x-kom hosting

Błędy z plikami

barto200
utworzono
utworzono

Mam taki problem ostatnich czasy zauważyłem, że moje zdjęcia zostały zamienione na pliki takie jak na załączniku. Chciałbym odzyskać wszystkie zdjęcia zależy mi na tym z góry dziękuje za pomoc.

screen.png

BringTheNoise
komentarz
komentarz (edytowane)

Prawdopodobnie nabawiłeś się ransomeware, który zaszyfrował ci pliki. Możesz wejść na tę stronę. Prześlij im jeden z zaszyfrowanych plików i strona poda ci jakim typem ransomware'u twój komputer został zainfekowany oraz czy istnieje sposób na deszyfrację plików. 

 

 

Edycja: Czekaj, widzę, że jeden z plików ma rozszerzenie .vvv (TeslaCrypt). Jeżeli jest to TC poniżej wersji 3.0, to pliki będzie można odzyskać przy pomocy TeslaDecoder. Instrukcje (w j. angielskim) znajdziesz w pliku z programem. Sprawdź najpierw czy to na pewno TeslaCrypt przy pomocy strony, którą podałem powyżej.

barto200
komentarz
komentarz

Wielkie dzięki za podpowiedzi ale i tak nic nie rozumiem z tych programów wiec muszę i tak udać się do kogoś mądrzejszego 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jedna z innych sposobów jest próba wykorzystania tego, że punkty przywracania tworzą kopie plików w czasie tworzenia punktu. Jeżeli oczywiście opcja przywracania systemu była włączona na tym dysku (partycji).
Ten wirus (TeslaCrypt) wprawdzie próbuje usunąć punkty przywracania ale nie zawsze jest do tego zdolny. Więc spróbować można.
Spróbować można klikając na właściwościach pliku i zakładce - poprzednia wersja.
Następnie jeżeli punkt przywracania zostanie znaleziony z datą sprzed ataku należy zaznaczyć ten punkt i nacisnąć kopiuj i wybrać katalog do którego można skopiować plik. Lepiej inny niż oryginalny, bo wtedy musimy potwierdzić zastępowanie zaszyfrowanego pliku ale lepiej tego nie robić, bo przywracanie z poprzedniej wersji może się nie udać. Można tak spróbować zrobić od razu z całym katalogiem tych zdjęć. Postępowanie takie samo tylko że teraz to będzie katalog a nie jeden plik do skopiowania.

Źródło

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal/teslacrypt-alphacrypt-ransomware-information#shadow

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.