x-kom hosting

(800zł) Jaki procesor (+płyta) do takiego zestawu?

shakebakeog
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.  

Chciałbym upgradować komputer. Już niedługo dojdzie do mnie GTX1070. Chciałbym mieć jak najlepsze osiągi za cenę wspomnianą w tytule t.j. 800 zł (jak najlepszy procek + jakąś płyta).

W załączniku jest mój obecny zestaw. 660 TI oraz Phenoma sprzedam i to będzie mój budżet - mniej więcej 800 zł. Myślałem o FX-8350. Znalazłem sprawny egzemplarz za 600 zł i płytę za około 220zł. Taki zestaw mniej więcej mieści się w budżecie. Niestety poczytałem dużo na temat tego procesora i szczerze mówiąc trochę się nastraszyłem. Czy z takim budżetem to będzie najlepsza opcja? Co proponujecie ? Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam ;)

komputer 1.jpg

Edytowane przez shakebakeog

Youki
komentarz
komentarz

Pod 1070 to przydałby się mocno podkręcony 4690K przynajmniej, ale to niezbyt budżet właściwy.

FX zdecydowanie odpada.

_DŻODA_
komentarz
komentarz

Szukalbym i7 2600k lub 2500k i krecic do maksimum

To wedlug mnie najlepsza opcja za ta ccene

Ps: oczywiscie 3570k tez  moze byc

shakebakeog
komentarz
komentarz

Mogą być używane procki jbc ;)

Youki
komentarz
komentarz

Jaką masz obudowę?

Umiesz oczywiście podkręcać CPU i nie będzie z tym problemu?

shakebakeog
komentarz
komentarz

Nie potrafię dokładnie zidentyfikować budowy. 

Do tej pory nigdy nie podkręcałem, ale znam osobę, która może  mi w tym pomóc.

Zdjęcie 29.07.2016, 16 58 12.jpg

Zdjęcie 29.07.2016, 16 57 58.jpg

Mogę zwiększyć lekko budżet np. do 1000 zł. Zależy mi na znalezieniu czegoś z czego będę zadowolony ;)

Youki
komentarz
komentarz

Zasilacz też oczywiście zmieniasz?

shakebakeog
komentarz
komentarz (edytowane)

@Youki 

Tak. Zasilacz też zostanie zmieniony. Szukam porady w sprawie procesorów, ponieważ nie jestem pewien jaki zestaw byłby najlepszy (chodzi mi o płytę i kartę) za +/- 1000 zł do tego GTX1070.

Edytowane przez shakebakeog
Gość
komentarz
komentarz

Obudowę również wypadałoby wymienić, bo jest przynajmniej kiepska, zwłaszcza pod nową konfigurację. Jeżeli już masz wentylator zamontowany po lewej stronie radiatora, to powinien być ustawiony w taki sposób, aby łopatki wyciągały ciepłe powietrze na zewnątrz - w stronę tyłu obudowy.

shakebakeog
komentarz
komentarz

@Youki Dzięki wielkie. W takim razie będę polował na te i5-tki. 

 

@Rimland Większość tego komputera była składana jakieś 7 lat temu, dlatego niektóre części są takie przestarzałe, w tym obudowa. Na razie chcę wymienić procek i płytę, żeby mieć spokój z tym. Resztę dokupię w późniejszym terminie - łatwiej wymienić obudowę, niż wymienić CPU na coś dobrego.  

Chłodzenie CPU to spartan 3 PRO HE 1024. To on wydmuchuje czy wciąga powietrze od strony wiatraka?  

Youki
komentarz
komentarz

Wyrzuca ciepłe powietrze.

shakebakeog
komentarz
komentarz

 Dobra, czyli ustawiony jest prawidłowo. Dzięki za pomoc panowie. To chyba wszystko. Polowanie na 4670k/4690K rozpoczęte ;)

DzikiTERMINATOR
komentarz
komentarz

co do tego coolera twojego jak jest teraz to wentyl powinien być z drugiej strony coolera, czyli po prawej, aby ciepłe powietrze wylatywało z obudowy

shakebakeog
komentarz
komentarz

@DzikiTERMINATOR mozesz to powtórzyć ale bardziej na chłopski rozum? Nie czaje. 

Wgl @Youki z tym 4690K to w jaka cene celować? 800 zł dobra cena? :/ 

 

Youki
komentarz
komentarz

tak, dobra cena.

 

DzikiTERMINATOR
komentarz
komentarz

@shakebakeog przełóż wentylator z drugiej strony coolera na procesorze tak aby był po prawej stronie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.