x-kom hosting

Co lepsze PC czy PS4?

SkyLipski
utworzono
utworzono

Cześć, mam pewien dylemat bo nie wiem czy bardziej się opłaca kupić PC czy PS4. Posiadam już Xbox'a 360 ale na tą konsolę nie wychodzi już zbyt wiele gier. Posiadam też komputer stacjonarny ale jest on nie oszukujmy się do dupy. Zamierzam by komputer został złożony z: Procesora Intel Core I3 4170 lub I3 6100, karty graficznej GTX 750 TI oraz z 8 (2x4) gb ramu. Nie będzie to jakiś super komputer dla gracza ale myślę, że wystarczy mi on na dłuższy czas. Proszę o radę.

 

Youki
komentarz
komentarz

O ile nie zależy Ci na produkcjach na wyłączność to lepszym rozwiązaniem będzie PC. Do tego nie musisz dodatkowo poza kupnem gry płacić za możliwość grania w sieci.

Cvaniak
komentarz
komentarz

Ja miałem xbox-a one i po +/- pół roku sprzedałem i złożyłem PC według mnie komputer jest dużo lepszym rozwiązaniem masz dużo dużo większą bibliotekę gier , nie płacisz za multiplayer nie musisz wykupować żadnych abonamentów ale to głownie od cb zależy co chcesz czy wolisz grać w tytuły ekskluzywne takie jak np.seria  uncharted czy the last of us i warto dodać że większość tytułów na ps4 chodzi tylko w 30 fps i to nie zawsze bo w bardziej wymagających tytułach nawet są spadki 

Enavax
komentarz
komentarz

Zdecydowanie PC! Sam teraz sprzedałem PS4 i przymierzam się do kupna peceta. Nie popełniaj mojego błędu i nie kupuj ps4. Spędziłem co prawda multum godzin przy ten konsolce, ale na dłuższą metę to nie ma sensu(drogie gry i obowiązkowy abonament do mp -_-). Do tego jeszcze mają wychodzić nowe wersje - stare ps4 łapie już czasami zadyszkę. Komputer nie dość że możesz w przyszłości ulepszyć, to na dodatek jak wspomniał poprzednik jest mega duża biblioteka gier, no i te gry są dużo tańsze. Wybór należy do Ciebie - ale nie polecam Playstation 4.

  • 4 tygodnie później...
SkyLipski
komentarz
komentarz

Dzięki za radę zdecydowałem się na PC.

 

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Ps4 wybiera sie pod konkretne gry tak samo xbox1

 

PC jest do wszystkiego

  • 4 tygodnie później...
slivero
komentarz
komentarz

To jest zależne od tego w co grasz i na czym znajomi grają. 

  • 2 tygodnie później...
IceCold
komentarz
komentarz

To zależy od tego czego Ty sam oczekujesz... Ja np. Zdecydowałem się na zakup konsoli bo lubię jej klimat. Granie na padzie sprawia mi przyjemność. Przez wieleeee... lat nie miałem okazji pograć w gry prócz cs'a... Nie miałem ochoty odkładać na komputer miesiącami za 3000 zł by pograć w znane tytuły gdzie i tak grafika na ultra by nie odpaliła. Więc mi starcza 30 stabilnych FPS'ów. Ktoś napisał że Konsola się dławi? Bzdury... Nic takiego nie doświadczyłem a gram od roku w znane tytuły... np. GTA V, dying light... Oraz nowości z tego roku, gdzie grafika jest jak dla mnie rewelacyjna. Nigdy nie byłem zawiedziony. Jak kocha się grać, to konsola jest dobrym wyborem, trzeba to lubić oraz wkręcać się w fabułe która najważniejsza. Pierwsze słyszę że konsola się dławi... Nowe tytuły tak samo będę uruchamiane jak pozostałe zeszłoroczne. O to chodzi właśnie w konsoli... Nie przejmujesz się parametrami, sterownikami, systemami... Po prostu grasz. Co za brednie... Polecam PS4! :)

Baggio
komentarz
komentarz (edytowane)

PC - dużo tańsze gry, możliwość pobierania i instalowanie modyfikacji do gier, dobry PC to dużo lepsza grafika niż na PS4, darmowe multi

PS4 - nie ma martwisz się czy dana gra ci pójdzie i na jakich ustawieniach, mimo zbliżającej się nowej wersji konsoli masz sprzęt do wielu gier na lata, kilka tytułów których nie ma na PC, możesz ją zabrać gdziekolwiek bo jest mniejsza od stacjonarki :)

Ciężko powiedzieć, masz trochę więcej kasy to oczywiście PC. Na PS4 znowu płacąc za gry trochę stracisz bo naprawdę są dużo droższe. Ciekawy jestem ile kosztuje złożenie stacji głównej, która dorówna playce. Trzeba pomnożyć te 1300zł? Oczywiście wraz z dyskiem, myszką, klawiaturą. Sam mam PS4, gram obecnie na słabej jakości ekranie, ale nie przeszkadza mi to. Na PS3 też grało się na grafice, która nie dorównywała PC i był luz.

Edycja: Jak dla mnie stawiam PC i PS4 na równej pozycji, moja sytuacja(czyli wyjazd za granicę) spowodowała , że kupiłem konsolę bo jest dość mała, do tego potrzebuje pada , ekran i mogę grać oraz w każdej chwili zabrać ją ze sobą.

