x-kom hosting

Kopia danych

anonimowy951
utworzono
utworzono

Witam chciałem zapytać czy mógłbym zrobić coś podobnego do upgradu win 7 na 10 bez utraty danych. W sensie że zrobiłbym kopie wszystkich danych z windowsa 7 nawet programów i sformatował + zainstalował 10 na czysto, po czym wgrałbym tą kopie tych programów i by działały poprawnie. Dlaczego po prostu nie zrobię zwyczajnej aktualizacji 7 do 10 z zapisaniem danych ? Ponieważ 10 po aktualizacji totalnie się wysypuje i mam nadzieje ze jak bym zainstalował na czysto, usprawniło by ją. Do problemów 10 po aktualizacji win 7 należą problemy już podczas samej instalacji, błędy przy starcie komputera, długie starowanie bardzo długie około nawet 3 minut, problemy z aplkacjami systemowymi na 10 i wiele wiele takich błędów, po prostu jednym słowem nie stabilny. I nie wierzę żebym miał za słaby sprzęt ponieważ ma 1,5 roku na pokładnie 6GB ramu, procka i3 3.4 Ghz i grafika 2GB. Bardzo proszę o jakaś pomoc dotycząca samodzielnej kopi. Z góry dziękuje :) 

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Raczej nie w taki sposób jak to sobie wyobrażasz. Można zrobić kopie swoich plików z Folderu użytkownicy (Users) jak zdjęcia itp. to wiadomo i później je dać w to samo miejsce w Windows 10. Jeżeli chodzi o programy to trzeba je instalować na nowo, bo przecież one swoje dane zapisują w rejestrze. Opera zdaje się nic w rejestrze nie zapisuje i programy portable czyli takie, które się uruchamia bez instalacji. Windows 10 to inny system więc nie można skopiować programu ot tak sobie z Windows 7 na Windows 10. Niektóre programy mogą ci w ogóle nie działać na Windows 10. Miałem tak ze starszą wersją TuneUp na którą miałem licencję.

Jest na to sposób jeżeli chcesz zachować ustawienia a program zapisuje je w plikach "ini" lub o innym rozszerzeniu np. MediaMonkey.

Zapisuje pliki ini w c:\Users\twoja nazwa konta\AppData\Roaming\MediaMonkey\

więc żeby sobie zaoszczędzić czasu z ponownym ustawianiem programu można spróbować skopiować stare ustawienia ze siódemki na te nowe po instalacji programu. Powinno działać. Można tak po kolei zrobić z programami które gdzieś tam swoje ustawienia zapisują. Kolejny przykład to Total Commander też zapisuje ustawienia więc po nowej instalacji można je bez problemu podmienić. Z przeglądarkami nie ma problemu, bo mają wtyczki które umożliwiają zapisywanie zakładek.

Jest to czasochłonne, bo musisz dojść do tego gdzie każdy program ma swoje ustawienia i nie zawsze ten sposób może się skończyć sukcesem.

******

Jednym z warunków podmiany plików ustawień programu może też być aby był on dokładnie w tej samej ścieżce zainstalowany jak w siódemce.

***

Z Total Commander to akurat robiłem więc wiem, że niektóre programy, można w taki sposób ożywić w jakim były stanie na Windows 7.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.