x-kom hosting

Zabawne historie wynikające z nieznajomości tematyki hardware itp.

Cold
komentarz
komentarz
Producent AMD

Kod producenta ADO4400IAA5DO

Model AMD Athlon 64 X2 4400+

Rodzina procesorów

Liczba rdzeni AMD Athlon

Typ gniazda 2

Mnożnik Socket - AM2

Nazwa jądra 11,5 x

Cache Brisbane

Taktowanie magistrali L2 1 MB

Taktowanie procesora

Proces technologiczny 1000 MHz

Nic specjalnego.

Kumpel na chemii pomylił Radon z Radeonem :D

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...

konrad14d
komentarz
komentarz

spalił mi sie dysk w kompie, więc mowie do ojca żeby poszedł dysk kupić (ja byłem w szkole), wracam do domu, patrze a tu nie ma komputera i pytam się gdzie jest, a ojciec mówi ze w serwisie. No więc udałem się do serwisu a pan takie coś : Nowy dysk został zamontowany, ale wejście na pamięć ram DDR, jest zepsuta, oraz nie działa wiatrak na karcie graficznej, więc komputer nie będzie działał. Koleś zażyczył sobie 80zł(za dysk) + 20zł za sprawdzenie kompa (o co nie prosiłem). Wziąłem kompa na chatę i sprawdzam ten dysk (wyskakiwał błąd w którym komputer nie widzi dysku czy coś takiego, zapewne wiecie o co mi chodzi), więc zainstalowałem Windowsa i komputer o dziwo działa bez zarzutu. Postanowiłem coś z tym zrobić, więc usunąłem Windowsa z dysku i zaniosłem kompa do tego samego Pana. Zapytałem się ile będzie kosztować naprawa:

-Nowe pamięci ram - 100zł

-Wiatrak do karty - 40 zł

-Serwis - 100 zł

- Razem - 240 zł

Gdy usłyszałem cenę nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać. Nie pamiętam do końca dialogu, który powiedziałem gdy podał mi cenę "naprawy" komputera. Ale szło to jakoś tak:

-240 zł to dużo pieniędzy, może zainstaluje Windowsa i zobaczymy co się będzie działo ? (początkowo nie chciał się zgodzić , ale zapytałem co panu szkodzi i tak będę musiał go naprawić)

Zainstalowałem Windowsa, gościu zrobił się aż czerwony na twarzy gdy zobaczył że wszytko działa bez zarzutu, widać było że jest mu strasznie wstyd, przeprosił za to że próbował mnie naciągnąć na niepotrzebne wydanie gotówki , zwrócił 20zł za diagnozę komputera. Klient, który w tym czasie przebywał w tym sklepie (również miał problemy z komputerem) natychmiast wyszedł.

Historia troszkę śmieszna, ale realna , na pewno wiele ludzi naciągnął na zbędne koszty.

Gość
komentarz
komentarz

A ja jak gadam z koleżanką na GG, doszliśmy do tematu ściągania ;]

I się pytam, czy ona coś wogóle ściąga. Napisała że mp3 ale legalnie.

A ja zdziwiony się pytam: jak?

Ona: z programu

Ja: przecież to nielegalne

Ona: Niby dlaczego, jak ściągam z programu

:lol:

Padłem ;]

Damian's
komentarz
komentarz

Mój kolega ostatnio powiedział do mnie,że na GeForce 7300 GT,1 GB RAM i jakimś starym athlonie 1.9Ghz poszedł mu Nfs undercover na Full detalach bez przycięć.

Albo koleś od informatyki kiedyś wyskoczył z textem "Do gier polecam konsole,ponieważ są dużo wydajniejsze od PC" <------ ale miałem brechty z tego.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Co prawda to raczej software, anie hardware, no ale...

Ładnych parę lat temu umilałem sobie czas przez tworzenie w Paincie głupawych "errorów" Windowsowych :D Na podstawie prawdziwych, i treść komunikatów wpisywałem tą samą czcionką, więc wyglądało to nawet dość profesjonalnie ;) Raz zrobiłem komunikat w stylu:

"System Windows wykonał nieprawidłową operację w (tutaj jakaś ścieżka do pliku) i zostanie zamknięty."

Pod tym dwa przyciski:

OK Akceptuj

No i ustawiłem to na tapecie (Windows 98, więc z tyłu zielone tło, error wyglądał na 1 rzut oka realistycznie :D). Traf chciał, że parę dni później komp trafił do lokalnego sklepu komputerowego (jakieś problemy sprzętowe bodajże). I tata mi mówił, że koleś ze sklepu do niego dzwonił, że "taki dziwny komunikat się pojawił i nie wie za bardzo co zrobić" :rotfl:

Kamilosław
komentarz
komentarz

Frog, looool rozbroiło mnie to.

Gość
komentarz
komentarz

specjaliści :E

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No mnie też rozbroiło xD Pamiętam jeszcze, że te errory robiłem na podstawie jakiegoś co wywalało jak był problem ze stacją dyskietek (brak dyskietki w stacji czy cuś) :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
A ja jak gadam z koleżanką na GG, doszliśmy do tematu ściągania

I się pytam, czy ona coś wogóle ściąga. Napisała że mp3 ale legalnie.

