x-kom hosting

program w try to wstawiania daty ze skrótu klawiaturowego

deodekabokat
utworzono
utworzono

Poszukuję już od jakiegoś czasu programu który pod skrót klawiaturowy wstawi mi aktualną datę np w formacie YYYY-MM-DD lub XXYYMMDD i takie tam obecnie radzę sobie wstawiając to z palca muszę wstawiać codziennie dużo dat jako nazwy plików jako wypełnianie formularzy itd. W excel daje to skrót ctrl+: w chrome jest taki dodatek nazywa się on auto text expander no ale nie działa to w pozostałych programach. Temat wydaje się trywialny a nie mogę go rozwiązać już od kilku mc. 

  • 2 tygodnie później...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wystarczy standardowa procedura ctrl+c, ctrl+v?

deodekabokat
komentarz
komentarz

A skąd miały by się dane daty do ctrl+C miały wziąć?

Z excela?

To chyba jednak duzo szybciej było by wpisać tą datę z palca nie prawda?

 

Przy dużej liczbie wstawianych dat takie rozwiązanie jest nieoptymalne łamane przez nieakceptowalne łamane przez nie rozwiązujące tematu w ogóle. 

 

  • 2 tygodnie później...
deodekabokat
komentarz
komentarz

Przygotowałem sobie plik bat z poleceniem

@echo %date% | clip

który po wywołaniu przez skrót z klawiatury kopiuje mi aktualną datę do schowka ale to tylko pośrednie rozwiązanie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.