x-kom hosting

"Połączenie nie jest prywatne", przekreślone https

Ashley223
utworzono
utworzono

Witam, mam problem który dotyczy wszystkich przeglądarek na PC. W chrome https jest przekreślone na czerwono z kłódką z czerwonym krzyżykiem, na stronie napis:

 

"Połączenie nie jest prywatne

Hakerzy mogą próbować wykraść Twoje dane z www.google.com (np. hasła, wiadomości lub informacje o karcie kredytowej). NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID"

 

W Operze, z której zazwyczaj korzystam, w nazwie karty strony napis "Błąd SSL" i poniżej na stronie:

 

"Połączenie nie jest poufne

Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy do www.facebook.com. Jego certyfikat bezpieczeństwa nie jest zaufany w systemie operacyjnym tego komputera.(...)

Nie możesz teraz odwiedzić www.facebook.com, ponieważ witryna używa mechanizmu HSTS."

 

To dotyczy wszystkich stron i wszystkich przeglądarek, z wyjątkiem 9gaga. Gdy tam wchodzę, wyskakuje komunikat avast o zablokowanym zagrożeniu.

Komputer w sierpniu kończy rok. Błąd pojawił się wczoraj, gdy jakiś program, nie pamiętam jaki, poprosił o zezwolenie na dostęp przez zaporę systemu windows. Myślałam, że jest to związane z instalacją gry i na dostęp pozwoliłem. Zaraz potem filmik, który oglądałem na youtubie zatrzymał się i zaczął "śnieżyć". Próbowałem zresetować przeglądarkę, to wyskoczyła strona 123rede, która jak doczytałem jest bardzo złośliwą wyszukiwarką, której nie wiem jak się pozbyć, gdyż jej nie ma w "Odinstaluj lub zmień program".

Sprawdzałem datę i godzinę, resetowałem zaporę do ustawień domyślnych i nic. Niestety nie mam możliwości przywracania systemu. Nic oprócz formatu nie zostaje mi w głowie i nie chcę za bardzo szperać gdzieś głębiej w systemie, gdyż większego z tym doświadczenia nie mam i boję się że jeszcze bardziej pogorszę sytuację. Z góry za pomoc serdecznie dziękuję!

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.