x-kom hosting

[4000]Gry, filmy oraz praca

Mixonik
utworzono
utworzono

Witam

Chciałbym zakupić laptopa w cenie do 4000zł.

Wymagania:

-jak najlepsze parametry w tej cenie

-wygodny w użytkowaniu(może być ciężki i duży, byleby był wygodny już podczas użytkowania na miejscu)

-matowa matryca

 

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Z systemem czy bez?

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz (edytowane)

Lepiej z systemem ale nie jest to konieczne.

Jeśli pytałbyś dlaczego teraz pytam o laptopa, ponieważ stacjonarny o którego modernizację pytałem mam zamiar oddać bratu i chciał się on dowiedzieć co najlepiej w nim zmienić oraz czy warto zmieniać na dłuższą metę.

 

Jeśli będzie warto to mogę dopłacić te 300zł.

Edytowane przez Mixonik
Youki
komentarz
komentarz

Ostatnia kwestia, ta praca to coś bardziej wymagającego od sprzętu?

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie zdecydowanie nie.

Nie są to żadne projekty graficzne etc.

 

Można zatem powiedzieć że laptop gamingowy w pełni mi wystarcza.

Muszę ci jeszcze podziękować za poświęconą uwagę, tylko ty jak na razie próbowałeś mi pomóc w obu tematach.

Edytowane przez Mixonik
Youki
komentarz
komentarz

Po prostu mam za dużo wolnego czasu. ;) 

 

W tej cenie można dostać Acera Nitro V7 z dość stonowanym designem, wydajną I7 oraz 960M. Matowa matryca IPS także ponoć nieźle wypada w tym modelu. http://www.komputronik.pl/product/307809/Elektronika/Dla_graczy/Acer_Aspire_Nitro_VN7_592G_NX_G6JEP_004_.html

Z wad ten model nie ma chyba złącza do montażu dysku SSD na M.2

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz (edytowane)

Są jeszcze jakieś alternatywy do 4300?

Czy to jest najlepszy wybór?

 

Głośniki nie są nie zbędne jakby co, przeważnie używam słuchawek.

Edytowane przez Mixonik
Mixonik
komentarz
komentarz

Ty osobiście którego byś wybrał?

Youki
komentarz
komentarz

Dell ma ponoć niezbyt komfortową klawiaturę i jest troszkę głośniejszy. Za to ma możliwość SSD a przy tej cenie to tak bieda bez SSD. Ciężki wybór.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Sobiepan
komentarz
komentarz (edytowane)

właśnie ja się nie zgadzam z tą opinią, mi bardzo pasuje ta klawiatura w Dellu. Jest bardzo podobna do zwykłej klawiatury bo blok numeryczny jest  wydzielony całkiem osobno!!

lenovo sobie odpuść na 100%

Edytowane przez Sobiepan
  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz

Czy Lenovo jest jakieś wadliwe?

Co z Asusem w takim razie?

Sobiepan
komentarz
komentarz

Lenovo robi tanie=awaryjne laptopy z lichym serwisem w niemczech :) 

Ja bym na Twoim miejscu wybrał między Dellem a Acerem mimo wszystko

Asus ma podobno kiepskiej jakości matrycę

 

Jeśli chcesz coś wiedzieć na temat Della 7559 to pytaj, a chętnie odpowiem

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz

Nigdy się nie spotkałem z tym Hyperbookiem, ciekawe jest to że ma 965.

Jak ci się go użytkuje i jak wypada w porównaniu do Della i ACERa?

Jeśli klawiatura tego della rzeczywiście jest wygodna, byłym wdzięczny Sobiepan jakbyś mi go opisać.

Dzięki panowie za pomoc.

anioł2009
komentarz
komentarz

Cóż kupiłem go ze względu na świetne chłodzenie, nie potrzeba podkładek. Brak throttlingu i drenażu baterii jak to ma miejsce w niektórych "masówkach". Ogólnie hyperbook to laptopy Clevo. Do grania jak najbardziej Hyperbook. Miałem Acera i niestety ukł chłodzenia nie wyrabiał czasami co nie oznacza że to złe laptopy...po prostu moim kryterium było kupno lapka do gier który spokojnie mógłby działąć bez podkładki chłodzącej i taki jest Hyperbook :)

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz

Długo już go masz?

Jakieś wady?

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Od marca. Z wad można by się przyczepić do lekkiego bleedingu matrycy, do obudowy która lubi łapać odciski palcy ( czysto estetyczna wada ) oraz do cennika np dysków ssd na stronie hyperbooka. Ja dyski kupiłem osobno i zaoszczędziłem troszki :)

 

Aha, gdybyś przypadkiem się decydował na zakup, to polecam wziąć polerowanie układu chłodzenia - warto.

Edytowane przez anioł2009
  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz

Zastanawiałem się przy okazji na zakupem 16gb RAMu, ale raczej nie jest to konieczne.

A jak z matrycą?

Dobrze się przy tym gra,pracuje?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zaletą hyperbooka jest to że wiesz z czego jest złożony lapek,np głosniki onkyo, matryca philipsa, ogniwa samsunga w akumulatorze itp :)

Wspomniany bleeding w grach nie jest praktycznie zauważalny, w filmach również. Widać go jak mamy czarne tło, jednakże zauważyłem że występuje w miejscach gdzie ramka jest mocniej skręcona i naciska w tych punktach na matrycę. Podejrzewam że można w pewnym stopniu zniwelować bleeding lekko poluzowując śrubki obudowy klapy matrycy :)

Klawiatura nie ugina się, jest podswietlana w 5 stopniach wiec w nocy trafiasz palcami w klawisze ;) 

Oprócz wspomnianego bleedingu do matrycy nie mam zarzutów, kolory są żywe i nasycone. Matryca jest matowa więc komfortowo można pisać, oglądać, grać :)

Brak bad pixeli.

  • Dobra wypowiedź 1
Mixonik
komentarz
komentarz

To wszystko co muszę wiedzieć o tym hyperbooku?

Prawie nic o nim nie ma...

anioł2009
komentarz
komentarz

Może szukaj pod hasłem clevo n150rd  lub podobne modele.  ;)

anioł2009
komentarz
komentarz

Wszystko ładnie pięknie ale:

- klawiatura w układzie qwertz

-laptop refurbished -odnawiany przez producenta

- "nowy" ale 12mscy gwarancji

 

Na papierze specyfikacja mocna - ile podziała ? Dobre pytanie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.