x-kom hosting

Problem przy podkręcaniu

przemorski
utworzono
utworzono

Podkręciłem core 2 duo E4500 z 2,2 na 2,7 GHz, (teraz jest 245x11 bylo 200x11) obniżyłem timingi RAMU (Kingston 3GB 667MHz) na 5.5.5.15 (z 6.6.6.16) oraz na tych ramach podwyższyłem napięcie do 1,9V (z 1,8V). Sprawdzałem wszystko OCCT oraz Speedfanem. Max temp. procesora graficznego to 64 stopnie, max temp procka to 57 stopni. I teraz pojawia się problem: przy włączaniu często komp nie chce mi się włączyć za 1 razem, restartuje się i czasem się włącza za 2 razem, a często pojawia się komunikat, że nie może załadować poprzedniego ustawienia biosu i pisze "press any key to enter bios setup". Dodam tylko, że podkręciłem ram synchronicznie z procesorem - teraz mam 745 MHz Kingston.

Proszę o porady co jest przyczyną tego, że nei mogę uruchomić kompa za 1 razem, choć po uruchomieniu w testach system jest satbilny ????

swirek
komentarz
komentarz

Moze za slaby zasilacz? Kumpel mial podobnie po zmianie karty graficznej na mocniejsza. Komp wlaczal sie za 4... 5... 6... razem. Po kupieniu mocniejszego zasilacza - jak reka odjal.

przemorski
komentarz
komentarz

Zasilacz Chieftec 450W, to nie to ;/ Dodam jeszcze, ze moja plyta to MSI-P35-NEO-F.

Gość
komentarz
komentarz
Proszę o porady co jest przyczyną tego, że nei mogę uruchomić kompa za 1 razem, choć po uruchomieniu w testach system jest satbilny ????

Jaką masz płyte główną? Też mi się tak dzieje i nic na to nie poradzę. Chociaż coraz mniej się tak robi ostatnio

przemorski
komentarz
komentarz

Płyta to MSI P35 NEO-F

Gość
komentarz
komentarz

Normalka :) Nie przejmuj się tym, inni maja jeszcze gorzej np. za 7 razem :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.