x-kom hosting

Internet światłowodowy - pytanie.

grzechotek
utworzono
utworzono

Mam internet światłowodowy 100Mb/s a działa jakby to było 10Mb/s lub nawet mniej, tylko rano działa w miarę szybko. Gdy robię test łącza to nie raz jest tyle ile ma być, ale to rzadkość, przeważnie to miedzy 5-35 Mb/s w dodatku internet jest strasznie nie stabilny. Przedtem miałem radiówkę 10Mb/s i wszystko działało dobrze, czasem były spadki ale w 90% działał jak należy. Czy internet światłowodowy ma prawo mulić ? Każdy chwali prędkości duże, zero zamulania, nie dość że płacę prawie 100zł to jeszcze działa jak samochce. Najgorzej jest wieczorami i w niedzielę, ciężko film na YT pooglądać a jak już to w 320p bo o HD mogę pomarzyć. Nie wiem czy iść do dostawcy, czy to tak ma mulić ? Umowę mam jeszcze na 16 m-c i mam się tak męczyć. Jakbym wiedział że tak bo będzie działało to zostałbym przy radiówce, przynajmniej bym się nie denerwował i płacił dużo mniej.

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się modem/router z , którego korzystasz ? Ile komputerów/urządzeń podłączonych jest do Sieci i czy na wszystkich występuje  ten problem ? 

grzechotek
komentarz
komentarz

Modem to ZTE F660, potem leci kabel do routera TL-WR1043ND, do sieci są podłączone 3 komputery i 2 smartfony. Na wszystkich występuje ten problem. Włączyłem tylko jeden komputer i dalej to samo.

politolog
komentarz
komentarz

A odlacz tego TP-Linka i podlacz sie  1 komputerem bezposrednio na kablu do modemu operatora ZTE F660 , wtedy sprawdz .

grzechotek
komentarz
komentarz

Nic to nie dało, tak samo. Teraz po kablu mam transfer 1-2MB/s, po wifi 150-250kB/s.

politolog
komentarz
komentarz

Dzwoń do operatora i zgłoś problem  z prędkością internetu . 

grzechotek
komentarz
komentarz

Nie będę dzwonił bo to nic nie da, tylko się tam przejdę osobiście. ale czemu to tak dziwnie działa, testowałem dzisiaj o 2 w nocy transfer 8-9MB/s czyli jest OK, następnie po 9 rano transfer 2-3MB/s, teraz 1-2MB/s i to po kablu. Światłowód nie powinien zamulać to nie radiówka, zajdzie większa chmura i transfer spada.

politolog
komentarz
komentarz

Posluchaj swiatlowod jest tylko kablem . Tak samo podatnym na uszkodzenia i awarie jak reszta kabli , tylko zapewnia wieksza przepustowosc . Osobiscie mialem kiedys Vectre (osiedlowa kablowka ), a rwalo internet jakbym mial radiowke .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.