A ja zdziwiony się pytam: jak?

Ona: z programu

Ja: przecież to nielegalne

Ona: Niby dlaczego, jak ściągam z programu

Przez program, i legalnie - http://www.apple.com/pl/itunes/download/ co prawda w PL jest z tym jeszcze problem, ale z tego co słyszałem to sprawa już trafiła do parlamentu europejskiego i apple ma nam udostępnić kupowanie przez itunes :)

Edytowane przez Kicko
  • 4 tygodnie później...
Kapiszon
komentarz
komentarz
"Do gier polecam konsole,ponieważ są dużo wydajniejsze od PC"
Niby czemu? To prawda, konsole (ps3 / xbox360) sa dużo wydajniejsze w grach niż komputery nawet z grafa z SLI ;)

Ja pamiętam jak Pani od Systemów Operacyjnych dyktowała nam minimalne wymagania xp i napisała coś w stylu

pentium2x2 500MHz :D nie wiedziałem, że mamy dwurdzeniowe pięćsetki :hahaha:

Albo ta sama facetka tylko na lekcji MIGu (multim. i grafika) pytała nas jak się robi szkic obrazka w cs3 :haha:

gostek
komentarz
komentarz
Kumpel na chemii pomylił Radon z Radeonem

ja na muzie pomylilem tabulatury(organowe-zbiory utworow) z tabulatorem xD

Gość
komentarz
komentarz

A o płytach wieloprocesorowych płytach kolega nie słyszał? Pomijam fakt że pentiuma 2 500mhz nie było ale p3 i celeron 2 był owszem.

RSK1990
komentarz
komentarz

No to ja napisze ciekawą historię ze szkoły podstawowej z 6 lat temu to było:

Bibliotekarka handlowała grami od PS1 swojego syna na przerwie (Piraty to były) Nie lubiłem jej teraz bym ją podkapował :)

U nas na Infie lekcje prowadziła dyrektorka ja w kompach wcale nie byłem obcykany ale pamiętam, że wołała na lekcjach kumpla co by jej cracki w grach kopiował, żeby można było po lekcjach grać :)

Składam sąsiadowi peceta ostatnio w Aplinku i już kończymy z sprzedawcą składać mu komputer i mówię no i jeszcze jakiś porządny zasilacz może OCZ albo Corsaira a on na to, że ma Tracery tylko no to mówię, że one kiepskie są a on na to, że ostatnio się poprawiły i mogą spokojnie z zasilaczami, które 400 i więcej złotych kosztują konkurować a są dość tanie. Zmiękłem, kupiliśmy wszystko z zasilaczem w budzie a zasilacz normalny zamówiłem mu na allegro (OCZ 500W).

  • 1 miesiąc później...
KingstonDataTraveler
komentarz
komentarz

stoje w dobrym (na szczescie) sklepie komputerowym i skladam piecyk razem ze sprzedawca (white&nerdy - znal sie na rzeczy :D)

normalna dyskusja, do czego, za ile, dlaczego to, a nie tamto... za mna stoi typek wyraznie zniecierpliwiony

...w koncu wybucha zloscia:

-Panie, co Pan tak dlugo wybiera, marudzi, ja tu czekam

-Panie, to nie kilo jablek

puscilem kretyna... kupil pendrive'a 2 gb za jakas astronomiczna sume i wyszedl... mial jakos ponad 50

-reakcja sprzedawcy: przepraszam... i takich klientow trzeba obsluzyc

druga sytuacja, komputronik:

- a macie jakies chlodzenie na chipset?

- a jaki rozstaw śrubek?

komputronik 2x:

- a moge zobaczyc ta myszke bez pudelka? wziac do reki?

- niestety nie, ale ja mam taka w domu, jest swietna, super sie trzyma w dloni

media markt, dzial komputerowy, doradca z koziej :D :

- gdzie znajde paste termoprzewodzaca?

- .......

-........ paste termoprzewodzacą?!?!

nasz informatyk w gimnazjum tez byl pocieszny... tadek:

-sluchawki mozna brac z gablotki ale tylko na wlasna odpowiedzialnosc, mozna dostac grzybicy

i jeszcze komentarz typka z Logosa vis a vis komputronika:

- taaaa.... bo to banda idiotow jest (o komputroniku)

wiecej nie pamietam

Gość
komentarz
komentarz
a macie jakies chlodzenie na chipset?

- a jaki rozstaw śrubek?

I co w tym złego? Mówiąc śrubek miał na myśli otwory montażowe poprzez które montuje się chłodzenie.

- a moge zobaczyc ta myszke bez pudelka? wziac do reki?

- niestety nie, ale ja mam taka w domu, jest swietna, super sie trzyma w dloni

Normalna praktyka handlowa...

media markt, dzial komputerowy, doradca z koziej biggrin.gif :

- gdzie znajde paste termoprzewodzaca?

- .......

-........ paste termoprzewodzacą?!?!

