x-kom hosting

Utylizacja telefonu komórkowego

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Jak w temacie. Czy to jest tak samo jak np. z lodówkami czy zasilaczami komputerowymi, że się je oddaje sprzedawcy, i on ma obowiązek oddać to do utylizacji? Pytam o to, ponieważ mam "na stanie" uszkodzoną (delikatnie powiedziane) Nokię 6101 (z klapką). Działa co prawda, ale obudowa jest do wyrzucenia (klapka ledwo się trzyma, bo zaczep z jednej strony urwany po dwukrotnym upadku - na dywan!!), a nie widziałem nigdzie nic na zmianę. Poza tym, mama (właścicielka) nie chce, żeby to sprzedawać, więc zostaje utylizacja.

Gość
komentarz
komentarz

Obowiązku dla właściciela nie ma, ale z tego, co wiem, to obowiązek istnieje dla sprzedawcy. Oczywiście oddajesz za free, albo za to dopłacasz. Lepiej jest wystawić fon na allegro i szarpnąć jakąkolwiek kaskę ;)

Gość
komentarz
komentarz

jezeli chcesz go wyrzucic normalnie wyrzuc do kosza heehe... a jak nie to sprzedac nawet za grosze hehe ile chesz?? a czemu twoja mama nie chce sprzedac??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Właśnie o ile mi wiadomo, to nie można tego po prostu wyrzucić, chyba są jakieś przepisy zakazujące... Chociaż nie jestem pewien. A dlaczego mama nie chce sprzedać - dowiedziała się, że nawet teoretycznie wykasowane SMSy czasem udaje się odczytać... Dodam, że mowa o SMSach służbowych, z różnymi danymi.

bastard
komentarz
komentarz

Spal go :D:D

Coś mi świta że w instrukcji powinno coś o tym pisac :) A nawet cos mi sie kojarzy ze ktorys z operatorow po wymianie aparatu stary przyjmuje do utylizacji za darmo (wydaje mi sie ze to plus gsm) Ale moge sie mylic :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, sprawdzę w instrukcji i napiszę, co tam ciekawego.

Gość
komentarz
komentarz

Można treż wgrać soft na czysto - i koniec z odczytywaniem , jednak jest to troche praochłonne (lub jak kto woli kosztowne) do tego trzeba się na tym znać nieźle ;]

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Ja rozumiem żeby koleś pracował w jakichś tajnych służbach, gdzie informację są strzeżone dzień i noc, a smsami wysyłał informację o podejrzanych, to wtedy tak, telefon należy spalić :].

Ale po jaką cholerę wgrywać na nowo soft, co oni tam przeczytają? "Kocham Cię :*" do dziewczyny? :P

EDIT:

Przecież chyba napisałem, że telefon należał do mamy, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Chodzi o SMSy służbowe.

Yyy...pardon! Sorki o tej porze już nie myślałem co piszę :(.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Przecież chyba napisałem, że telefon należał do mamy, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Chodzi o SMSy służbowe.

bastard
komentarz
komentarz

Rozbierz fona znajdz pamięc (mysle ze wlutowana na plycie) połam i do kosza :P

  • 2 miesiące później...
szyper
komentarz
komentarz

albo rozbierz i sprzedaj na części (plyte głowną nie sprzedajesz i nikt nie przeczyta sms'ow a kasa jaka bedzie) :P

jak to by byl sony ericsson to softa za darmo w 5 minut by sie zmieniło :P

ar2d2
komentarz
komentarz

połuz na betonie weź młotek po napier##laj wtedy nie odczytaja jak dobrze go rozwalisz ;] wyzuc do smieci i po klopocie ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.