x-kom hosting

Modelujesz/renderujesz w 3D? Pochwal się tym!

piku
utworzono
utworzono

Tak sobie wrzuciłem swoje prace stworzone za pomocą Rhino 4 do tematu Luki skaj płotka, jednak renderowane obrazki 3D to nie ołówek :) Tak więc zapraszam wszystkich tworzących coś w każdym programie 3D do zamieszczania tutaj swoich prac. Poziom nie ma znaczenia, czy dopiero zaczynasz, czy robisz to 'od zawsze' - pochwal się. Od siebie dodam, że na dzień dzisiejszy bawię się Rhino od niespełna 2 tygodni, sporo przede mną, póki co uczę się z tutoriali, jednak coraz częściej to co w tutku robię alternatywnymi metodami. Będę musiał pobawić się jeszcze wtyczką V-Ray, poza tym chciałbym się jeszcze kształcić w AliasStudio :) Jak widzicie temat stworzony przez kompletnego amatora w tej dziedzinie (ma to być zachęta również dla początkujących ;)). Wstawiając swoje prace zaznaczcie jakiego oprogramowania użyliście do ich stworzenia.

Zacznę od trzech prac, niedawno w ogóle zacząłem się bawić teksturami, różne efekty bywają...

mercedes_tex.jpg zegarek2.jpg pingvin.jpg

Wszystko robione w Rhinoceros 4.0 bez żadnych pluginów.

post-16869-1204469721_thumb.jpg

post-16869-1204469774_thumb.jpg

post-16869-1204469790_thumb.jpg

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

No ciekawe, ale musisz popracować nad teksturami, bo trochę nierealistyczne wyszło.

Jak będe miał chwilę czasu to wrzuce swoje prace, też się bawie w 3D.

EDIT:

Znalazłem trochę czasu :P.

Robiłem w 3D Studio Max 9

Widok z jeszcze niedokończonego projektu, a kiedy koniec? Nie wiem ;)

renderingoo1.th.jpg

Tak tak, wiem że dziury w podłodze są lamerskie, ale nie przykładałem się chwilowo do nich.

Gość
komentarz
komentarz
Wstawiając swoje prace zaznaczcie jakiego oprogramowania użyliście do ich stworzenia.
Widok z jeszcze niedokończonego projektu, a kiedy koniec? Nie wiem wink.gif

Napisz, z czego korzystasz. =)

piku, coś średnie to auto... strasznie powykrzywiane nadkola,low-poly dach i szyby - nie pasują za bardzo do siebie... =)

Metacząsteczki układające się w wodę - renderowane 9min 15s, materiał symulujący wodę - Raytrace. Robione na zajęciach grafiki trójwymiarowej.

http://video.google.pl/videoplay?docid=978...83941&hl=pl

piku
komentarz
komentarz

Spoko, jak napisałem, dopiero się zacząłem bawić Rhino. Wszystkie te projekty w pracy robiłem, niestety nie mam tam Photoshopa, więc korzystałem z tekstur wyszukanych w internecie :P I nie ukrywam, że sporo przede mną...

Trinitrotoluen, mimo że nie skończone, całkiem fajnie wygląda :)

Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

no no Trinitrotoluen dobra praca ^^ :)

piku cwicz ćwicz :) i tak dobre początki ^^ ja to nic nie umiem :/ wole porysować hihi

  • 5 tygodni później...
piku
komentarz
komentarz

Mówią że fajne no to wstawiam:

th_36126_2_122_1096lo.jpg

Robione oczywiście na gołym Rhino; bo się w pracy nudziło.

Gość
komentarz
komentarz

Żeby nie było, opiszę wady:

-oczywiście tekstury. Można się domyślić, co to za owoce, ale pomarańcz jest za ciemny, a jabłko jakoś dziwnie odbija światło. Tekstura stołu za mało dokładna, a stolik wisi w powietrzu. O, i nie zauważyłem: brzydka tekstura (źle nałożona) tego miskotalerza.

-ogonek jabłka jest ciemnobrązowy, zielony jest listek

- serwetka potraktowana jakimś łejwem, ale w niektórych miejscach blisko wygląda to przy stole (mówię o końcówkach)

- jabłko chyba idealnie równe

- nie podoba mi się cień. Wydaje mi się, że można by zrobić lepszy...

Fajna praca. Pozdrawiam.

maly94
komentarz
komentarz

Ja posiadam galerię http://picasaweb.google.com/maly94/3d (3Ds Max) niestety to stare rendery, nawet z moich początków (jakieś 2,5 roku temu, może więcej). Jak uda mi się znaleźć to wrzucę coś jeszcze

  • 3 tygodnie później...
Luki skajpłotek
komentarz
komentarz

hehe piku jak dla mnie owoce najlepsze na razie :) fajnie wysżło :) coraz lepiej idzie czyli są poprawy ^^ :)

@maly

zajefajna galeria :) długo nad tym wszystkim siedziałeś ;>? ile już siedzisz w grafice ? :)

maly94
komentarz
komentarz

Każdą pracę zaczynam... nigdy nie kończę całej od razu. Czasami, jak mi się nudzi odpalam 3DS Maxa i kończę jakiś zaczęty projekt :] Od kiedy siedzę...? Od kiedy pamiętam. Jakieś dwa lata...

  • 3 tygodnie później...
ejay
komentarz
komentarz

Podepnę się pod temat.

Czy da się w programie 3dstudio zrobić coś takiego żeby nanieść na model obraz ruchomy nagrany z kamerki komputerowej ,żeby animować ruchy ludzkie.

Słyszałem że da się to zrobić techniką motion capture ale nie wiem czy 3dstudio ma taką opcję. Jeśli da się to zrobić czy mógłby ktoś to objaśnić krok po kroku. Proszę o radę.

  • 4 tygodnie później...
Bom-Bi
komentarz
komentarz

Piku

Fajne prawie uwierzyłem że te to oryginalne zdjęcie bo dobrałeś super tektury itp. ale zmień teksturę zegarka bo psuje cały obrazek

Don Corleon
komentarz
komentarz

Moja galeria tu... niestety tez bardzo stara. Aktualnie pracuje z małym nad moim pokojem w 3ds maxie.

ssjl2.th.jpgsddfb2.th.jpgfffsl4.th.jpgffglw2.th.jpgsdsne4.th.jpg

Jaskol
komentarz
komentarz

herbataru7.jpg

3DS MAX ;)

mczud
komentarz
komentarz

Taki szybciutki projekcik ostatnio robiony...

5.jpg

post-9735-1212922173_thumb.jpg

Don Corleon
komentarz
komentarz
Taki szybciutki projekcik ostatnio robiony...

W czym to zrobiłeś? :):) Całkiem przyzwoite

mczud
komentarz
komentarz

3dmax i vray... sklejone tylko w photoshopie, bez zadnej dodatkowej obrobki

  • 10 miesięcy później...
Palpatine
komentarz
komentarz

Opona.jpg

Mój pierwszy wykonany przy pomocy tutoriala projekt. Zrobilem go prawie rok temu i mam na razie od 3ds'a przerwę ale w te wakacje planuję znowu wziąć się do pracy.

post-38952-1240431495_thumb.jpg

kosky333
komentarz
komentarz

AutoCAD rządzi !!

Superyaa
komentarz
komentarz

3ds max to freeware jest czy jak?

snip91
komentarz
komentarz

Nie, 3DSMax jest płatny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.