x-kom hosting

Problem z otworzeniem partycjii

Consigori
utworzono
utworzono

Witajcie, mam pewien problem... Posiadam Ubuntu 14.04 i na początku po pierwszym resecie mogłem otworzyć partycje z windowsa którego mam obok a teraz nie mogę bo wychodzi dziwny komunikat  :huh: 
Nie wiem jak to zrobić aby otworzyć partycję :blink:  Proszę o pomoc  :D 
 

Error mounting /dev/sda3 at /media/bartosz/Pliki: Command-line `mount -t "ntfs" -o "uhelper=udisks2,nodev,nosuid,uid=1000,gid=1000,dmask=0077,fmask=0177" "/dev/sda3" "/media/bartosz/Pliki"' exited with non-zero exit status 14: The disk contains an unclean file system (0, 0).
Metadata kept in Windows cache, refused to mount.
Failed to mount '/dev/sda3': Operation not permitted
The NTFS partition is in an unsafe state. Please resume and shutdown
Windows fully (no hibernation or fast restarting), or mount the volume
read-only with the 'ro' mount option.
 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To jest komunikat, o tym, że partycja, którą chcesz otworzyć została nie poprawnie zamknięta. Powinieneś uruchomić normalnie Windows z tej partycji i zamknąć prawidłowo system by błąd o niepoprawnym zamknięciu nie blokował montowania tej partycji. Następnym razem, gdy zamontujesz partycję Windows, pamiętaj by ją odmontować przed zamknięciem Ubuntu. Naciśnij na niej prawy przycisk i powinieneś mieć taką opcję. Jeśli nie, to zrób to z poziomu konsoli poleceniem umount.

Consigori
komentarz
komentarz

Wyłączyłem poprawnie Windows i mam ten komunikat cały czas na Linuksie jak chce zobaczyć pliki Dysku np. E 


Wyłączyłem poprawnie Windows i mam ten komunikat cały czas na Linuksie jak chce zobaczyć pliki Dysku np. E 

Naprawiłem już po prostu w panel sterowania > Sprzęt i dziwięk > Opcje zasilania > Ustawienia systemowe odhaczyłem pewnego ptaszka "Włącz szybkie uruchamianie "
Dziękuję za pomoc  :D 
Temat do zamknięcia  ^_^

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.