x-kom hosting

(nie)Uszkodzony dysk twardy.

Cassid
utworzono
utworzono

Witajcie.

 

Zakupiłem nowy dysk ssd Samsung 850 EVO 500gb. W komputerze miałem zainstalowany już wcześniej dysk 500gb HDD Seagate. Dysk nie miał żadnych awarii, wszystko działało dobrze. Zrobiłem format i teraz mój PC bombarduje mnie wiadomościami o zrobieniu kopii zapasowej tego dysku (a przypominam, że po formacie jest on PUSTY :V) gdyż może on ulec awarii. Wspomnę tylko, że miałem duże problemy z zainstalowaniem windowsa ponownie gdyż na obu dyskach widniały różne problemy związane z zainstalowaniem na nich windowsa, również ten głoszący o awarii.

 

Jakieś porady?

Youki
komentarz
komentarz

Model płyty głównej ?

 

Pokaż zrzut ekranu z programu HD Tune z zakładki Health dla tego HDD.

Cassid
komentarz
komentarz

ASRock p67 PRO3

 

[spoiler]

35f4ff6efb413c738f9d7c095f6239a9.png[/spoiler]

Youki
komentarz
komentarz

Kiepsko to wygląda, pokaż jeszcze to samo z programu CrystalDiskInfo.

Cassid
komentarz
komentarz

[spoiler]2a7014bf6193357be327b3208d5cc07a.png[/spoiler]

Youki
komentarz
komentarz

Nie uderzyłeś, nie spadł Ci przypadkiem ten dysk twardy czy coś ?

Cassid
komentarz
komentarz

Ten dysk siedzi mocno w komputerze odkąd go kupiłem, czyli ze 2/3 dobre lata. Jest przykręcony, nie wyjmowany i tym bardziej bezwypadkowy.

 

Wczoraj, jak jeszcze miałem starego windowsa nie było żadnego alertu nt. wadliwości dysku lub konieczności zrobienia kopii zapasowej - dopiero dzisiaj po formacie.

Youki
komentarz
komentarz

To przydałoby się jeszcze sprawdzić smart za pomocą MHDD.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.