x-kom hosting

Instalacja windows10 z partycją recovery.

Wayne7
utworzono
utworzono

Mam laptop Acer z windows8, zaktualizowany do windows 10. Chcę teraz zainstalować windows 10 z pendriva. Czy przy instalacji windows 10 jest taka opcja, że nie usunię mi partycji recovery. Nie zmieniałbym rozmiaru partycji.

Youki
komentarz
komentarz

Przy instalacji W10 musisz wybrać miejsce instalacji nowego systemu, więc wtedy nie usuwaj partycji Recovery. Nie mniej jednak warto jest mieć jej kopię na zewnętrznym nośniku.

bolek1960
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 99% ta partycja recovery już jest niezdolna do użytku po aktualizacji do Win10.

Recovery to obraz systemu z własnym kodem startowym a nie typowa partycja na dane jak zdjęcia i filmy.

Wayne7
komentarz
komentarz (edytowane)

A jeśli mam kopie recovery na pendrive. Będę z pendraiwa mógł przywrócić recovery.

bolek1960
komentarz
komentarz

Jeśli zrobiłes ta kopię na pendrive dedykowanym programem od producenta laptopa i to przed aktualizacją

do Windows 10 to tak odzyskasz fabryczny Windows 8.1 z tego nośnika.

Partycja recovery to nie jest zwykla partycja na której dane można przenosić metodą kopiuj/wklej.

Wayne7
komentarz
komentarz

Nie pamiętam kiedy dokładnie tworzyłem kopię usb. Będę chciał sprawdzić czy działa.

bolek1960
komentarz
komentarz

Nie masz co żałować tego recovery na Windows8.1 klucz jest zapisany w BIOS.

Pobierasz system ze strony MS instalujesz nawet nie wymaga klucza potem tylko aktywacja i sterowniki.

Wayne7
komentarz
komentarz

A czy mogę zainstalować w ten sposób windows10 gdy orginalny to windows 8.

bolek1960
komentarz
komentarz

Teoretycznie możesz tylko musisz pobrać najnowszą kompilację Windows 10, ona rozpoznaje klucze z Win 7, 8 czy 8.1.

Ale pobierz wersje systemu W10 zgodną z wersją win8 czyli pewnie zwykłą a nie Pro.

Wayne7
komentarz
komentarz

Pobrałem windows 8.1 ze strony microsoftu. Chciałem pobrać windows 10 automatycznie na pendrive ale kilka razy z błędem. Może już w momencie pobierania sprawdza klucz i dlatego te błędy. Z instalacją w8.1 nie miałem problemu. Sprawdzałem partycję recovery i kopie na usb, nie działają. Dzięki za pomoc.

bolek1960
komentarz
komentarz

To pobierz Windows 10 jako iso a nie na żadnego pendrive.

Z ISO też zrobisz nośnik do instalacji na penie a nie będziesz musiał 8.1 aktualizować do 10.

Nowy obraz windows 10 ma sam odczytać klucz z BIOS-u windowsa 8.1.

Wayne7
komentarz
komentarz

Ale ja wolałbym pobrać z serwerów microsoftu. Ogólnie w8.1 mogę mieć.
Chyba jest tak, że jak raz aktualizowałem w10, to za rok też mogę.

Youki
komentarz
komentarz

Przecież na strona MS'a jest Windows 10 iso tak samo. Nie musisz na pena pobierać

Wayne7
komentarz
komentarz

A tak rzeczywiście , źle popatrzyłem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.