  • Dobra wypowiedź 1
IceCold
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Baggio napisał:

PC - dużo tańsze gry, możliwość pobierania i instalowanie modyfikacji do gier, dobry PC to dużo lepsza grafika niż na PS4, darmowe multi

PS4 - nie ma martwisz się czy dana gra ci pójdzie i na jakich ustawieniach, mimo zbliżającej się nowej wersji konsoli masz sprzęt do wielu gier na lata, kilka tytułów których nie ma na PC, możesz ją zabrać gdziekolwiek bo jest mniejsza od stacjonarki :)

Ciężko powiedzieć, masz trochę więcej kasy to oczywiście PC. Na PS4 znowu płacąc za gry trochę stracisz bo naprawdę są dużo droższe. Ciekawy jestem ile kosztuje złożenie stacji głównej, która dorówna playce. Trzeba pomnożyć te 1300zł? Oczywiście wraz z dyskiem, myszką, klawiaturą. Sam mam PS4, gram obecnie na słabej jakości ekranie, ale nie przeszkadza mi to. Na PS3 też grało się na grafice, która nie dorównywała PC i był luz.

Edycja: Jak dla mnie stawiam PC i PS4 na równej pozycji, moja sytuacja(czyli wyjazd za granicę) spowodowała , że kupiłem konsolę bo jest dość mała, do tego potrzebuje pada , ekran i mogę grać oraz w każdej chwili zabrać ją ze sobą.

 

Wszystko ładnie ujęte. Ja np. Mam taki komputer który wystarcza mi do neta, filmów, i słynnego cs. A to co oferuje konsola PS4 jest dla mnie w zupełności wystarczające do tego by cieszyć się nowymi tytułami. Konsola ma zupełnie inny klimat gry. Trzeba to poczuć, "jarać" się tym. Gra na padzie jest według mnie wciągająca. Słyszy się też że do tego sprzętu trzeba mieć nie wiadomo jaki duży telewizor... Ja mam jedno stanowisko na którym posiadam PC i PS4 podpięte pod 24 calowy monitor LG. Do tego specjalne głośniki z gniazdem cyfrowym i tradycyjnym liniowym audio. Dzięki czemu pc jak i konsola podpięte są osobnymi kablami bez potrzeby przepinania. Zabawa jest przednia. Cena gier, fakt nie jest mała... Kwestia indywidualna np. Są sklepy gdzie można kupić taniej używane albo w necie. Nie zapominajmy o wersjach cyfrowych gdzie też cena jest niższa. Na ciekawe tytuły nie żałuję tych kwot. Wszystko Zależy od naszych możliwości i chęci.

  • 4 tygodnie później...
CukierkowyGierek
komentarz
komentarz

Sam mam podobny problem. 

Musisz brać pod uwagę cenę gier. Komp jest owszem droższy, sporo. Ale ma tańsze gry i dużo promocji typu Steam, Humble Bundle i inne takie. Z PS już tak koloro nie jest. Zastanów się czy stać Cię na gry po 200-250 zł; nawet zakładając zamienianie się z kolegami, musisz mieć coś w ofercie:P Jak nie masz na gry, to PC.

  • 2 tygodnie później...
grzechjust
komentarz
komentarz

Zależy jaki masz styl gry. Ja wole posiedzieć na kanapie i pograć na dużym TV. Szkoda tylko, że na PlayStation 4 nie ma strategii. 

TooH
komentarz
komentarz

  Kupiłem ostatnio XBOX ONE i po tygodniu sprzedałem .
Granie w fpsy to  najgorsza rzecz na swiecie . 
Auto Aim jest tak denerwujący ze to szok ... 
Wgl nudne są  te konsole bynajmniej dla mnie .
Wole PC'a  lepsza grafika  i płynniejsze gry .. 
A jesli  chcesz  sie jebnąc na kanape . 
To podlacz PC do  telewizora ......  i  graj .? Kupisz pada od x'a i  grasz ..Co w tym trudnego ?

grzechjust
komentarz
komentarz

Dobry komputer będzie kosztować ponad 4k. Do tego bierze dużo prądu i zajmuje sporo miejsca. Jakoś sobie nie wyobrażam stawiać PC w salonie.

 

Konsola to teraz wydatek nawet 800 zł. Można oglądać Netflixa i zrobić z niej domowe centrum rozrywki. 

przemek.sroka150
komentarz
komentarz

Zależy czy lubisz grać na padzie

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

DiMateo
komentarz
komentarz

Na PC też możesz grać na padzie :)

TooH
komentarz
komentarz

 Powiem ci  to na własnym przykładzie . 
Kupiłem XBOX ONE  ze  wzgledu ze kazdy mi radzil ze to bedzie lepsze rozwiązanie . 
 po 2 tygodniach sprzedalem .. praktycznie nie uzywalem . NUDA NUDA i jeszcze raz nuda :)
 I kupiłem jakieś badziewie   FX 6300 , 8 gb ram itd. za  800 zl . 
 Teraz dokupie karte  za 700 .. 1050ti . I pogram     we wszystko ..  z wieszką iloscią  FPS'ów.

Komputer to jednak komputer. 
Sciaganie plikow itd... 
Gry online typu Cs, Lol .. 
 Facebooki itd. 
 
a jezeli cchesz grać na padzie  to kup sobie pada od xboxa - 100 zł 
I napierdzielaj ..

BaTlion
komentarz
komentarz

PC :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.