x-kom hosting

Semigrafika w C++

RevengePL
utworzono
utworzono

Witam mam program  zaliczeniowy na 6 z programowania w C++ i mój problem polega na tym ,że nie potrafię   dokonać punktu 4. tak to resztę mam zrobioną

Napisz program który realizuje następujące zadanie
1. przedstawia realizację przynajmniej 6 różnych algorytmów sortowania
2. działa na wygenerowanych danych liczbach całkowitych w ilości oraz z zakresu podanego przez użytkownika
3. pokazuje czas sortowania tego samego zestawu zestawu danych
4. przedstawia w postaci graficznej porównanie czasów realizacji sortowania (semigrafika ze znaków specjalnych np: *)
5. wyniki działania programu oraz semigrafikę należy zapisać w pliku tekstowym
Termin oddania programu - 29.05.2016 godzina 23:59

Życzę powodzenia

Matematyk0
komentarz
komentarz

Najprostszym porównaniem graficznym jest wykres kolumnowy. Jeżeli Ci taki odpowiada, popatrz ile zajmuje, dobierz jakąś skalę i w jednej pętli "rysujesz" wykres. Kilkanaście linijek kodu :)

arkadiusz97
komentarz
komentarz
17 godzin temu, RevengePL napisał:

pokazuje czas sortowania tego samego zestawu zestawu danych

Trzeba pokazać wykres pokazujący złożoność obliczeniową tych algorytmów.

RevengePL
komentarz
komentarz

a jakiś przykładowy kodzik na ten wykres, nigdy nie miałem styczności w programowaniu z  wykresami,nawet  na lekcji

Matematyk0
komentarz
komentarz
cout << "Sortowanie szybkie:\t";
for (int i = 0; i < czasSortSzybkie/skala; i++)
	cout << "*";
cout << endl;
            
        

Taka najprostsza pętla na wygwiazdkowany wykres, jakieś dodatki typu pionowa linia |, poziome _ czy inne takie i jest pięknie, o ile taki Cię usatysfakcjonuje :)

RevengePL
komentarz
komentarz

 ta skala czym ma być? czasem średnim wszystkich algorytmów sortowań ?, może wyśle wam plik main

main.cpp

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Wywala mi błąd przy próbie kompilacji tego pliku.

RevengePL
komentarz
komentarz

mi  pieknie ladnie dziala

 

już wiem w czym problem, ten kod co matematyk0 mi wyslał probowalem wstawic musisz poprostu go usunac

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.