x-kom hosting

Programy Portable

TooLate
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć wszystkim. Nie wiem dokładnie gdzie powinien znaleźć się ten temat, więc napisałem tutaj. 

Robię format i nwm, jakie typy aplikacji wybrać. 

Portable vs Instalatory

 

Wyszukałem już plusy:

 

Installed:
- Better for licensed software
- Permanent install, won't go missing
- Security software can be launched early before loading into Windows (better security)
- Easier upgrades (install-over)
- Included on a System Image backup (can be recovered with OS)

Portable:
- Easier to remove (just delete)
- No unnecessary registry entries
- Transferable (USB)
- If stored on different partition, will still be available after an OS re-format.
- Settings usually stored in an .INI instead of Registry.

 

Ta informacja pochodzi z 2014 roku, natomiast nie mogę znaleźć nowszych tematów.

Pytam więc was. Zmieniło się coś w kwestii programów portable? Chodzi mi szczególnie o to czy dalej jest tak, że aplikacje portable wolniej się ładują i często crashują.

Jaki typ wybieracie wy i dlaczego? :) Dzięki za wszystkie odpowiedzi :D

 

EDIT.

 

Chciałem jeszcze zapytać, czy przeniesienie pulpitu na inną partycję (nie systemową) to dobry pomysł czy nie?

IdCzarek
komentarz
komentarz

Pulpitu nie da sie przeniesc tak zeby dzialal jak pulpit. 

 

Po co kombinowac z portable? Instaluj co ci potrzebne zrob kopoe partycji syatemowej i jak bedziesz potrzebowal robic formata to przywrocisz kopie czysteo systemu juz uzywanymi aplikacjami.

 

Aplikacje portable z nimi sa faktycznie czeste problemy czasem jakies funkcje nie dzialaja czasem cos w trakcie pracy sie wywala i cala robota idzie cholere, potrafia zle zapisac pliki jest wiele minusow i wiadomo nie wszystkie na wszystkich programach portable beda

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
TooLate
komentarz
komentarz

Pulpit pulpitem, ale dowiedziałem się, że można przenieść cały folder Users podczas instalacji systemu. Co sądzicie o takiej praktyce?

 

PS. Pulpit na innej partycji po to, że siostra lubi trzymać wiele GB danych (zdjęcia) na pulpicie.

IdCzarek
komentarz
komentarz

ja nie kojarzę takiej możliwości przy instalacji - może któryś z forumowiczów?

 

zły nawyk trzymania na pulpicie - nawet jak będzie na innej partycji ... w zależności od różnych uprawnień systemu czy haseł na logowanie - może okazać się ze po formacie lub po podłączeniu dysku żeby zgrać dane z pulpitu na innej partycji nie będzie dało się wejść bo dostęp będzie zablokowany ...

 

Oducz siostrę złych nawyków.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.