x-kom hosting

Aplikacja do analizy programów w Windows

Focus_net
utworzono
utworzono

Witam, chciałem się dowiedzieć czy istnieje taka aplikacja, która analizowałaby ruch uruchamianego programu:

1) z jakich plików korzysta przy otwieraniu w danym momencie (program files, appdata itp.) z historią

2) do jakich gałęzi rejestru się odnosi

3) jego ruch sieciowy

 

Wiem, że część tych możliwości daje mi monitor zasobów w Windows, jednak jest on mało czytelny i nie ma historii.

Z góry dziękuję za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Focus_net napisał:

jego ruch sieciowy

TCPViev, WireShark czy Microsoft Network Monitor

Bish
komentarz
komentarz

Spróbuj pestudio -sam używam do bardziej "niebezpiecznych" plików :)

Focus_net
komentarz
komentarz

Raczej nie o to mi chodziło. Chciałbym aby aplikacja śledziła działania programu. Powiedzmy, że uruchamiam Mozillę, chciałbym uzyskać informację z jakich plików korzysta przy uruchamianiu, np.

c:/program files/mozilla...,

c:/appdata/mozilla... itd,

tak jak z monitorze zasobów Windowsa, tylko, że z historią i tylko wybranym programem. Do tego jeszcze z informacją z jakich gałęzi rejestru korzysta i ruch sieciowy tylko wybranego programu (chociaż ten ruch sieciowy to już tak przy okazji).

Miałem ostatnio taką sytuację, że musiałem przenieść dane z programu do projektowania, nie było wykupionego "pakietu serwisowego" i opcja archiwizacji i dearchiwizacji była niedostępna. Po głębokiej analizie monitora zasobów i ruchu dyskowego namierzyłem bazę w C:\Users\Public\Documents\...mdf, czego się nie spodziewałem. Uznałem, że taki program do analizowania ruchu konkretnego programu ułatwiłby mi pracę, bo monitor zasobów pokazuje wszystko co się dzieje w systemie, co jest bardzo nieczytelne.

 

Ewentualnie, jeżeli nie ma takiego programu, to może ktoś wie, jak zapisać wyniki monitora zasobów np. do pliku tekstowego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.