x-kom hosting

problemy z programami 3d

kama287
utworzono
utworzono

Witam. Mam problem z programem sketchup. Na komputerze stacjonarnym model, który robie w tym programie otwiera się i zapisuje z co najmniej 5 min, przy tej akcji wyskakuje brak odpowiedzi programu. Ten sam model na laptopie otwiera mi się w pare sekund. NA początku myślałam, że to może wina tego, że model mam już sporych wielkości, ale na laptopie śmiga, chociaż wszystkie części ma laptop o wiele słabsze niż stacjonarny. Nie wiem czego to może być przyczyna, ale podejrzewam, że grafiki, bo na komputerze stacjonarnym przy grach często pojawiają mi się, że tak powiem ruchome elementy, które migają. Np. pojawia się ściana, której nie powinno tam być, ale po chwili znika. Podejrzewałam, że to może dlatego,że wersja steamowa, ale teraz to nie jestem tego pewna. Wgrałam przed chwilą nowszy sterownik do karty, ale jakoś nie widać poprawy, chociaż parametry w teście 3d mark skoczyły w górę.

 

Bardzo proszę o pomoc

  • 3 tygodnie później...

gandzi94
komentarz
komentarz

Jedyny sposób to sprawdzić czy sterowniki są aktualne lub uruchomić program ze zgodnością ze starszym SP i ustawić program jako "do odczytu"

  • 2 miesiące później...
KamilKosa
komentarz
komentarz

Nie znam akurat tego programu, ale jeśli jedynie chodzi o odczyt i zapis to problem leży po stronie pamięci. Sprawdź czy inne pliki podobnej wielkości się normalnie otwierają. Oczyszczenie pamięci podręcznej programu, reinstalka programu, sprawdzenie klastrów w miejscu zapisu programu, coś może chwilowo blokować odczyt/zapis np antywirus itp. Wina może leżeć wszędzie wraz z ustawieniami programu. Bez dodatkowych danych to 'se' można.

 

Wiem że temat stary, ale może innym się przyda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.