x-kom hosting

(baza danych libraoffice) problem z kwerendami

dan6794
utworzono
utworzono

Witam. Stworzyłem bazę danych z liczb. Czy ktoś mógłby mi ktoś pomóc napisać kwerendy w bazie danych programu libraoffice lub podać jakieś przykładowe polecenia bo kompletnie nie ogarniam tego programu a nie mogę go zmienić. Mam podane polecenia ale wogóle nie mam pojęcia jak je wykonać:

1.Ile liczb parzystych jest w pliku ...

 

2.Podaj liczbę z pliku cyfry.txt, której suma cyfr jest największa oraz liczbę z tego

pliku, której suma cyfr jest najmniejsza. W obu przypadkach jest tylko jedna taka liczba.
 
odpowiedzią są liczby: 66562 oraz 121324, ponieważ suma cyfr liczby 66562 jest
równa 25 (6+6+5+6+2) i jest największą taką sumą, zaś suma cyfr liczby 121324
(1+2+1+3+2+4) jest równa 13 i jest najmniejszą taką sumą.
 
3.Wypisz wszystkie liczby z pliku cyfry.txt, których cyfry tworzą ciąg rosnący.
Przykład:
Cyfry liczby 123579 tworzą ciąg rosnący, ponieważ 1<2<3<5<7<9.
Cyfry liczby 1232 nie tworzą ciągu rosnącego, ponieważ ostatnia cyfra (2) nie jest
większa od przedostatniej (3).
Cyfry liczby 34556 nie tworzą ciągu rosnącego, ponieważ cyfra trzecia (5) i cyfra
czwarta (5) są sobie równe.

Matematyk0
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem czemu robisz zadanie maturalne z programowania w programie do baz danych, ale ok.

 

1. Ostatnia cyfra musi być parzysta, czyli wpisujesz Like "*0" or like "*2" or like "*4" or like "*6" or like "*8"

 

Na 2 i 3 nie mam pomysłu, program na to to max. 10 linijek, zrobienie tego w bazie danych mnie przerasta :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.