x-kom hosting

Starta Licencja Windows Vista Home Premium 32bit

Mesajah
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z aktywowaniem licencji Windows Vista Home Premium 32bit w laptopie Toshiba L300-11l

Naklejka pod laptopem jest starta do tego jest tylko jej połowa, oderwana jedna połówka.

Nie wiem jak skontaktować się z toshibą na microsoft społeczności napisali abym do nich się zgłosił lecz nie wiem jaki jest numer i kontakt do toshiby...

Tylko napisałem na ich forum,które de facto jest tylko po angielsku.

 

Mam zrobionego pendrive z .iso windows visty 32bit oem sp2.

 

I teraz problem w jaki sposób mam odzyskać oryginalny klucz? zrobiłem formata na Toshibie do tego zrobiłem zerowanie dysku.... i myślałem, że dam radę klucz wyciągnąć z biosa lecz laptop kupiony w 2008 roku i widocznie nie jest zapisany w biosie.... próbowałem programami SIW , Keyfinder itp. ale nie klucz,który wyświetlają nie działa. Znam 1 cztery cyfry litery oraz 3 i 4 rubryki

 

Czyli 1234x-xxxxx-32145-23144-xxxxx - to tylko przykład jakie litery i cyfry znam mniej więcej i jak to teraz rozwiązać? Może ktoś wie jaki jest numer do Toshiby aby rozwiązać tą sprawę?

neo10
komentarz
komentarz

Na stronie jakieś tam telefony podają http://www.toshiba.pl/generic/contact/

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)
3 hours ago, neo10 said:

Na stronie jakieś tam telefony podają http://www.toshiba.pl/generic/contact/

 

To już o tym dawno wiedziałem :)

Ale chyba bez sensu jest dzwonić do paru numerów i do tego nie wiem jakie koszta rozmów są a pewnie wieki się czeka...

 

3 hours ago, bolek1960 said:

Pozostaje aktywacja certyfikatem, to dość trudne ale do zrobienia.

Masz tu namiary jak to zrobić ale Ty masz Vistę a nie Windows 7 sam robiłem Vistę i procedura jest taka sama ale inny certyfikat.

http://forum.pclab.pl/topic/966881-Nieprawidłowy-klucz-produktu-Windows-laptop/page__p__12747669__hl__slic table__fromsearch__1&#entry12747669

 

Aktywowałem certyfikatem nie było wcale trudne, większość poradników nie jest trudna tylko trzeba po prostu na spokojnie i cierpliwie poczytać i się dojdzie do celu :)

System Windows Został Aktywowany , A identyfikator produktu jest xxxx-OEM-xxx itd. wychodzi na to, że jest wszystko dobrze.

Ale teraz pytanko czy Microsoft dopuszcza taki sposób instalacji jako legalny? Chyba nie będę miał problemy z prawem jak coś?

Edytowane przez Mesajah
bolek1960
komentarz
komentarz

Musisz jeszcze zainstalować klucz bo widzę że masz pojęcie o rzeczy, pewnie to zrobiłeś ale piszę dla zasady.

Co do legalności nie wiem nie znam się ale ten sposób poleca spoooro stron komputerowych.

W tym informatycy w wielkich korporacjach.

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

No tak ale klucza nie mam z naklejki bo starty więc go już nie odyzskam taki jaki tam jest napisany.

Z programów pokazuje wgl inny niż jest na tamtej naklejce.

 

Aktywowałem kluczem Windows Vista Home Premium 32bit oem slp dla Toshiby - tak jak napisane w tamtym temacie w poradniku.

Oczywiście znaleziony na googlach.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/System_Locked_Pre-installation

Edytowane przez Mesajah
bolek1960
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Mesajah napisał:

 

Aktywowałem kluczem Windows Vista Home Premium 32bit oem slp dla Toshiby - tak jak napisane w tamtym temacie w poradniku.

Oczywiście znaleziony na googlach.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/System_Locked_Pre-installation

Bo o to mi dokładnie chodziło w podanym linku to jest opisane.

To jest ten klucz-Vista|HomePremium|Toshiba|6DG3Y-99KMR-JQMWD-2QJRJ-RJ34F

Teraz zrób kopię aktywacji Tym programem i potem  będziesz aktywację przywracał z kopii a nie męczył się z certyfikatem i kluczem.

Instalujesz Vistę bez podania klucza a potem przywracasz aktywację z wcześniej zrobionej kopii, działa doskonale sprawdzone wielokrotnie.

Program wymaga Net. framework chyba 4.0.

Sam tak robię na Windows 7.

Edytowane przez bolek1960
  • Dobra wypowiedź 1
sabaka
komentarz
komentarz

Zadzwoń do microsoftu ze masz uszkodzoną naklejkę z numerem. Musiałem im wysłać zdjęcie naklejki i dokument potwierdzający zakup laptopa, po paru dniach pani przez telefon podała mi nowy numer.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

@bolek1960

 

Aktywowałem tym kluczem co właśnie podałeś.

Dzięki za program do zrobienia kopii aktywacji.

Mam pytanko a da się zaktualizować windows vistę do windows7? Są jakieś tego koszta?

 

@sabaka

Naklejkę z numerem zrobiłbym zdjęcie, ale niestety nie mam już dokumentu potwierdzającego zakup laptopa. Laptop ma już ok. 8 lat nie zwracałem na to uwagi widocznie po zakończeniu gwarancji musiałem spalić w kominku... niestety.

 

Na społeczności Microsoft moderator napisał mi aby zadzwonił pod konkretne numery do Microsoftu. 

W pn postaram się zadzwonić.

Edytowane przez Mesajah
Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Jedyna opcja to certyfikat. I niech tak pozostanie.

 

Dzwoniłem do MS, zaproponowali wygenerowanie nowego klucza za 170 zł

I powiedzieli, że innej opcji nie ma.

Do tego żarło 10 zł z konta za 2-3 minuty pogadania..

Ale też napisali abym z Toshibą się skontaktował. Lecz toshiba polska nie ma infolinii w Polsce... więc jedynie legalnie jak mogę mieć aktywowanego to tylko przez Certyfikat. 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Edytowane przez Mesajah

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.