x-kom hosting

Karta Telewizyjna czy Satelitarna ?

airdamien23
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim w nadchodzącym czasie chciałbym zakupić karte do oglądania telewizji na komputerze ale mam dylemat czy telewizyjna czy Satelitarna ?

Osobiscie posiadam talerz od Cyfrowego Polsatu tak mam dekoder na normalnym telewizorze są kanały sportowe itd... ale są zakodowane i niewiem czy legalne to jest aby też pojawiły się na komputerze ? chciałbym aby na kompie były w bardzo dobrej jakości takiej jak na telewizorze a chciałbym nawet lepszy obraz. Czym się rózni Tuner TV od Karty telewizyjnej chyba jest to samo ? :mellow:

1. Więc co wybrać w moim przypadku karte satelitarną czy telewizyjną i jaką kupić ?

2. Czy jakość na kartach (TV/Satelitarna) będzie bardzo dobra ?

3. Na TV mam obraz zwykły a da się aby na kompie był FULL HDTV ?

Proszę o pomoc

Mój komputer jest w sygnaturce poniżej

Lipton
komentarz
komentarz

-Jeżeli masz monitor z funkcja HD to tak.

-Do zobaczenia funkcji HDTV potrzebujesz monitora,tv o 30 Calach(minimum)

-Tylko nie które programy i platformy oferują swoje emisje w jakosci HDTV

Tomek
komentarz
komentarz

To zależy

Jeżeli masz Cyfrowy Polsat na TV to na komputerze i tak nie będziesz go miał.

Karta telewizyjan satelitarna odbiera wiele darmowych programów jest tylko kilka Polskich.

Istnieje możliwość odkodowania lub podpięcia karty od np. Polsatu lub Cyfry i oglądanie tych platform.

Oczywiście można też w tej chwili oglądać Cyfrowy Polsat bez płacenia abonamentu(lecz jest to kradzież sygnału telewizyjnego za co grozi do roku pozbawienia wolności).

Do odbierania kanałów HD jest wymagana odpowiednia karta TV z wsparciem DVB-S2 H.264 np taka http://allegro.pl/item317464544_technotren...64_full_hd.html

No i oczywiści monitor przynajmiej 1680*1050 lub większy

Jest jednak niewiele programów w HD i to darmowych.

Komputer wystarczy do oglądania HD

airdamien23
komentarz
komentarz
Karta telewizyjan satelitarna odbiera wiele darmowych programów jest tylko kilka Polskich.

Ok a są na karcie satelitarnej kanały takie jak TVP1, TVP2, Polsat, TVN itd... ?

Głównie mi chodzi aby oglądąć np Canal+Sport po francusku czy po hiszpańsku ale żeby było da się tak zrobić ?

Tomek
komentarz
komentarz

Aby odbierać TVP, Polsat i inne płatne polskie stacje należy wykupić abonament na nie tak jak do dekodera Polsatu lub jeżeli posiadasz już CP to możesz użyć karty od nigo i podłączyć ją przes specjalny moduł CI do tej karty.

(standardowo odbierają tylko stacje darmowe).

Tak jak pisalem istnieje możliwość odkodowania Polsatu Cyfrowego ale jest to nielegalne i nie powiem ci jak.

Canal +nie ma.

mobopx
komentarz
komentarz

To może ja się podkleję... potrzebuje tuner do jednej rzeczy. Mianowicie mam odtwarzacz (stary) podłączany przez 2xChinch i chciałbym kupić sobie tuner, aby zrzucić na hdd klika filmów (komunie, wesela itp) i teraz klika pytań:

1. jaki tuner wybrać, jeżeli niekoniecznie będzie służył do oglądania TV a tylko po to, żeby zgrać filmy??

2. jakie musi mieć wejście abym mógł podłączyć odtwarzacz za pomocą 2xChinch??

3. lepiej pod PCI czy USB??

i jeszcze wspomnę, że chcę go kupić na Allegro i koniecznie musi mieć pilot. Cena jak najniższa...

Czekam na podpowiedzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.