikia.pl/wiki/Plik:Pytanie_dziecka_neostrady.jpg

Edytowane przez Xmag
  • 3 miesiące później...
Gość
komentarz
komentarz

moze odsiwezymy temacik ?
najgorsze jełopy są w RTV AGD itp..
Wchodzę pytam się:
J: Witam, są dyski na USB ?
P: nie, nie ma
J: a kiedy będą
P: ale w ogóle takich nie produkują

a za 2min znalazlem na polce dysk na USB...

A ogolnie to sie pytalem z ciekawosci, a tak to od 2 lat chodze do tego samego sklepu i gosciu zna sie na rzeczy, ale co do komputronika, chcialem Router D-Link DIR-300 i powiedzieli ze nie ma ale są DIR-600 w tej samej cenie no i wząłem DIR-600 i sie okazalo ze gosciu dobrze mówił :) czyli chyba zalezy od szprzedawacy :)

  • 2 tygodnie później...
HASEE
komentarz
komentarz

to było jeszcze w podstawówce nauczyciel od infy dyktował nam przeglądarki internetowe internet explorer,opera,mozilla, firefox

  • 2 miesiące później...
Filo1
komentarz
komentarz

może nie śmieszne i nie historia ale obczajcie to i cene!!
http://allegro.pl/markowy-komputer-i1242326804.html

bemol911
komentarz
komentarz

i na dodatek ktoś to kupił

  • 1 miesiąc później...
patryk09
komentarz
komentarz (edytowane)

Hahaha, obczajcie cenę :P

http://krakow.gumtree.pl/c-Sprzedam-komputery-akcesoria-software-Komputer-AMD-athlon64-x2-4000-2GB-ram-gf-7300gt-W0QQAdIdZ241878393

I jeszcze ten świetny zasilacz Mustang XDD

Edytowane przez patryk09
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.