x-kom hosting

Jaki system?

kuba27191
utworzono
utworzono

Witam, mam Windowsa 7, przeniosłem się na 10tkę i zastanawiam się, czy np windows 8.1 nie jest lepszy od 10tki? Pozdrawiam.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zależy jak dla kogo. Jest wiele osób, które wolą 8.1, ale większość po aktualizacji do 10 już zostaje przy 10.

 

Weź jednak pod uwagę, że jeśli Windowsa 7 miałeś legalnie i przeniosłeś się do 10, to masz teraz licencję na 7 (do którego przez bodajże miesiąc czy dwa możesz wrócić, jeśli 10 nie przypadnie Ci do gustu) i 10... ale na 8.1 licencji nie masz. Musiałbyś system kupić.

 

Osoby, które rezygnują z 10, na ogół nie robią tego przez kwestie związane z obsługą nowego systemu, a raczej np. przez problemy związanie z działaniem niektórych programów, niemożnością znalezienia odpowiednich sterowników (zwłaszcza w starszych laptopach) i tak dalej.

  • Dobra wypowiedź 1
kuba27191
komentarz
komentarz

no właśnie myślałem o zakupie 8.1 stąd to pytanie

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A do czego używasz komputera? I jaka jest jego konfiguracja (procesor, RAM, karta graficzna)?

  • Dobra wypowiedź 1
kuba27191
komentarz
komentarz

codzienne użytkowanie, gry.

i5 4460

gtx 960 

crucial DDR3 8GB 1600MHz Ballistix Tactical CL8

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A jak długo zamierzasz korzystać z komputera w jego obecnej postaci? Czy potem będziesz chciał go modyfikować czy po prostu kupić cały nowy za jakiś czas?

  • Dobra wypowiedź 1
kuba27191
komentarz
komentarz

W następnym roku będę go modyfikował.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Według mnie, jeśli Windows 10 Ci odpowiada i nie masz z nim żadnych problemów np. ze sterownikami czy działaniem programów, z których korzystasz, możesz przy nim zostać. 8.1 byłoby względnie dobrym pomysłem, gdyby 10 Ci np. źle działał, ale do "siódemki" nie chciałbyś wracać np. ze względu na wiek systemu czy też fakt, że już w przyszłym roku komputer będzie modyfikowany.

 

Nie wiem kiedy aktualizowałeś system z 7 do 10, ale miej na uwadze, że jeśli przekroczyłeś ten miesięczny czy dwumiesięczny termin testowy, to nie wrócisz już z Windowsa 10 do 7. Nawet gdybyś instalował na czysto Win7, to nie skorzystasz już z dotychczasowego klucza aktywacyjnego. Niektórzy robili tak, że specjalnie od razu po instalacji 10 wracali na 7, wywalali wszystko i ponownie instalowali na czysto system, żeby klucz aktywacyjny działał w obu wersjach. Przynajmniej tak to wyglądało do niedawna, nie wiem czy to jeszcze aktualne.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.