x-kom hosting

Przygotowanie do testu

Cesash
utworzono
utworzono

Witam,

Uczę się do testów na których będzie linux i prosiłbym o pomoc w podstawach z którymi mam problem. 

Praca odbywa się na linux 14.04. 

Wszystko będzie na koncie z uprawinieniami root. 

1. Modyfikacja skryptu powłoki o nazwie konto.sh znajdujące się na nośniku Dane, tak aby zostało utworzone nowe konto nowego użytkownika o nazwie "tester" i hasłem....  zmodyfikowany plik zapisz pod nazwą konto.sh na nośniku USB 

2. Zapisać kopię pliku konto.sh w katalogu domowym uzytkownika i nadać jej uprawnienia: 

-dla uzytkownika pełne prawa 

-dla grup i pozostałych uzytkowników tylko do odczytu.

3. Wyświetlić wszystkie pliki z katalogu /etc rozpoczynające się od litery "h" (w terminalu, bo następnie trzeba to skopiować) 

4.Dodawanie uzytkowników z hasłem, dodanie do grupy, archiwizacja konta uzytkownika

5.Zmiana właściciela i uprawnień do folderu 

6.Sprawdzanie nowego RAMU ( nie wiem czy komenda cat/proc/meminfo czy free

Wybaczcie, że tyle tego jest, liczę że ktoś mniej więcej powie mi jak to zrobić, gdyż próbuję na terminalu internetowym lecz mi nie wychodzi. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.