Szukałeś pasty termo w MM? ;O

sluchawki mozna brac z gablotki ale tylko na wlasna odpowiedzialnosc, mozna dostac grzybicy

imho prawda, jak da się zarazić chorobą skóry nosząc cudzą czapkę/śpiąc na cudzym łóżku przy założeniu że poprzedni właściciel nie da o higienę.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Hehe ja kiedyś poszedłem do serwisu z komputerem i mówię:

Podkręciłby mi pan karte graficzną (fx5200 miałem)

a on odwraca komputer bierze śrubokręt i dokręca ją xD

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Sklep komputerowy ... Dysk mi się zepsuł więc pojechałem kupić nowy.

Pytam kolesia jakie mi polecają do 200zł , wpisał coś pokazał mi SAMSUNGI F1 były różne pojemności a za niecałe 200zł był 320GB no to mówię mu że go biorę , koleś idzie na magazyn wraca bez dysku i mówi że nie ma 320 GB , ale są 500GB po chwili zastanowienia postanowiłem dopłacić 50 zł . Koleś poszedł na magazyn wraca z dyskiem już mi go daje żebym poszedł do kasy , patrze na niego a tam pisze 320 GB ^^ Powiedziałem kolesiowi on ZONK xD

Pierdział coś pod nosem że pewnie się zawieruszył etc. ^^

john123
komentarz
komentarz
Hehe ja kiedyś poszedłem do serwisu z komputerem i mówię:

Podkręciłby mi pan karte graficzną (fx5200 miałem)

a on odwraca komputer bierze śrubokręt i dokręca ją xD

Nie moge :w00t: :hurra: hah

To ja miałem coś takiego:

Ide do sklepu po klawe, oglądam sobie różne modele i przychodzi koleś. Pyta się czy coś pomóc to ja mu, żeby polecił mi jakąś fajną klawe. Koles idzie po jakąś liste i do mnie takie coś: O ta kosztuje 350 zł to bedzie najlepsza :)

  • 2 tygodnie później...
Morango
komentarz
komentarz

zdarzyła mi się niedawno sytuacja gdy chciałem kupić kartę graficzną, wchodzę do sklepu komputerowego i...

ja: Dzień dobry

s: Dzień dobry

ja: chciałbym kartę graficzną do 1000 zł, co pan poleci AMD(przejęzyczyłem się)czy Nvidia

s: zdecydowanie AMD ....

nic dodać nic ująć ;/

FrogsterPL
komentarz
komentarz

I co w tym śmiesznego? Teraz oficjalnie są już karty ATI-AMD (może nie na rynku, ale koncern się tak nazywa), więc najwidoczniej koleś uznał, że po prostu chodzi Ci o Radeony (i tak było w istocie!), a Ty masz do niego pretensje.

Chyba, że chodzi Ci o to, że koleś w ciemno polecił ATI/AMD bez porównania konkretnych modeli z konkurencją spod znaku nVidii (co niewątpliwie powinien uczynić), ale, sądząc po Twojej sygnaturze (HD4890 Vapor-X, do tego procek AMD) - nie sądzę...

  • Dobra wypowiedź 1
Morango
komentarz
komentarz

dobrze powiedziałeś ATI/AMD a nie AMD/ATI ;] a tą HD 4890 kupiłem w innym sklepie . Po zatem w tym sklepie kolega kupował komputer za 2000 zł do gier a sprzedawca chciał mu wcisnąć kartę zintegrowaną ale za to kartę dźwiękową i kartę sieciową markowej firmy .

  • 2 tygodnie później...
miciok94
komentarz
komentarz

Może nie jest to takie śmieszne ale :P

Kupowałem paczkę płyt (wiecie, te w pudełku po 10 sztuk) idę do kasy (TESCO) wykładam kasę na ladę, a babka pyta się swojej koleżanki obok, czy te płyty są puste :P

  • 2 tygodnie później...
Simi93
komentarz
komentarz (edytowane)

dzwoni do mnie kumpel i pyta, czy nagram mu na płyte Pixel Shader 3.0, bo mu GRID nie odpala. :o

Edytowane przez Duban
usuwam niepotrzebny cytat poprzedniego postu //Duban
  • 3 tygodnie później...
Rudi
komentarz
komentarz

Kiedyś stałem sobie i oglądałem , chyba jakieś klawiatury a z tyłu przebiegała rozmowa , blondynki ( bez obrazy opisuje panią ) oraz sprzedawcę .

Pani: A więc ten komputer będzie dobry ?

Sprzedawca : tak , do przeglądania internetu się nadaje ,

Pani: a może pan jeszcze raz powtórzyć parametry ?

Sprzedawca : oczywiście

Wymienia sprzęt i dochodzi do karty graficznej i mówi

sprzedawca : Karta jest zintegrowana

Pani : jak to z czym ?

Sprzedawca : z płytą

Pani : ale oczywiście tą płytę dostanę w komplecie ? czy trzeba ją kupić samemu?

( chodziło tu o gotowca , nie jakiś składak )

Ja w śmiech , sprzedawca też xD

  • 3 tygodnie później...
czle682
komentarz
komentarz

klient w empiku czy macie jakieś empendrajwy?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.