x-kom hosting

Laptop Asus nie chce załadować systemu

Alberciczek
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie. Laptop Asus na Windows 8.1. Wieczorem normalnie działał, wyłaczyłem go i ok. Następnego dnia chcę go włączyć, a tu problem. Po właczeniu pokazuje się napis Asus, i po kilku sekundach niebieski ekran z napisami. Coś takiego :

 

 

20141216_100305_8b0d20b.jpg

 

Tylko że po angielsku. Po wciśnięciu klawisza enter to samo. Po wciśnięciu F8 i wybraniu enable debugging też to samo.

System mam na dysku recovery, ale nie umiem wejść do niego, bo nie mogę włączyć laptopa. czy da się coś z tym zrobić? Laptop jest na gwarancji. Czy pozostaje oddać go tylko do serwisu?

bolek1960
komentarz
komentarz

W Asusach recovery jest pod klawiszem F9 podczas uruchamiania laptopa.

Chyba że na nowych coś pozmieniali.

Wyłącz laptopa, włącz i podczas wyświetlania logo Asus wciśnij klawisz F9 powinieneś wejść w tryb recovery.

Oczywiście przy recovery utracisz wszystkie dane.

Alberciczek
komentarz
komentarz

No właśnie - jak to jest z tymi danymi - utracę dane które są tylko na dysku na którym jest zainstalowany system, czy wszystkie dane, łącznie z tymi na partycjach D i E ( system jest na C, a dane na D i E ). W XP dane zostawałay, a usuwało się tylko wybraną partycję - najcześciej byłoa to C, bo na niej był instalowany system, a partycje Di E zostawały nieruszne. 

bolek1960
komentarz
komentarz

To zależy jaką metodę przywracania wybierzesz ba Asus oferuje aż 3 sposoby.

1.odzyskiwanie wszystkiego tylko na jedna partycję-utrata wszystkich danych

2.odzyskiwanie na dwie partycje C-40% D-60%-utrata wszystkich danych

3.format tylko partycji C a partycja D zostaje bez zmiany-pliki na D nienaruszone.

Tak było na Asus X53sc z Windows 7 Home Premium i zawsze wybierałem pierwsza opcję, kolega nie miał nic na tym lapku

służył tylko do neta.

Alberciczek
komentarz
komentarz

Ok dzięki za pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.