x-kom hosting

Teorzenie obrazu partycji systemowej

Kolorowyniecierpek
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie:huh:

Dostałem zlecenie przygotowania kilkudziesięciu komputerów stacjonarnych do użytku dla lokalnej szkoły z systemem Win XP. Ponieważ komputery sprzetowo są takie same to dopiescilem system na jednym PC a na następnie za pomocą clonezilli przeniosłem system na pozostałe komputery. W związku z tym że każdy z tych komputerów może rozwijać się w innym kierunku jeśli chodzi o dodatkowe oprogramowanie, zastanawia mnie jak rozwiązać kwestie przechowania obrazu gotowego systemu. Opcja 1) to przechowanie jednego obrazu płyty na serwerze czy zewnętrznym dysku twardym, 2) przechowywać obraz na ukrytej partycji na każdym komputerze.

Ktoś pomoże? 

CzarnYU_owca
komentarz
komentarz (edytowane)

Sam chodzę do szkoły i wybrałbym opcję 1. Dlaczego?

Mam połączone gimnazjum ze szkołą podstawową i tyle ile chodzę (teraz do gimnazjum) może ze dwa razy były mi potrzebne dane z lekcji poprzedniej. Racja - ustawianie backupu co jakiś czas nie jest problemem i opcja druga również jest okej lecz co jeśli cały dysk ulegnie uszkodzeniu lub pojawi się dużo bad sectorów? Wyciąganie dysku z innego komputera i przegrywanie na zepsuty komputer system ze zdrowego komputera zajmie (moim zdaniem) więcej czasu niż zainstalowanie z dysku który jest w wiadomym miejscu ze świeżym systemem.

Kwestia zawirusowania - nie wiem czy wirus również może wedrzeć się na backup więc tutaj się nie wypowiem :<

 

Oczywiście jest to tylko moja propozycja :)

amso
komentarz
komentarz

Ja używam Clonzilli każdego dnia, gdyż jest to darmowe oprogramowanie i działa mi znakomicie :) Oczywiście używam ją do opcji numer 1.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.