x-kom hosting

Komp sam się wyłącza

marcin.dresnok
utworzono
utworzono

Witam proszę o podpowiedź

mam nowy system oryginalny zaznaczam że zdążyłem doinstalować kilka łatek i teraz problem, pojawiał się już wcześniej myślałem że to wina jakiegoś oprogramowania

 

komp sam się wyłącza niby wygląda że jest coś przegrzane jednak nie załączam wielu programów w sumie jakoś wychodzi na to że zaczyna tak się dziać pod jakimś obciążeniem, ale komputer zachowuje się podejżanie( różnie coś aktualizuje odpalam grę nie całkiem wymagającą wyłącza się albo kilka kart na przeglądarce ściągam plik wyłącza się i do tego rak jest tak raz siak nie da się przejżeć dokładnie)

 

może jakimś lekkim programem da się sprawdzić pochodzenie błędu , albo temperaturę na urządzeniu  proszę o zdanie moje parametry to 

 

amd socket am2

nvidia geforce 6100/nforce

gigabyte ati radeon 4650

1.5 gb ram ddr2

 

jedyny mój trop po kilu staraniach to zainstalowany AVG w wersji darmowej po tym zabiegu jakoś szansa wzrasta

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatury możesz sprawdzić np. programem CPUID HW Monitor - http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

 

Sprawdź też, jaki masz zasilacz, bo takie zachowanie komputera może być także jego sprawką. Jak to zrobić:

 

1. Wyłącz komputer, dla bezpieczeństwa odłącz go od prądu.

2. Odkręć i zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od przodu komputera).

3. Zasilacze na ogół montowane są na górze obudowy, choć zdarzają się i obudowy, gdzie zasilacz jest na samym dole. Spisz sobie markę, model i moc zasilacza (np. OCZ SXS2 500W, Fortron FSP350-60GHN, Megabajt MGB-350ATX i tym podobne) lub zrób zdjęcie naklejki z danymi.

4. Zamknij i przykręć obudowę.

5. Możesz już podłączyć zasilanie, włączyć komputer i napisać nam tutaj, jaki masz zasilacz.

 

 

P.S.

 

"Socket AM2" to nie model procesora, a typ gniazda na płycie głównej, do którego ten procesor pasuje. Na Socket AM2 były na przykład AMD Sempron, AMD Athlon/Athlon X2 czy też AMD Phenom. Ale to takie tylko drobne naprostowanie, informacja o dokładnym modelu procesora - przynajmniej na chwilę obecną - nie będzie nam potrzebna. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.