x-kom hosting

Chłodzenie

janusz19
utworzono
utworzono

Jakie wybrać chłodzenie na procka dosyć tanie.

e2160 intel

Abit IP35-E

chieftec 450w

ddr2 800mhz patriot

Chciałbym jakieś chłodzenie na którym wykręce sobie go na jakies 3,2 przynajmniej.

snip91
komentarz
komentarz

3.2 GHz to już wysokie taktowanie jak na tego procka. Z tanich polecam AC Freezer 7 PRO. Z trochę droższych Scythe Ninja/Mugen.

mis456
komentarz
komentarz

Zajrzyj sobie tutaj i coś wybierz:

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3838-80

janusz19
komentarz
komentarz

Ja nie wątpię w to że będzie 3,2ghz a może i więcej tylko muszę wybrać coś co mi pomoże go ochłodzić :)

A możecie doradzić co wybrać z tej stronki? tam zamawiam całego kompa i może uda się tam coś wybrać:

http://kdo.pl/index.php/cPath/5_7

mis456
komentarz
komentarz

Ja oprócz testu polecam od siebie: scythe mugen/ zalman 9700/AC Freezer 7 PRO/Pentagram HP-100 AlCu

janusz19
komentarz
komentarz

Oj strasznie drogi ten mugen. A mam pytanko jak kupie wentylator to bez problemowo zamontuje go na zasilaczu czy trzeba coś kombinować? (chieftec 450w)

wezmę chyba AC Freezer 7 PRO. Da radę na nim wycisnąć z tego procka te 3,2ghz?

falcon1984
komentarz
komentarz

To już od procka zależy czy się tyle wykęci. Temperatury powinny być dobre na AC Freezer. Cooler tani, ale ma dobry stosunek cena/wydajność :)

janusz19
komentarz
komentarz

No tak wiem ale przeważnie martwią się o to że nie wejdzie im na 3,5ghz. Na 3,2ghz myślę że nie będzie problemu tylko żeby mi sie nie przegrzewał z tym chłodzeniem.

Gość
komentarz
komentarz
A mam pytanko jak kupie wentylator to bez problemowo zamontuje go na zasilaczu czy trzeba coś kombinować? (chieftec 450w)

To zależy czy wentylator jest przylutowany do PCB czy jest na złączu, jeżeli jest na złączu to tylko formalność a jeżeli jest przylutowany to lutownica w dłoń :P

janusz19
komentarz
komentarz

Nie jest przylutowany. I co na złączu trzeba wtedy zrobić? ;)

ambas
komentarz
komentarz

Pamiętaj żeby nie zdusić nowego chłodzenia kiepską wentylacją obudowy, dobrze by było mieć 2x 120mm przy takim oc.

ambas
komentarz
komentarz

"Miejsca na dodatkowe wentylatory (opis): 80 mm" - wentyle 80mm zapewniają mały przepływ powietrza tak więc ta obudowa będzie raczej słaba pod względem chłodzenia.

Proponuje tą obudowę:

http://kdo.pl/product_info.php/cPath/183_1...roducts_id/4735

Jest tania, przewiewna i ma jeden wentyl 120mm w standardzie,

myślę, że będziesz mógł dołożyć te 18zł ;)

janusz19
komentarz
komentarz

Myślisz że odczuje to na temperaturach?

Kupiłbym tam odrazu 2 wentyle ok 10zł tam chyba za 1 , no 1 do obudowy i 1 do zasilacza.

No i te chłodzenie na procek też Freezer 7 Pro. I będzie spokój przy o/c? :)

ambas
komentarz
komentarz
Myślisz że odczuje to na temperaturach?

Tak odczujesz różnicę.

A jeżeli chodzi o zasilacz to nie myślałeś nad tym modelem:

http://kdo.pl/product_info.php/cPath/332_3...oducts_id/10416

jest droższy ale za to o wiele cichszy więc nie będziesz musiał wymieniać wentyla.

I będzie spokój przy o/c?

Tak ;)

janusz19
komentarz
komentarz

Ok ale ja już mam ten zasilacz ;P chieftec rzecz jasna :P

Gość
komentarz
komentarz
wykręce sobie go na jakies 3,2 przynajmniej.

Nie przesadzasz zbytnio? Na 3,2ghz to nawet niektórzy dobrzy overclockerzy mają problem dojść na napięciu rzędu 1,45-1,5v

janusz19
komentarz
komentarz

Ja jestem optymistą może dlatego ;) Ale na 3ghz to looz ;)

astrorek
komentarz
komentarz

To zależy też od sztuki procesora, więc nie wiadomo co ci się uda. Ja tak samo mam E8200 i czytałem że można go podkręcić do 4 Ghz, ale więcej niż 3,5 Ghz nie wyciągnął.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.