x-kom hosting

Bad piksel, pojawia sie i znika, znowu sie pojawia w inntm miejscu

Stopczyk86
utworzono
utworzono

Witam,

Kupilem tydzien temu laptopa IBM T61. Od dwoch dni zauwazylem ze na matrycy pojawia mi sie jeden martwy piksel, sek w tym ze nie jest on w jednym miejscu. Zapala sie bialy piksel i swieci jakis czas, pochwili znika tzn. normalnie swieci, tak jak powienien, zadnych przebarwien. Po jakims czasie znowu sie pojawi bialy piksel ale juz w innym miejscu, nawet nie w poblizu poprzedniego, po czym znika jak ten pierwszy.

Czy to oznacza ze matryca ma jakas wade? Jest na to jakas rada? Moge sie ubiegac o serwis gwarancyjny w tej sprawie?

Gość
komentarz
komentarz

mozesz oddac na gware jezeli masz okolo 3 pixeli i wzwyz.. ja slyszalem ze trzeba przygniesc ten pixel i zniknie ale to jest nie prawda sam probowalem ;p

Stopczyk86
komentarz
komentarz
mozesz oddac na gware jezeli masz okolo 3 pixeli i wzwyz.. ja slyszalem ze trzeba przygniesc ten pixel i zniknie ale to jest nie prawda sam probowalem ;p

Zgadza sie, jak mam tam powyżej iluś tam to moge oddać na gwarancje. Ja zawsze rozumiałem ze bad piksel to wypalony piksel i znajduje sie w jednym miejscu (nie przemieszcza sie) tym czasem u mnie chwile swieci w jednym miejsu, potem wszystko jest ok. A potem znowu biały punkcik całkiem w innym miejscu. Np wcześniej było na środku a teraz mam prawie w samym rogu (tego na środku juz nie ma, swieci normalnie).

Nawet jeśli oddam na gwarancje to oni jak już coś zobaczą, to jeden - powiedzą że jeden może być i cześć a ja takich "skoków" naliczyłem już 8 i jak to udowodnić serwisowi ? Wątpie żeby serwisant siedział i patrzył sie na monitor przez np 2-3 godz i liczył to tak jak ja. Obawiam sie żę serwis mnie zlekceważy lub nie uzna tej wady bo faktycznie jest to jeden piksel tylko tak skacze :/ co smieszniejsze jest to piksel a nie subpiksel :/

Czy ktoś już słyszał o takich skokach? W necie tylko czytałem że bad pisel to to i tamto ale nigdzie na podobny do mojego problem nie natrafiłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.