x-kom hosting

Czarne paski w grach

windykator74
utworzono
utworzono

Witam, po zaktualizowaniu z win 7 do win 10, na rozdziałce 800;600 mam czarne paski po bokach, wczesniej tak nie mialem, tylko wieksza pikseloza, szukałem troche w ustawieniach karty graficznej, ale nie pomogło. Pozdrawiam

Paw565
komentarz
komentarz

A kto gra na takiej kupie? Zgaduje, że chcesz być jak pro playerzy z csa, tylko oni tak grają z przyzwyczajenia.

windykator74
komentarz
komentarz

Gram tak, poniewaz sprzet mi na wieksza nie pozwala

dirtspeed
komentarz
komentarz

Jaka masz ustawioną rozdzielczość w systemie ?

windykator74
komentarz
komentarz

1600;900

dirtspeed
komentarz
komentarz

Więc jeśli nie chcesz miec czarnych pasków w grze musisz mieć taką samą rozdzielczość jak w systemie. Problem zapewne występuje tylko przy starszych grach, i nie unikniesz tego, chyba że znajdziesz do danej gry jakiś fix dodający odpowiednią rozdzielczość. Wiem np że do need for speeda most wanted (tego pierwszego chyba z 2005) istnieje Widescreen Fix .

windykator74
komentarz
komentarz

zmiana rozdziałki na taka sama jak w grze nic nie pomogla, wciaz widnieja czarne paski ;x

dirtspeed
komentarz
komentarz

W jakichś innych aplikacjach które działaja na pełny ekran też istnieją czarne paski ?

 

Czy to wystepuje w kazdej grze czy tylko w kilku ?

windykator74
komentarz
komentarz

mam jedynie 2 gry, ale tylko na 1 sa czarne paski, znikaja one, gdy zmienie rozdzielczosc, ale gra na 40 fps nie jest komfortowa

dirtspeed
komentarz
komentarz

z którego roku są te gry ? poszukaj własnie takich fixów.. tak już jest jak się starszą grę na nowszym sprzęcie chce uruchomić. jak nie znajdziesz fixa/patcha to Ci zostaje 40 fpsow :)

windykator74
komentarz
komentarz

przeciez cs go nie jest stara gra, kiedys było normalnie, mysle, ze trzeba cos w ustawieniach karty graficznej zmienic, ale ja sie nie znam na tym za bardzo

dirtspeed
komentarz
komentarz

to skoro tak myślisz, to powiedz jaką masz karte graficzną, i czy masz jedną czy dwie ( zintegrowana i dedykowana)

windykator74
komentarz
komentarz

ja tak sie nie znam, ale tak wyglada owy panel

Lord_Farkuap
komentarz
komentarz

Może dlatego, że 1600x900 to 16:9, a 800x600 to 4:3?

dirtspeed
komentarz
komentarz

Rozumiem, to spróbuj zrobić tak jak napisze:

 

1. Kliknij PPM na pulpicie, opcje grafiki, rozdzielczość i zmień np na 1024x768 . ( to tylko na chwile )

2. Znowu PPM na pulpicie, opcje grafiki,dopasowanie panelu , tutaj musisz wyłączyć skalowanie wyświetlacza , czyli odznaczyć tę opcję.

3. Po tym zabiegu ustaw rozdzielczość na taką jaką miałeś.

 

Ten sposób zawsze mi działał przy win7. zobaczymy jak bedzie tutaj

windykator74
komentarz
komentarz

to mogę zmienic systemowa rozdziałke na 4;3?


nie mogę odznaczyc 'zachowaj skalowanie wyswietlacza'

dirtspeed
komentarz
komentarz

To spróbuj PPM, Właściwości Grafiki, Wyświetlacz, spróbuj tam porobić to co napisałem wcześniej, musisz tak pokombinować aby mieć odznaczone Skalowanie wyswietlacza, a zaznaczone SKALUJ PEŁNY EKRAN lub cos takiego

windykator74
komentarz
komentarz

czego bym nie zrobil, to gdy zmieniam rozdzialke na 1600;900 znow zamoistnie zaznacza sie skalowanie

dirtspeed
komentarz
komentarz

hmm no to juz nie mam pojecia co zrobić.. czyli przy swojej 1600/900 nie masz wcale opcji Skaluj pełny ekran ?

windykator74
komentarz
komentarz

mam, ale nie moge jej odznaczyc

dirtspeed
komentarz
komentarz

A jakie rozdzielczosci pokazują Ci się w ustawiniach tego cs'a ? i na jakiej grasz obecnie ?

windykator74
komentarz
komentarz

jezeli wybiore 4;3 ( z paskami) to mam tam od 640x 480 do 1280x1024, a jesli bez paskow 16;9 848x480 do 1600x900

dirtspeed
komentarz
komentarz

Czekaj bo już nie rozumiem, bo skarżysz się że masz paski ale możesz wybrać rozdzielczość 1600x900 wiec o co chodzi?

windykator74
komentarz
komentarz

gdy wybiore 1600x900, to mam straszne spadki fpsow, a jezeli gram 800x600, to gra chodzi bardzo płynnie i zalezy mi po prostu o usuniecie tych pasow, bo zabieraja mi 1;3 ekranu

dirtspeed
komentarz
komentarz

Nie ma takiej mozliwości ponieważ zmieniasz wtedy rozdzielczosc na 4:3 a proporcje ekranu masz 16;9 . Coś za coś.

 

Popróbuj jeszcze zmienić rozdzielczość w systemie np na 800x600 i wlaczyc cs'a , tam ustaw tez 800x600 i zobacz jak to bedzie działać.

 

raczej pozostaje grać przy 40 fps. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.